Přihláška - Entry Form - Anmeldeformular - Ecce Homo 2024

ECCE HOMO PARK otevřel svou druhou sezónu

Sdílet

Novinky | pátek 06.05.2016

V sobotu 16. dubna otevřela multimediální expozice Ecce Homo Park dveře do nové sezóny. Vloni k výročí 110 let Ecce Homo a 35 let Mistrovství Evropy byla vytvořena a v červnu slavnostně otevřena zážitková expozice, mapující dlouholetou historii tohoto věhlasného závodu.


Co všechno můžete v EH parku vidět a zažít? Prostory jsou rozděleny do místností, z nichž každá nese své jméno. V „Síni slávy“ uvidíte na několika obrazovkách krátký film, jak šel čas se závodem Ecce Homo, na světelných tabulích si můžete prohlédnout legendy závodů do vrchu a především naprosto skvostná, krásně naleštěná Lucchini, kterou nám do „parku“ ochotně zapůjčil závodník Martin Šípek.

V sále „Emoce“ naleznete jednak mini autoservis pro malé motoristy, dětský koutek stavebnice Gecco a především dva trenažery. Na profesionálním závodním simulátoru můžete od letoška porovnávat síly s opravdovými jezdci. V simulátoru je již nainstalována trať Ecce Homo. Držitel rekordu, osminásobný mistr Evropy Simone Faggioli, vyjede šternberskou trať za 02:45,630 a Vy? Přijďte si poměřit své síly a účastnit se imaginárního závodu o nejlepší čas na trati Ecce Homo.

Taková jedinečná interaktivní expozice nemá v ČR obdoby. Žádný podnik ani autoklub nemá svůj vlastní park. Jedná se o unikátní projekt, o to zajímavější, že je umístěn v prostorách bývalého augustiniánského kláštera. Za pouhý jeden rok fungování se jedná o turisticky atraktivní výletní místo. Letos se již EH park stane cílem mnoha skupin školních výletů.

Důležité informace:

Adresa: Farní 3, Šternberk. Expozice se nachází v bývalém augustiniánském klášteře.

Otevírací doba:  pondělí - zavřeno

  úterý - pátek 10 - 17 hod.

  sobota, neděle 9 - 18 hod. 

Vstupné: dospělí: 50 Kč (nic dalšího neplatíte, v ceně je jízda na simulátoru), děti do 15 let: 20 Kč

 

Do Ecce Homo parku s Olomouc Region Card:

http://www.olomoucregioncard.cz/vylet/ecce-homo-park/ 

 

Na Ecce Homo Park se můžete podívat v následující reportáži:

Ecce Homo Park – Česká Televize – pořad Toulavá kamera: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1126666764-toulava-kamera/215562221500046/obsah/435578-ecce-homo-park 

 

Těšíme se na Vaši návštěvu!

 

Milena Schärferová

Tisková mluvčí AMK Ecce Homo 

FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk
radioking.cz