Dobšiná 2009 - Milan Kašpárek ve vedení MMČR

Sdílet

Novinky | neděle 02.08.2009

Na dobšinském kopci proběhl koncem měsíce června další z krásných závodů do vrchu, ovšem v letošním roce, jak už je zvykem, se závod odjel za téměř neustávajícího deště. Slovenská Dobšiná byla dalším dílem seriálu českého i slovenského mistrovství, mezinárodního mistrovství České republiky a na nedělním programu byl evropský FIA pohár.


Celá sobota se jela za vytrvalého deště, což většině závodníků samozřejmě nevyhovovalo, volba tedy padla na mokré pneumatiky. Náš šternberský jezdec Milan Kašpárek, který v sobotu bojoval o cenné body do českého mistrovství, nebyl z počasí a posléze ani ze svého výkonu příliš nadšený. I tak si ale připsal 15 bodů za druhé místo.

Gratulujeme k prvnímu místu v hodnocení MMČR.

V neděli sice začal déšť ustupovat, ale závodníci se shodli na tom, že to jsou ty nejhorší podmínky - trať z poloviny mokrá, místy osychala. Proto nejdůležitější roli sehrála správná volba pneumatik. Šternberský tým zvolil přechodné pneumatiky, ale na podmínky pro první jízdu to nebyl nejlepší výběr, Milan byl tedy po první závodní jízdě až čtvrtý, za vinu to ovšem dával sobě. "Problém je ve mně, na vodě nevěřím autu a byl jsem prostě příliš opatrný." (zdroj:ecceracing.eu). Do druhé jízdy nastoupil s neuvěřitelným nasazením a koncentrovaností a zlepšení o celých deset vteřin promluvilo za vše. Celkové pořadí v nedělním závodě bylo tedy následující: Michl, Koiš, Kašpárek.

Absolutním vítězem po oba dny se stal slovenský pretekár Jaroslav Krajči. Traťový rekord, který stále drží Dušan Nevěřil sice nepřekonal, ale i tak dokázal zdolat 6810m dlouhou trať v krásném čase 2:39,435. Druhý absolutně se umístil Miloš Beneš a třetí místo si vybojoval Otakar Krámský.

Milena Schärferová
Vedoucí tiskového odboru Ecce Homo

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk