Absolutním vítězem na posledním závodě sezóny se stal Dušan Nevěřil

Sdílet

Novinky | čtvrtek 21.09.2017

Jsme na konci sezóny, v sobotu 9. září se odjel poslední závod v rámci Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu. Bylo to u nás ve Šternberku, na zkrácené trati 4800m, tedy s cílem na Lipinském oblouku. Počasí jezdcům přálo, a tak se bojovalo o poslední cenné body.

Někteří měli dobojováno už před závodem. I o absolutním Mistrovi ČR bylo rozhodnuto ještě před víkendem. Do třetice se v letošním roce stal tím nejlepším a nejrychlejším David Komárek. I přesto, že mu o žádné body nešlo, do Šternberka přijel a my mu tímto děkujeme, že jsme několikanásobného Mistra republiky mohli vidět opět na startu našeho závodu.
Ve Šternberku se vítězem závodu v celkovém hodnocení stal nestor mezi českými kopcaři, Dušan Nevěřil s jeho zářivě červenou Normou M20FC. Druhé místo si doslova vybojoval místní rodák Vašek Janík, který o tomto víkendu nevěděl, na které trati závodit dřív. Společně se šternberským podnikem se účastnil ještě závodů na brněnském okruhu. Protože je ale Vašek velmi rychlý, jak nám již několik sezón předvádí, zvládl obojí a ještě si odnesl pohár za druhé místo absolutně. Neodnesl si ho tedy sám, ale Janík junior, protože v dobu vyhlášení už byl opět na přejezdu. Klobouk dolů před prací profesionálního týmu Janík Motorsport. Třetí příčku a místečko na bedně si odvezl opavský závodník Petr Vítek, což byla do jisté míry aspoň částečná satisfakce za předchozí podniky. Na Ecce Homo startoval už potřinácté a dojel snad pouze třikrát. Měl smůlu jak na loňském závodu mistrů, tak na letošním červnovém Ecce Homo. Jeho Osella je více času v Itálii na opravách a reklamacích než v jeho dílně AG Motorsport Race Cars, tak budeme věřit, že se to tímto závodem prolomilo a gratulujeme!

Dušan Nevěřil – absolutní vítěz, foto: David Sedlák DS FOTO

První místo: Dušan Nevěřil, druhé místo: Václav Janík v zastoupení syna, třetí místo: Petr Vítek

Čtvrté a páté místo si rozebrali bratři Vondráci a šesté místo patřilo šternberskému jezdci Petru Trnkovi. Ten se sice v letošní sezoně soustředil na seriál Mistrovství Evropy, ale svůj domácí závod nemohl vynechat.
Ve skupině N zvítězila rychlá dáma Gabča Sajlerová, která předjela svého manžela, ten obsadil druhé místo. Skupinu A ovládl David Dědek s Alfou Romeo 147 SP a v GTčkách si vítězství odvážel ostřílený Martin Jerman. Atraktivní skupinu E1 vyhrál Ivo Krampota s jeho nádherným BMW M3 a naprosto skvělý výsledek předvedl jezdec domácího autoklubu Jiří Theimer st., na voze Peugeot 306 maxi, který si odvezl první místo ve skupině E2-SH. Z této skupiny měl smůlu například Marek Rybníček, který díky technickým problémům nedokončil závod. I přesto je ale Mistrem ČR ve skupině E2-SH. Ve formulových vozech, ve skupině E2-SS, zvítězil Martin Vondrák s vozem Tatuus  NT07 Honda.

Gabriela Sajlerová – nejrychlejší žena startovního pole, foto: David Sedlák DS FOTO

Jiří Theimer st. – Peugeot 306 maxi, foto: David Sedlák DS FOTO

Domácí jezdec Lukáš Tomeček Mistrem České republiky třídy E1H-1600
Šternberský jezdec stáje Tomeček Motorsport si splnil jeden ze svých snů a podařilo se mu dosáhnout na titul Mistra České republiky ve své třídě. Lukáš Tomeček tak sice na tomto šternberském závodu obsadil druhé místo za Josefem Dohnálkem, s kterým svádí krásné souboje po celou sezónu, ale bodově mu druhé místo stačilo na zisk titulu. Byla to jistě velmi stresová situace před posledním závodem, kdy mu šlo o titul a věděl, že rozhodovat se bude na domácím Ecce, které je pro něj víc než smolné, skoro snad prokleté. Auto bylo ale skvěle připravené, jezdec podle všeho také a tak se podařilo mistrovský titul získat. Oficiálně si jeden ze svých nejcennějších pohárů převezme 14. října na Vyhlášení mistrů ČR, které se v letošním roce bude konat ve Šternberku.

Lukáš Tomeček před startem, foto: Petr Peřina

1.Dohnálek, 2. Tomeček, 3. Macek, foto: David Sedlák DS FOTO

Česká trofej měla v letošním roce mnoho nových jezdců, i náš šternberský automotoklub se rozrostl o značný počet závodníků, za což jsme samozřejmě velice rádi. Dalšími, kdo získali v České trofeji titul a jsou jezdci Ecce Homo teamu, jsou Jaroslav Mikeš, který zvítězil v E1H-1400 Škoda a E1H-1400, Dušan Doseděl se Subaru ve třídě E1H+2000 a Radek Krakovič v E2H SS-1400 s vozem Fiks 09 RK.

Mezi historickými vozy zvítězil matador Jaroslav Prášek
Závodník, který nedávno oslavil svou šedesátku, je stále ve výborné závodní kondici a zajíždí skvělé výsledky. I ve Šternberku si vyjel pohár za první místo absolutně mezi historickými vozy. Jeho Chevron B42 F2 je stále pro fanoušky velkým lákadlem. Druhé místo obsadil Lubomír Doležal na voze MTX 1-06 a třetí příčku ukořistil Ondřej Chytil z týmu Michl Motorsport, který sedlá MTX 1-03. Josef Michl se svou Škodou 130 RS ovládl Kategorii 2 a třídu HA-K2-B3.

Jaroslav Prášek – absolutní vítěz Ecce Homo ZAV HA, foto: David Sedlák DS FOTO

Během prvních sobotních jízd to vypadalo, že se bude závodit do pozdních večerních hodin, na trati se uklidilo velké množství nehod, ale nakonec se vše zvládlo v pěkném čase a jezdci tak mohli převzít ocenění z rukou ředitele závodu Vlastimila Malíka a předsedy kopcové komise AČR Jiřího Koubka.
Děkujeme všem zúčastněným, jezdcům, divákům a všem fanouškům, kteří podporují, ať už naše šternberské jezdce nebo elitu českého mistrovství.

Srdečně Vás zveme na ukončení sezóny do Kulturního domu ve Šternberku dne 24. listopadu, kdy proběhne Společenský večer AMK Ecce Homo.