Ecce Homo Historic 2013

Sdílet

Novinky | pátek 26.07.2013

Tradičně druhý zářijový víkend se ve Šternberku uskuteční Ecce Homo Historic. Akce se koná v TOP týdnu našeho města a je pořádána v rámci Dnů evropského kulturního dědictví. Šternberk, historické město roku 2008, opět přivítá přes stovku vozidel a motocyklů z historie, některé i z doby předválečné.


 

Pro jezdce i celé jejich posádky máme opět připravený třídenní program. V pátek 6. září odstartuje kolem třiceti soutěžících na připravenou trať Rally Ecce Homo Historic. Na svou pouť se vydají z Hlavního náměstí kolem deváté hodiny ranní.

vítěz Rally Ecce Homo Historic 2012 – Ivan Partyka ze Šternberka – Škoda 450 ROADSTER 

V sobotu 7. září pak můžete navštívit známou a velmi oblíbenou výstavu všech účastníků letošního ročníku, která se uskuteční opět na Radniční ulici, a to zcela zdarma. Při výstavě se můžete zúčastnit několika připravených anket. Unikáty, které ve vás zanechají nejvíce dojmů a dostanou od vás nejvíce hlasů, budou oceněny. V odpoledních hodinách se budou na trati Ecce Homo konat tréninkové jízdy veteránů, poté je pro účastníky připraven Moravský večer v Městském klubu. Chybět nebude ani tradiční celodenní doprovodný program na Hlavním náměstí: Šternberské slavnosti, kde můžete od 9 hod. ráno do půlnoci poslouchat kapely regionálního, ale i republikového formátu. Zahrají: BegBie Šumperk, True Colors, RBS, Indeed Voices, Groovy Mallets, Target Attack, The Gardeners, The Shapes a hlavním hostem je česká punková skupina Rybičky 48.

atmosféra při výstavě historických automobilů a motocyklů na Radniční ulici

Nedělní program začne slavnostním zahájením v 8.30 na startu trati Ecce Homo, kterému předchází kladení věnců u památníku Bruna Sojky, kterého se účastní vrcholní představitelé města a kraje. Poté už se můžeme jen kochat závodními jízdami soutěže pravidelnosti, ve kterých soutěžící musí dosáhnout co nejmenší diference mezi jednotlivými časy bez měřícího zařízení. Ti, kteří tento úkol splní nejlépe, budou vyhlášeni a oceněni v 17 hod. taktéž na startu závodu.

nedělní soutěžní jízdy pravidelnosti o co nejmenší diferenci mezi jednotlivými časy

Ani v neděli nebude chybět doprovodný program na Hlavním náměstí ve Šternberku. Můžete se těšit na historický řemeslný jarmark, dobovou hudbu Rabussa, šermířskou skupinu Ignis, atraktivní vystoupení tanečnice s hadem atd.

Vstupné:

- Ecce Homo Historic na celý víkend: 80 Kč, snížené pro děti, seniory a ZTP je za 40 Kč (výstava v sobotu dopoledne je ZDARMA).

- Šternberské slavnosti na Hlavním náměstí po oba dva dny ZDARMA.

Přijďte podpořit na slavnou trať Ecce Homo všechny účastníky tradiční soutěže pravidelnosti Ecce Homo Historic. V loňském roce byla nejúspěšnější Alfa Romeo mezi automobily, motocykly pak ovládla Jawa. Jaké šance mají letos a kdo stane na stupních vítězů? Přijďte se podívat, tento víkend určitě nemůžete ve Šternberku chybět.

 

Milena Schärferová, tisková mluvčí AMK Ecce Homo 

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk