Ecce Homo 2013 slibuje nabité startovní pole, závodit bude i Komisař Rex

Sdílet

Novinky | sobota 11.05.2013

Seznam přihlášených tradičního závodu Ecce Homo se pomalu, ale jistě zaplňuje a každým dnem přibývají zvučnější jména. Tento šternberský závod slibuje letos velký příliv formulových vozů. Podle činovníka pro styk s jezdci, Ing. Martina Krejčíře to vypadá, že konečné číslo všech přihlášených jezdců, by se podle prozatímního zájmu mohlo zastavit až kolem magické hranice 160 závodníků.


Největší radost všem nadšencům královské třídy „placek“ udělá tým BEST LAP SRL. Tento italský tým přijede v nejsilnějším složení. Očekávat můžeme krále evropských kopců, přemožitele všech traťových rekordů, Simone Faggioliho s Osellou FA30. Další italský pilot, který pojede za nejsilnější tým, který na EH dorazí, je Maurizio Roasio s Osellou PA30, s PA21S uvidíme jezdce z italského města Bologna, a to Marca Capucciho. Velkou „peckou“ letošních vrchařských závodů je Fausto Bormolini letos taktéž patřící do Faggioli racing teamu, kterého uvidíme prohánět po šternberské trati Osellu PA30. Koho ve Šternberku také uvidíme, je italský krasavec, kterého můžete znát z hlavní role Komisaře Rexe. Herce Ettore Bassiho si můžete prohlédnout na letošním 33. ročníku Mistrovství Evropy v závodech do vrchu ve Šternberku, pilotovat bude Osellu PA21/S.

 

 

Ettore Bassi jako italský Komisař Rex

 

 

Herec Ettore Bassi ve Faggioli recing teamu

 

Italové se ale budou mít na pozoru před dalším silným týmem, tentokrát švýcarským, Ceylin motorsport. Patří do něj absolutně druhý, vloni na Ecce Homo, Marcel Steiner. Ten pojede stejně jako Faggioli s Osellou FA30 Zytek. Před kým bude mít ale traťový rekord respekt, je dvojice Švýcarů, kteří také do Šternberka přijedou s nejrychlejším stroji kopcových závodů, jak jinak než s Osellou, typ FA30, motor Zytec. Jejich jména si dobře zapamatujte, o těchto pilotech ještě hodně uslyšíme; Joel Volluz a Julien Ducommun.

 

 

 Joel Volluz – Ceylin Motorsport – Osella FA30

 

Julien Ducommun – Švýcar z Ceylin Motorsport

 

Formulové vozy Vám přijedou představit László Szász, Vladimir Stanković, Hermann Waldy, Hubert Galli, Josef Tarmann, který přiveze Dallaru – Mercedes, anebo polský pilot Robert Steć, který má pro letošní sezónu nový vůz, a ne ledajaký. Steć se Šternberku představí s bývalým vozem Jara Krajčiho, která už bohužel závodění pověsil na hřebík. 

 

Robert Steć v bývalém voze Jara Krajčiho

 

Z Čechů nebude na šternberském závodě chybět Otakar Krámský se zářivě žlutou formulí Reynard, domácí Václav Janík s Lolou B02/50, Petr Vítek, který opět po roce ve Faggioli teamu, pojede se svojí „starou“ Osellou PA20 S. Velmi pěkné výkony, tak jak je zvykem, můžeme čekat od Dušana Nevěřila s Normou, anebo od navráceného Martina Šípka z Bruntálu. Ten nám předvede krásný vůz Lucchini PA-95. Domácím fanouškům udělá jistě radost start šternberského závodníka Jiřího Svobody s krásnou Normou M20 F, v barvách týmu Janík Motorsport. Celkem očekáváme na čtyřicet speciálů.

 

Šternberský Jirka Svoboda na Zámeckém vrchu 2013

 

Z kategorie cestovních vozů Vám prozradíme například Vladimíra Vitvera s Audi WTTR DTM, který na autě během zimní pauzy dost zapracoval, takže se rozhodně máte na co těšit. Do Šternberka u Olomouce i letos zavítá neskutečně rychlý Dan Michl, který svými časy trápí nejednoho pilota závodního speciálu. Michl přiveze vůz Lotus Evora. Přivítáme taky naprostý top plechových aut, a to Herberta Pregartnera se svým Porsche a Felixe Pailera s Lancií Integrale.

 

Náchodský Vláďa Vitver s nádhernou Audi a mechanik Martin Černý na Rechbergrennen 2013

 

Ani skupina historických vozidel nezůstane nijak pozadu a rozhodně stojí za zmínku. Opět tu máme Oselly a s nimi Roberto Turriziani s typem PA N Sport Nationale a Mario Faggioli, otec slavného Simoneho, s PA 5. A s nimi veškerá česká elita, která startuje každoročně.

 

 Mario Faggioli, otec nejrychlejšího vrchařského jezdce Evropy - vpravo

 

Nejen o autech bude první červnový víkend ve Šternberku. Zveme Vás na doprovodný třídenní program na Hlavním náměstí. Největší hvězdou pro letošek je skupina Ready Kirken, kterou si nenechte ujít v sobotu večer. Co dál nabízí město motorismu? Například otočný simulátor nárazu, který bude k dispozici po celou dobu závodů. Kdo bude mít zájem, může na vlastní kůži vyzkoušet pocity v automobilu, když je hlavou dolů. Myslíme ale také na nejmenší fanoušky. Pro ty budou i letos připraveny šlapací motokáry, které jsou pro malé „závodníky“ velmi oblíbenou disciplínou.

 

otočný simulátor nárazu

 

Zveme Vás 1. – 2. 6. 2013 do Šternberka na tradiční závod Ecce Homo.

 

Milena Schärferová, tisková mluvčí AMK EH 

 

 

 

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk