Ecce Homo Historic spolu se Šternberskými slavnostmi již za měsíc!

Sdílet

Novinky | pátek 13.08.2021

Vážení příznivci automobilové historie, právě Vás zveme na tradiční setkání historických vozidel a motocyklů k nám do Šternberka na akci Ecce Homo Historic, která se uskuteční ve dnech 11. – 12. 9. 2021.


Jak je již zvykem, bude se jednat o dvoudenní koncept, který zahájíme sobotní dopolední výstavou na Radniční ulici. Od 9 hodin můžete přijít obdivovat veteránské skvosty a třeba také dát hlas tomu, kdo Vás zaujal nejvíce. Ve 12 hodin totiž bude vyhlášení anket a nejen diváckých. Zvolíme také posádku s nejvhodnějším oblečením, nejstarší automobil a motocykl, TOP účastníky celé akce apod.
Po obědě, okolo 12:45 hod. odstartují účastníci na Rally Ecce Homo Historic. Celková trasa bude mít do 100 km po okolí, více ale nemůžeme prozradit, protože každoročně je itinerář pro účastníky do poslední chvíle utajovaný. Je pak pro ně překvapení nejen samotná cesta a jednotlivé úkoly, ale i cíl. Ten se jim snažíme vždy zpestřit. Odjezd na rally bude z Hlavního náměstí, ulici Partyzánskou, můžete jim na cestu zamávat. Návrat účastníků rally do města bývá okolo 17 hodiny. Od šesté večerní je pak pro všechny zúčastněné připravena večeře, taktéž na Hlavním náměstí.

 

Výstava veteránů na Radniční ulici, foto: David Sedlák
 
 

Neděle od rána bude patřit jízdám pravidelnosti na slavné trati Ecce Homo. Dopoledne uskutečníme tréninkové jízdy a následovat budou dvě závodní jízdy pravidelnosti. Jak jistě víte, v neděli večer na stupních vítězů můžete stát i to nejpomalejší vozidlo ve startovním poli. Vítězí ten, kdo zajede obě závodní jízdy v co nejpodobnějším časem. Ten, kdo bude mít ve výsledcích nejmenší rozdíl, se stává vítězem. Samozřejmostí je absence jakéhokoliv měřícího zařízení. Jak již bylo naznačeno, v neděli na večer proběhne slavnostní vyhlášení vítězů, nejen nedělních jízd pravidelnosti, ale i Rally Ecce Homo Historic. Vyhlášení je naplánováno na 17 hodin u Městského úřadu ve Šternberku (Horní náměstí 16).
Vozidla i motocykly mají možnost se přihlásit do třech kategorií, podle roku výroby, nejnovější však budou veteránské automobily a motocykly z roku 1980.

 

Nedělní jízdy pravidelnosti na trati Ecce Homo, foto: David Sedlák
 
 

Souběžně s akcí Ecce Homo Historic bude probíhat doprovodný program na Hlavním náměstí, Šternberské slavnosti 2021. Slavnosti budou probíhat už od pátečního odpoledne a následně v sobotu celý den. Oba dny bude program ukončen o půlnoci. Hlavním hostem letošních Šternberských slavností bude současný mistr comedy rapu Kapitán Demo, od kterého nebudou chybět ani oblíbená „Zlatíčka“. Po turné v Jižním Prusku, Mezopotámii a Atlantidě se Kapitán Demo & jeho crew chystají na koncert ve Šternberku, a to v sobotu 11. září od 19 hodin. To si nemůžete nechat ujít! V sobotním programu dále vystoupí třeba zpěvák Robin Mood. Nebude ale chybět ani šternberská hudební scéna. Představí se nová kapela Endorfiny. Páteční progam bude nabitý skvělou hudbou, přijďte na velmi populární kapelu Pekař. Zpěvák Petr Toms s kapelou zahrají v pátek 10. září navečer. Po nich budou následovat oblíbení The Gardeners se svou show připravenou speciálně pro Šternberské slavnosti a program zakončí Elán KontraBand ze Slovenska. Městem budou znít ty největší hity slavné skupiny Elán ve velmi kvalitním provedení. Nebude chybět Sestrička z Kramárov, Nie sme zlí nebo Zanedbaný sex.

 

Kapitán Demo a jeho crew, hlavní host Šternberských slavností 2021
 

 

Šternberské slavnosti budou především o dobrých muzikantech, ale nebude chybět také dobré pivo. Součástí slavností bude Pivní festival – přehlídka malých a středních pivovarů, kde se představí například Pivovar Padochov, Pivo Hasič Bruntál, Pivo Huhňák, Pivovar Lišák Topolany nebo nový, ale již velmi oblíbený Minipivovar Tvarg z Velké Bystřice.
Nebude chybět samozřejmě ani dobré občerstvení; grilované speciality, bramboráky, langoše, nachos, bramborové spirálky, Andyho trdelník, káva, frappé, cukrová vata, popcorn, pražené oříšky, cukrovinky, domácí limonády, alko a nealko koktejly, čepovaný cider, ledová tříšť a další.
Mysleli jsme i na ty nejmenší. Na Hlavním náměstí bude nafukovací skluzavka, airbrush tetování, malování na obličej a připravujeme i další překvapení, aby si děti mohly zařádit.

 

Program pro děti na Šternberských slavnostech, foto: David Sedlák
 
 

Přijďte na nabitý program o druhém zářijovém víkendu, kdy se uskuteční Ecce Homo Historic a Šternberské slavnosti 2021.

Bc. Milena Schärferová, tisková mluvčí AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK
 

 

  
 
Start Ecce Homo 2024:
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk
radioking.cz