On-line Výsledky - On-line results

ecce homo 2.6. - 4.6.2023
me ehc 2023 me hhc 2023 eh 2023

210 přihlášených a souboj Italů Faggioli – Merli… Necháte si tohle ujít?

Sdílet

Novinky | čtvrtek 02.06.2016

Letošní 36. ročník Mistrovství Evropy bude velkou atraktivitou pro naše město. Seznam přihlášených slibuje souboj techniky, evropských zemí a natěšených jezdců, kteří přijedou sbírat další body v seriálu Mistrovství Evropy. Celá plejáda italských jezdců se chystá do Šternberka tento víkend, v čele s osminásobným Mistrem Evropy Simone Faggiolim. U nás už mnoho let po sobě nedává na vítězství šanci nikomu jinému.


Letos první sezónu se zrodili potenciální konkurenti mistra samotného, máte se rozhodně na co těšit. Největším Simoneho sokem je Ital Christian Merli, který ve Šternberku bydlí už od úterý tohoto týdne a pečlivě studuje místní trať. V tomto souboji má Faggioli výhodu ve znalosti trati. Před naším závodem je bodový stav naprosto totožný, oba mají 75 bodů, bude to velká řež. Takové očekávání Ecce Homo dlouho nepamatuje, tohle si nesmíte nechat ujít!

 

 

Christian Merli – Osella FA30

 

Christian Merli

 

Z italských jezdců je v hledáčku také Macario Paride s Osellou FA30, který je momentálně v celkovém bodování na pátém místě, na letošním Rechbergu se umístil těsně pod bednou, na bramborové příčce, za jezdci: Merli, Faggioli, Beneš. Jeho jízda je jedna z těch nejvíce očekávaných.

 

Macario Paride – Osella FA30

 

Mezi elitu vrchařského sportu patří mnoho českých jezdců, jakými jsou rozhodně Miloš Beneš a Václav Janík. Beneš se již několik let objevuje na stupních vítězů našeho závodu, i letos bude bojovat o příčky nejvyšší, s jeho Osellou FA30. Na přední místa má velkou šanci se vyšplhat i domácí Janík. S novým vozem zajíždí skvělé časy a ve Šternberku je doma, proto je jednoznačně želízkem v ohni. Když mluvíme o českých jezdcích, zapomenout nesmíme na jména David Komárek, Dušan Nevěřil nebo Petr Vítek. I ti patří mezi české kopcové mistry.

 

Miloš Beneš – Osella FA30

 

Z královské kategorie „placek“ bude ještě míchat kartami Švýcar Joel Volluz. Než uzavřeme tuto kategorii, v neposlední řadě zmiňujeme šternberského démona Petra Trnku. Trnka startuje za profesionální závodní tým Nutrend Racing a všichni domácí fanoušci s napětím očekávají, jak si mladý nadějný pilot povede. Trnka je mezi našimi jezdci jednou z největších nadějí. Se slabou Glorií překonával rekordy a pojížděl mnohem rychlejší stroje, nyní sedlá silnější stroj, který je pro něj už druhým rokem velkou výzvou.

 

Václav Janík – Norma M20 FC

 

Petr Trnka – Norma M20 FC

 

Kategorie cestovních vozů je velmi atraktivní, mnohdy mezi diváky oblíbenější. Čí přihláška nám udělala velkou radost? Rozhodně největší atraktivitu bude budit král Lancií Felix Pailer, který je největším lákadlem skupiny E1. Ve stejné skupině pojede i známý rallyový jezdec Igor Drotár se silnou Škodou Fabia R5.

 

Igor Drotár – Škoda Fabia R5

 

Skupina E2-SH, takzvané siluety, bude nabitá téměř ve všech třídách. Přijede velmi rychlý Dan Michal s Lotusem Evora, který několikrát předvedl, že dokáže soupeřit i s jezdci v otevřených vozech. Fanoušci se nemohou dočkat nového WRC speciálu Ford Fiesta Evo Marka Rybníčka, který se v předposledním závodě v Náměšti nad Oslavou „honil“ dokonce s Normou Davida Komárka. Chybět nebude ve Šternberku známá Audi WTTR-DTM, s kterou pojede jezdec Vladimír Vitver a z dílny SVC Náchod Motorsport uvidíme i Lotus Evora, kterou pěvně v rukou bude držet Roman Schwan. Velkým překvapením byla přihláška Ivo Krampoty, který k nám zavítá po delší pauze a opět představí nádherné BMW M3.

 

Marek Rybníček – Ford Fiesta WRC Evo

 

Ve skupině A je velkým potěšením Maďar László Hernádi, který už závodí mnoho let, ale pořád velmi rychle a zajímavá bude i skupina N. Srbský závodník Nikola Miljković s Mitsubishi Lancer Evo IX je velkou nadějí a talentem. Skvěle se předvedl třeba v Rechbergu, kde skupinu N vyhrál a zatopí tak jistě soupeřům ve skupině i ve Šternberku. Jeho soupeři budou manželé Sajlerovi na vozech Mitsubishi nebo pražský závodník Tomáš Vavřinec. Tomáš Vavřinec je dvojnásobným mistrem Evropy a dohromady dvanáct let reprezentoval Českou republiku v automobilovém sportu. V roce 1992 dostal dokonce motoristickou Cenu Jiřího Sedláře, kterou odborná veřejnost oceňuje nejlepšího jezdce do dvaceti tří let. Nyní se Vavřinec, ve svých čtyřiapadesáti letech, vrací zpět na scénu. Jistě si ho pamatujete s Lancií Delta Integrale. Byla krásná a divácky velmi atraktivní. V současnosti je to ale Mitsubishi Lancer Evo IX, s kterým bude startovat na trati Ecce Homo.

 

JUDr. Tomáš Vavřinec – Mitsubishi Lancer Evo IX

 

Úplně poslední kapitolku věnujeme „našim“ jezdcům startujícím za AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK. Největším překvapením a očekáváním bude šternberský jezdec Lukáš Tomeček, který v letošním roce zlehka mate své fanoušky. Mnoho let ho známe v oranžovém Golfu, vloni už jsme ho párkrát viděli v krásném modrém, silném, pronajatém voze VW Golf a letos si svůj závodní vůz vydesignoval taktéž do modrých barev. Abychom Vám v tom udělali pořádek, Lukáš pojede v pronajatém voze VW Golf I GTi, s kterým si velmi dobře rozumí a po svém loňském dobrém výsledku chce zajet ještě lépe. Jeho Golf, letos v nové modré, ale chybět nebude. Lukáš sebral všechnu odvahu a vůz zapůjčil jezdci Petru Kůsovi.

 

Ing. Lukáš Tomeček – VW Golf I GTi

 

Dalšími domácími jezdci jsou Pavel Kotek s BMW M3, kterého uvidíte ve skupině E2-SH, Josef Žák se Škodou 100, který bude soutěžit ve skupině E1H nebo otec a syn Theimerovi. Jiří Theimer st. se známým Peugeotem 306 MAXI a Jiří Theimer mladší na voze stejné značky, 205 MAXI. Na Ecce Homo opět pojede i Jiří Vašek se Škodou Octavia, který pojede Šternberk teprve potřetí, je tedy jedním z nováčků, nejen v místním automotoklubu, ale ve vrchařském závodění vůbec. Novým jezdcem, kterého jsme přibrali do „týmu“ je Zdeněk Kučera. Jeho prvním vozem byla černá Laguna, nyní ho můžeme vidět s japonskou zbraní Nissan 200SX. Velký comeback očekáváme od šternberského rodáka Jiřího Sedláčka, který měl pauzu a letos se na domácí kopec opět vrací. Fanouškovská základna se již připravuje na tu správnou atmosféru. Za AMK EH budou závodit ještě Dušan Doseděl se Subaru WRX STi, Josef Dohnálek s Citroënem C2 VTS, který má kopcové zkušenosti ještě všechny před sebou. A úplně poslední je letos nový člen Jaroslav Mikeš se Škodou 130RS, který se bude snažit dobře umístit v poháru Česká Trofej.

 

Josef Dohnálek - Citroën C2 VTS

 

Doprovodný program je bohatý, navštivte Hlavní náměstí ve Šternberku, nejlépe už v pátek, kdy se v 18.00 koná slavnostní zahájení závodu, program pak bude po oba dny. Nalákat Vás můžeme na velmi známou kapelu Poutníci anebo méně známé: L.I.F., Zvláštní zóny, No Distance Paradise, Sabrage, Fíha, Navostro nebo Ellyce. Rozhodně se v sobotu přijďte během dne podívat na Radniční ulici na Starwheels vol. 2, výstavu upravených vozů, kde můžete sami zvolit vítěze v divácké anketě.

 

 

Pořadatelé Vás srdečně zvou na 111. ročník závodu Ecce Homo ve Šternberku.

 

Milena Schärferová, tisková mluvčí AMK Ecce Homo 

 

Start Ecce Homo 2023:
ME 2023
Doprovodný program 2023
NSA
FIA
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
SONS LOCATION
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk