111. závod ECCE HOMO je připraven ke startu!

Sdílet

Novinky | čtvrtek 21.04.2016

Vážení příznivci motoristického sportu, slyšíte to burácení motorů a cítíte vůni spálených pneumatik? To proto, že se nezadržitelně blíží další ročník jednoho z nejúspěšnějších závodů v České republice, šternberské 111. Ecce Homo.


 
 

Máte možnost vidět již po 36. nejlepší jezdce Evropy, ať už mistry vrchařských závodů, samotné italské závodníky nebo můžete přijít podpořit české jezdce v bojích o nejlepší umístění v evropském šampionátu. Rozhodně nebude chybět osminásobný mistr Evropy Simone Faggioli, který bude o svůj další titul bojovat s novou vylepšenou Normou M20FC. Ze zahraničních pilotů se těšíme také na polského Roberta Steće, který vstříc kopci pojede s pronajatým vozem Václava Janíka, krásnou Lolou.

 
 

Čeští jezdci nezůstali pozadu a na nadcházející sezónu se náležitě připravili. Tolik změn nepamatujeme, opravdu je na co se těšit. Vrchařský šampion posledních dvou sezón v divizi 2 českého mistrovství, Marek Rybníček, vyměnil techniku a uvidíme ho letos s vozem Ford Fiesta, specifikace WRC. Bude tak bojovat o příčky nejvyšší ve skupině E2-SH. Na kopcích spatříme opět nejrychlejšího pražského právníka, navrátilce Tomáše Vavřince, který se na kopce vrátil po několika letech. Jistě si ho někteří z Vás pamatujete s nádhernou Lancií Integrale. Pozdvižení rozhodně vyvolá Lamborghini Gallardo Super Trofeo, v bojových barvách Liqui Moly, do kterého usedne dlouholetý kopcový závodník Martin Jerman.  A co třeba opavský závodník Petr Vítek? I ten posílil a pořídil si velmi krásnou a rychlou Osellu, s označením PA30, kterou zakoupil od Urse Müllera.

 
 

I naši domácí jezdci se pilně připravovali. Město Šternberk může být právem hrdé na naše závodníky. Prim hraje stáj Nutrend Racing, které vévodí Vašek Janík. Má natestováno na několika evropských okruzích, kde prohnal svoji Normu M20FC Turbo a je tak připraven na nadcházející sezónu. Ze stejné stáje uvidíme i Jiřího Svobodu, který se pro letošní rok stal hlavním motivem oficiálních tiskovin domácího závodu. S vozem Norma M20F bude Jirka Svoboda brázdit i trať Ecce Homo. Nezávodí sice mnoho let, ale jezdecky se vyšplhal mezi evropskou špičku. Dalším šternberským závodníkem je všem známý Lukáš Tomeček, který svůj oblíbený závod tentokrát nepojede se svým vozem, i když značce věrný zůstane. Na další podniky českého mistrovství bude jinak prohánět svůj Golf, ovšem s několika změnami. Nejen technikou se přes zimu zabýval, když upravil podvozek, elektroniku apod., ale došlo k rapidním změnám i v designu, zbytek zatím neprozradíme. 

 
 

Během závodního víkendu pro Vás automotoklub chystá tradiční doprovodnou akci Město v pohybu, která bude opět vícedenní a bude probíhat na šternberském Hlavním náměstí. Druhým rokem bude také součástí tohoto víkendu VIP sraz upravených aut Starwheels, na který se můžete přijít podívat na Radniční ulici, kde Vás svými luxusními úpravami překvapí na třicet vozů.

 
 

Pořadatelský tým 111. ročníku Ecce Homo Vás zve na první červnový víkend, tedy 3. – 5. června na tradiční Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu. V pátek navečer pořádáme slavnostní zahájení na Hlavním náměstí, těšíme se na Vaši účast!

Milena Schärferová
tisková mluvčí AMK EH 

 
NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk