Seznam přihlášených - Entry list - Nennliste

4. závod - 1923

Sdílet

V roce 1923 se stal závod známým již i za hranicemi a pověst této tratě šla Evropou. Domácí i zahraniční tisk přinesl zprávu i propozice, takže závod dosáhl tehdy nevídaného počtu startujících i diváků. Nejlepšího času dosáhl Ratzler na voze Steyr 5:54,9 - rekordu, který nebyl překonán do r. 1925. Dirtl na Zenithu měl nejlepší čas motocyklů - 6:22,0. Oba jezdci byli Rakušané. Mezi sidecary byl nejrychlejší Sochor na stroji Indian v čase 8:04,3 a mezi cyclecary E. Dietz se Salmsonem za 8:46.9. Kategorii skůtrů, která byla v tomto roce ojediněle vypsána, vyhrál Borůvka s Lomosem za 13:26,6.

Výsledky závodu

poř. s.č. jezdec nár. vůz součet nej. čas skupina
1. Rützler A Steyr 05:54,80 1. gr. Rac
2. Dirtl A Zenith 06:22,00 1. gr. Mot
3. Karl Sponer Steyr 06:42,50 1. gr. Ca
4. Karl Gall D Zenith 06:44,70 2. gr. Mot
5. Ruppert Karner Sunbeam 06:46,50 3. gr. Mot
6. Josef Gräf Gräf&Stift 06:49,70 2. gr. Ca
7. Vítámvás [-] 3. gr. Ca
8. Kučka Indian 07:04,20 4. gr. Mot
9. Hugo Urban-Emmerich CS OM 07:05,30 2. gr. Rac
10. Ziegler Itar 07:06,40 5. gr. Mot
11. Hošek Henderson 07:10,90 6. gr. Mot
12. František Chlad New Imperial 07:12,80 7. gr. Mot
13. Kučka AJS 07:18,80 8. gr. Mot
14. Fritz von Zsolnay Puch 07:27,30 3. gr. Rac
15. František Rumreich Gräf&Stift 07:27,40 4. gr. Ca
16. Böhringer Lancia 07:36,70 5. gr. Ca
17. Skutetzky Tatra 07:39,60 6. gr. Ca
18. Štěpán Velocette 07:40,40 9. gr. Mot
19. Pokorný Indian 07:54,20 10. gr. Mot
20. Josef Veřmiřovský CS Tatra 08:03,80 7. gr. Ca
21. M. Sochor Indian 08:04,30 1. gr. Sideca
22. H. Budig Bugatti 08:10,80 9. gr. Ca
23. H. Budig Bugatti 08:10,80 8. gr. Ca
24. Kern Fiat 08:11,00 10. gr. Ca
25. Rakus Austro Daimler 08:17,30 12. gr. Ca
26. De Strasseur Amilcar 08:17,30 11. gr. Ca
27. Fritz Hückel CS Gnom 08:28,40 13. gr. Ca
28. Tomaschek Ariel 08:28,90 11. gr. Mot
29. Weigel Victoria 08:34,40 12. gr. Mot
30. Schäfter Wanderer 08:34,90 14. gr. Ca
31. Alfred Uxa CZ Douglas 08:43,40 13. gr. Mot
32. E. Dietz Salmson 08:46,90 1. gr. CycleCa
33. H. Vodička Fiat 11:44,10 15. gr. Ca
34. L. Borůvka Lomos 13:26,60 1. gr. Scoote
35. Bohumil Maťcha CZ Alba 13:58,50 14. gr. Mot
36. Horny DKW 14:27,90 1. gr. Cycl
37. Grünbaum Austromotorette 16:49,20 2. gr. Cycl
38. Ju. Vemola Vemola Balzer 16:58,80 15. gr. Mot
39. Hunka Austromotorette 19:53,60 3. gr. Cycl
25574 Zenith [-] Mot
47356 Amilcar [-] Ca
25549 Gnom [-] Ca
26645 Bugatti [-] Ca
47357 Fiat [-] Ca
47358 Wanderer [-] Ca
25546 Fiat [-] Ca
47359 Tatra [-] Ca
47360 [-]
25533 Vemola Balzer [-] Mot
25573 New Imperial [-] Mot
47361 AJS [-] Mot
25502 Douglas [-] Mot
47366 Ariel [-] Mot
25508 Victoria [-] Mot
47361 Indian [-] Mot
47362 Henderson [-] Mot
47365 Indian [-] Mot
47367 Austromotorette [-] Cycl
26649 Austro Daimler [-] Ca
25571 Puch [-] Rac
25576 Steyr [-] Rac
26639 Lomos [-] Scoote
26640 DKW [-] Cycl
25501 Alba [-] Mot
26641 Velocette [-] Mot
25040 Zenith [-] Mot
25524 Sunbeam [-] Mot
26642 Itar [-] Mot
26643 Indian [-] Sideca
26644 Salmson [-] CycleCa
24989 Tatra [-] Ca
26645 Bugatti [-] Ca
25505 Gräf&Stift [-] Ca
26646 Lancia [-] Ca
25569 Steyr [-] Ca
25566 Gräf&Stift [-] Ca
41994 OM [-] Rac
47368 Austromotorette [-] Cycl

zdroj dat: euromontagna.com, Ing. Roman Krejčí

ME 2019
Doprovodný program 2019
-->
FIA
Olomoucký kraj
Sternberk
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
pivovar Litovel
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk