Domácí jezdec Jiří Sedláček opustil nejen závodní dráhu, včerejším dnem opustil nás všechny

Sdílet

Novinky | úterý 28.08.2018

Šternberský závodník Jirka Sedláček, kterého jsme znali vždy za volantem vozů BMW, zemřel včera, tj. 27. 8. 2018, ve věku 50ti let, po těžké nemoci.


Jirka debutoval již v roce 1996, kdy usedl do velmi rychlého vozu BMW 2002 Ti. Během šesti sezón dokázal vybojovat titul vicemistra České republiky v závodech historických automobilů do vrchu.

 
 

Po tomto úspěšním období přišlo zásadní rozhodnutí o koupi moderního vozu BMW M3, a tak přešel v roce 2002 mezi soudobé automobily. Civilní vůz BMW M3 přestavěl na speciál skupiny M.

 
předstartovní prostor EH, rok 2003
 
Jirka Sedláček, rok 2003
 
před startem Ecce Homo
 

Jirkovi se dařilo, v roce 2005 skončil na domácí trati Ecce Homo v rámci MMČR dokonce na třetím místě v absolutním pořadí, za Milanem Svobodou a Miroslavem Fajkusem. Už tréninky ukazovaly, že je možné dokázat v závodě kvalitního výsledku, ovšem skutečnost předčila všechna očekávání. Umístění, kterého Jirka dosáhl, překvapilo především soupeře, jako Tomáše Vavřince, Martina Novotného nebo Milana Kašpárka. Fantastický výkon celé vedoucí trojice skupiny M ve složení Jiří Sedláček, Josef Komárek a David Komárek potvrzuje i fakt, že všechny tři od sebe dělilo pouhé půl vteřiny a Zmeškalovi s formulí 3 Dallara “nadělili“ čtyři vteřiny. Pro šternberského jezdce znamenal tento výkon doslova životní úspěch.

 

Ecce Homo 2005 – životní závod
 
Ecce Homo 2006

Po téměř dvouleté přestávce tým Sedláček Motorsport připravil vůz pro sezonu 2008 typového označení BMW M3 SŠ 08 E36. S tímto vozem odjel téměř celou závodní sezónu.

 

Ecce Homo 2008, foto: V. Tesárek
 

Později po neúspěšných sezónách plných technických problémů tým provedl přestavbu “srdce“ BMW a předělali ho z atmosferického motoru na přeplňovaný motor, v letech 2009 – 2012 byl věrný ale pouze závodu ve Šternberku, odzávodil vždy pouze Ecce Homo.
Ecce Homo 2014 bylo pro něj a jeho vůz BMW EVO SŠ14 poslední závodním víkendem.

 

na Lipinském oblouku ME EH 2013, foto: David Sedlák
 
Ecce Homo 2013, foto: David Sedlák
 
Ecce Homo 2014 – start, foto: Antonín Malý
 
 

Jirka podlehl dlouhé těžké nemoci. Motorsportem žil, závodění měl rád. Jezdil proto, že ho to bavilo a měl stále velkou motivaci se zlepšovat, posouvat dál svoji techniku a celkově plánoval další závodní sezóny s jeho milovaným BMW.
Odešel velký závodník, skvělý člověk a kamarád spousty z nás. A právě proto vedení Automotoklubu Ecce Homo Šternberk v ÚAMK na mimořádném výboru rozhodlo, že se nejbližší nadcházející závod, tedy Mistrovství ČR v závodech do vrchu Ecce Homo 8. 9. 2018 pojede jako memoriál Jiřího Sedláčka. Apoň takto mu vzdáme hold a uctíme jeho památku. Protože v našich vzpomínkách zůstává dál jako závodník s velkým srdcem.
Kdo se budete chtít s Jirkou naposledy rozloučit, sejdeme se v pátek 31. srpna od 13:30 hodin v obřadní síni městského hřbitova ve Šternberku.

 

 
 

Výbor Automotoklubu Ecce Homo Šternberk v ÚAMK vyjadřuje hlubokou soustrast celé jeho rodině a přátelům. Ať odpočívá v pokoji.

Za AMK Eccce Homo Milena Schärferová, tisková mluvčí
 


 

 

ME 2023
NSA
FIA
Olomoucký kraj
Sternberk
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
pivovar Litovel
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk