Seznam přihlášených - Entry list - Nennliste

22. závod - Obnovení staré a slavné tradice závodu do vrchu - 1971

Sdílet

Závod do vrchu ECCE HOMO byl obnoven opět v roce 1971, kdy se jel jako mistrovství ČSR, ale na zkrácené trati 5 000 m, provizorně opravené. Zbytek pro špatný stav vozovky nemohl být použit. Závod se vydařil, diváků přišlo přes špatné počasí kolem 20 000 a absolutním vítězem se stal na zkrácené trati Bořivoj Kořínek a voze Škoda 1500 ccm v čase 6:08,0. Úspěch tohoto obnoveného závodu zavazoval. Ihned na podzim roku 1971 se zahájila práce na rekonstrukci původní tratě do vrchu v celé délce 7 800 m (s výškovým rozdílem 311 m a největším stoupáním 4,3 %). Celá závodní dráha byla nově vybudována, rozšířena, má jednotný povrch, hrubozrnný asfalt.

Výsledky závodu

poř. s.č. jezdec nár. vůz součet nej. čas skupina
1. 95 Bořivoj Kořínek CZ Škoda 1500 06:08,00 1. gr. Gr.
2. 70 Jaroslav Jelínek CZ Škoda 110 06:33,10 1. gr. Gr.
3. 75 Václav Syřiště CZ Škoda 1100 06:37,30 2. gr. Gr.
4. 97 Zdeněk Halada CS BMW 2002 06:43,10 1. gr. Gr.
5. 86 Jiří Hák CZ Saab 1500 06:49,90 2. gr. Gr.
6. 55 Miloš Vodseďálek CZ Škoda 100 06:50,30 3. gr. Gr.
7. 105 Václav Chlustina CZ Škoda 1300 06:51,10 3. gr. Gr.
8. 94 Zdeněk Mašita CZ Saab 1500 06:52,50 4. gr. Gr.
9. 78 Reinhold Zink CZ Škoda 110L 07:04,80 4. gr. Gr.
10. 63 Miroslav Rulc CZ Škoda 100 07:06,80 5. gr. Gr.
11. 64 Miroslav Adámek CZ NSU TTS 07:07,10 6. gr. Gr.
12. 91 Jan Rejmon CZ Renault 1300 07:12,00 5. gr. Gr.
13. 71 Petr Voltr CZ Škoda 110 07:13,90 6. gr. Gr.
14. 69 Vladimír Procházka CZ Škoda 110 07:15,70 7. gr. Gr.
15. 92 Miroslav Kunc CZ Škoda 110L 07:17,30 8. gr. Gr.
16. 101 Jan Váňa CZ Alfa Romeo 07:18,40 2. gr. Gr.
17. 50 Zdeněk Trebal CZ Honda 600 07:24,70 9. gr. Gr.
18. 87 Miroslav Brož CZ Mercedes 07:26,50 3. gr. Gr.
19. 74 Josef Formánek CZ Škoda 1100 07:29,50 10. gr. Gr.
20. 29 Jan Mach CZ Renault 8 07:30,90 4. gr. Gr.
21. 80 Jaroslav Krečmer CZ Simca 1500 07:31,90 5. gr. Gr.
22. 58 Bořivoj Jirkovec CZ Škoda 1000 07:36,90 7. gr. Gr.
23. 38 Vilém Pasch CZ Renault 8 07:40,60 6. gr. Gr.
24. 36 Josef Konečný CS Škoda 1100 07:42,10 7. gr. Gr.
25. 14 Ivan Karpíšek CZ BMC Cooper 07:42,90 8. gr. Gr.
26. 33 Petr Martinovský CZ Škoda 1100 07:45,10 9. gr. Gr.
27. 7 Pavel Beneš CZ Škoda 1000 07:46,10 10. gr. Gr.
28. 23 Jiří Tichava CZ Škoda 110R 07:46,50 8. gr. Gr.
29. 6 Jan Polanský CZ Škoda MBX 07:46,90 9. gr. Gr.
30. 18 Dalibor Janek CZ Fiat 850 07:47,10 11. gr. Gr.
31. 100 Jan Berák CZ BMW 1800 07:47,40 13. gr. Gr.
32. 11 Jaroslav Nosek CZ Škoda 1000 07:47,40 12. gr. Gr.
33. 3 Jan Peřinka CZ Wartburg 07:48,40 14. gr. Gr.
34. 30 Milena Žižková CZ Renault 8 07:50,60 15. gr. Gr.
35. 22 František Adámek CZ Škoda 1100 07:50,80 16. gr. Gr.
36. 25 Štěpán Kříž CZ Škoda 1100 07:52,20 17. gr. Gr.
37. 27 Richard Vecker CZ Škoda 1100 07:57,50 18. gr. Gr.
38. 39 František Pinkas CZ Škoda 1100 08:00,20 19. gr. Gr.
39. 90 Karel Slavík CZ Škoda 110L 08:02,20 11. gr. Gr.
40. 13 Antonín Berger CZ Škoda 1000 08:03,80 20. gr. Gr.
41. 24 Jiří Zagura CZ Škoda 1100 08:04,00 21. gr. Gr.
42. 54 Josef Janeček CZ Škoda 100 08:04,70 10. gr. Gr.
43. 32 Drahoslav Motlík CS Renault 8 08:05,60 22. gr. Gr.
44. 85 Ivan Ouředník CZ Fiat 1500 08:06,40 23. gr. Gr.
45. 66 Jaroslav Svoboda CZ Škoda 1000 08:10,10 12. gr. Gr.
46. 21 Jan Osladil CZ Škoda 1100 08:11,60 24. gr. Gr.
47. 57 Miloš Lepka CZ Škoda 1000 08:12,70 11. gr. Gr.
48. 5 Josef Raus CZ Škoda 1000 08:15,10 25. gr. Gr.
49. 73 Karel Sklenář CZ Renault 08:15,30 13. gr. Gr.
50. 28 Jiří Peštuka CZ Škoda 1100 08:19,40 26. gr. Gr.
51. 61 Miroslav Cihlář CZ Škoda 1000 08:20,90 27. gr. Gr.
52. 8 Zdeněk Šuk CZ Škoda 1000 08:22,10 28. gr. Gr.
53. 84 Vladimír Hubáček CZ Škoda 1000 08:26,50 14. gr. Gr.
54. 9 Zdeněk Motlík CZ Fiat 850 08:27,30 29. gr. Gr.
55. 20 Stanislav Koubský CZ Škoda 1100 08:27,80 30. gr. Gr.
56. 93 Jiří Žák CZ Škoda 1000 08:28,40 31. gr. Gr.
57. 17 Jan Mužík CZ Škoda 1000 08:33,90 32. gr. Gr.
58. 83 Jiří Kolařík CZ Škoda 110 08:34,00 12. gr. Gr.
59. 2 Miloslav Vodica CZ Škoda 1000 08:34,20 33. gr. Gr.
60. 88 Ladislav Papežík CZ Škoda MBX 08:34,80 13. gr. Gr.
61. 76 Jiří Vančura CZ Škoda 110 08:37,70 34. gr. Gr.
62. 56 Adolf Fešárek CZ Škoda 100 08:40,40 15. gr. Gr.
63. 49 Rudolf Potůček CZ Trabant 600 08:40,50 16. gr. Gr.
64. 1 Vladimír Fišara CZ Škoda 1000 08:40,80 35. gr. Gr.
65. 15 Pavel Sedlák CZ Škoda 100 08:42,60 14. gr. Gr.
66. 10 Jan Pepelín CZ Škoda 100 08:48,50 36. gr. Gr.
67. 16 Karel Jirátko CZ Wartburg 08:49,80 37. gr. Gr.
68. 57 Jan Lengál CS Škoda 100 09:06,40 17. gr. Gr.
69. 4 Pavel Zumr CZ Škoda 1000 09:09,80 38. gr. Gr.
70. 98 Ivan Dačev CZ Ford Cortina 09:17,40 39. gr. Gr.
? 96 Jaroslav Bobek CZ Škoda 100 - Gr.
? 26 Josef Řeřicha CZ Škoda 1100 - Gr.

zdroj dat: euromontagna.com, Ing. Roman Krejčí

ME 2019
Doprovodný program 2019
-->
FIA
Olomoucký kraj
Sternberk
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
pivovar Litovel
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk