Ecce Homo Historic 2019 se blíží

Sdílet

Novinky | pondělí 19.08.2019

O víkendu 7. – 8. září proběhne další ročník tradiční a oblíbené akce Ecce Homo Historic. Budete moci vidět na dvě stovky historických vozidel a motocyklů.


Pokud byste je chtěli spatřit všechny pohromadě, nenechte si ujít výstavu těchto historických skvostů, která bude probíhat v sobotu od 9 hodin na Radniční ulici. Nejen výstava, ale s velmi zkušeným moderátorem Lukášem Karáskem si představíme několik unikátních strojů, které se zúčastní výstavy. A představíme si nejen stroje, ale také samozřejmě jejich majitele. Před polednem budeme také vyhlašovat některá ocenění, jako například posádku s nejvhodnějším dobovým oblečením, nejstarší automobil a motocykl a také diváckou anketu. Ve 12:15 veteráni budou postupně opouštět Radniční ulici a většina z nich se vydá na Rally Ecce Homo Historic po krásách Olomouckého kraje a kromě plnění různých úkolů navštíví velmi pěkná místa.

výstava Ecce Homo Historic 2018, foto: David Sedlák
 
odjezd na Rally Ecce Homo Historic 2018, foto: David Sedlák
 

V neděli pak budou na legendární trati Ecce Homo probíhat tréninkové a soutěžní jízdy pravidelnosti. Začneme v 8:30 hodin na startu věhlasné trati. Všechny přihlášené stroje musí absolvovat dvě soutěžní jízdy. Jízda pravidelnosti spočívá v tom, že se musí časem druhé jízdy co možná nejvíce přiblížit času z první soutěžní jízdy, bez jakéhokoliv měřícího zařízení. Z minulých let víme, že jsou tací, kteří dokažou zajet oba časy tak podobně, že jejich diference činí třeba pouhou desetinu vteřiny.

jízdy pravidelnosti Ecce Homo Historic 2018, foto: David Sedlák
 

Mezi přihlášenými jsou krásné vozy jako Pontiac Trans AM (1979), Porsche-Apal Speedster (1957), Praga Baby Cabrio (1936), Triumph Spitfire MK III (1969), Volkswagen Karmann Ghia (1968) nebo třeba Saab 96 V4 (1968) a další. Krásné stroje se objevují každoročně i mezi motocykly. Těšit se můžete na Indian Scout (1926), Motosacoche 312 Sport (1936), Jawa 500 OHC O2 (1958), BSA S 500 SV (1929), Harley Davidson J-25 apod.

Sobotní výstava je zcela zdarma, na nedělní jízdy pravidelnosti je vstupné 80,- Kč, snížené za 40,- Kč.Deutschland online casino

Doprovodný program bude probíhat na Hlavním náměstí, kde se budou v pátek a v sobotu konat Šternberské slavnosti a již tradiční Pivní festival – přehlídka malých a středních pivovarů. Hlavními hosty Šternberských slavností je skupina Turbo a slovenská zpěvačka Katarína Knechtová.

skupina Turbo – host letošních Šternberských slavností
 
 

Jste srdečně zváni.

Milena Schärferová
Tisková mluvčí AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK

 

 

 

Start Ecce Homo 2024:
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk
radioking.cz