ECCE HOMO PARK otevřel svou druhou sezónu

Sdílet

Novinky | pátek 06.05.2016

V sobotu 16. dubna otevřela multimediální expozice Ecce Homo Park dveře do nové sezóny. Vloni k výročí 110 let Ecce Homo a 35 let Mistrovství Evropy byla vytvořena a v červnu slavnostně otevřena zážitková expozice, mapující dlouholetou historii tohoto věhlasného závodu.


Co všechno můžete v EH parku vidět a zažít? Prostory jsou rozděleny do místností, z nichž každá nese své jméno. V „Síni slávy“ uvidíte na několika obrazovkách krátký film, jak šel čas se závodem Ecce Homo, na světelných tabulích si můžete prohlédnout legendy závodů do vrchu a především naprosto skvostná, krásně naleštěná Lucchini, kterou nám do „parku“ ochotně zapůjčil závodník Martin Šípek.

V sále „Emoce“ naleznete jednak mini autoservis pro malé motoristy, dětský koutek stavebnice Gecco a především dva trenažery. Na profesionálním závodním simulátoru můžete od letoška porovnávat síly s opravdovými jezdci. V simulátoru je již nainstalována trať Ecce Homo. Držitel rekordu, osminásobný mistr Evropy Simone Faggioli, vyjede šternberskou trať za 02:45,630 a Vy? Přijďte si poměřit své síly a účastnit se imaginárního závodu o nejlepší čas na trati Ecce Homo.

Taková jedinečná interaktivní expozice nemá v ČR obdoby. Žádný podnik ani autoklub nemá svůj vlastní park. Jedná se o unikátní projekt, o to zajímavější, že je umístěn v prostorách bývalého augustiniánského kláštera. Za pouhý jeden rok fungování se jedná o turisticky atraktivní výletní místo. Letos se již EH park stane cílem mnoha skupin školních výletů.

Důležité informace:

Adresa: Farní 3, Šternberk. Expozice se nachází v bývalém augustiniánském klášteře.

Otevírací doba:  pondělí - zavřeno

  úterý - pátek 10 - 17 hod.

  sobota, neděle 9 - 18 hod. 

Vstupné: dospělí: 50 Kč (nic dalšího neplatíte, v ceně je jízda na simulátoru), děti do 15 let: 20 Kč

 

Do Ecce Homo parku s Olomouc Region Card:

http://www.olomoucregioncard.cz/vylet/ecce-homo-park/ 

 

Na Ecce Homo Park se můžete podívat v následující reportáži:

Ecce Homo Park – Česká Televize – pořad Toulavá kamera: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1126666764-toulava-kamera/215562221500046/obsah/435578-ecce-homo-park 

 

Těšíme se na Vaši návštěvu!

 

Milena Schärferová

Tisková mluvčí AMK Ecce Homo 

ME 2019
Doprovodný program 2019
-->
FIA
Olomoucký kraj
Sternberk
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
pivovar Litovel
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk