11. závod - 1930

Sdílet

Rok 1930 byl rokem 10. výročí samostatného závodu, jezdců se sešlo méně, diváky byl závod dobře navštíven. V důsledku špatné viditelnosti - déšť, mlha - museli jezdci použít reflektorů, trénink i závod proběhl bez nehody. V kategorii automobilů zvítězil Josef Vermiřovský na Tatře 2000 ccm s kompresorem časem 6:07,1 a v motocyklech byl první Paul Oilter na Motosacoche v čase 5:39,8.

Výsledky závodu

poř. s.č. jezdec nár. vůz součet nej. čas skupina
1. Paul Oilter Motosasoche 05:39,80 1. gr. Mot
2. O. Henych Rudge 05:59,00 2. gr. Mot
3. Josef Veřmiřovský CS Tatra 06:07,10 1. gr. Spor
4. Florian Schmidt CS Amilcar 06:08,90 2. gr. Spor
5. Alois Kraus Premier 06:09,40 3. gr. Mot
6. Václav Liška Premier 06:12,50 4. gr. Mot
7. Herbert Adam Victoria 06:18,70 5. gr. Mot
8. Hugo Tichý Indian 06:18,90 6. gr. Mot
9. Josef Zweig Velocette 06:24,30 7. gr. Mot
10. Herbert Adam Victoria 06:25,30 8. gr. Mot
11. Vl. Dvořák Rudge 06:29,10 9. gr. Mot
12. Jan Machar Grindley 06:29,70 10. gr. Mot
13. O. Růžička Rudge 06:37,60 11. gr. Mot
14. Fr. Gebert BMW 06:43,60 12. gr. Mot
15. Jan Sponar Ariel 06:49,80 13. gr. Mot
16. Emilian Philipp Norton 06:58,90 14. gr. Mot
17. Adolf Szczyzycki CS Wikow 06:59,60 3. gr. Spor
18. R. Tumlíř Sun 07:02,70 15. gr. Mot
19. Fr. Buliroch Scott 07:04,40 1. gr. Sideca
20. Franz Kurzawa Ariel 07:10,20 16. gr. Mot
21. Konečný BMW 07:11,90 2. gr. Sideca
22. Fr. Von Thielman ADM 07:12,40 4. gr. Spor
23. Miloš Pecha BMW 07:13,40 17. gr. Mot
24. T.K. Divíšek "Z" 07:17,50 1. gr. Rac
25. Jaroslav Horák Amilcar 07:27,80 5. gr. Spor
26. St. Chaloupka CS Panhard Levassor 07:29,60 1. gr. Tourin
27. Heka Steyr 07:30,90 6. gr. Spor
28. Břetislav Kremel CS Wikow 07:34,40 2. gr. Tourin
29. F. Langenecker Puch 07:35,30 18. gr. Mot
30. Arnošt Balzar Rayal 07:37,80 19. gr. Mot
31. Vl. Dvořák Rudge 07:41,20 20. gr. Mot
32. A. Drápela Terrot 07:57,10 21. gr. Mot
33. Otto Pilař CS Walter 08:43,20 7. gr. Spor
34. Otmar Indra CS Buick 08:47,40 3. gr. Tourin
35. Rákosy Tatra 08:59,40 2. gr. Rac
36. Sonnewend Terrot 09:01,70 22. gr. Mot
37. Gustav Kroboth CS Favorit 12:57,80 8. gr. Spor

zdroj dat: euromontagna.com, Ing. Roman Krejčí

Ecce Homo Historic 2019
Sternberske Slavnosti 2019
MSMT
FIA
Olomoucký kraj
Sternberk
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
pivovar Litovel
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk