Excelentní obsazení startovního pole

Sdílet

Novinky | neděle 27.05.2012

Nezadržitelně se blíží 32. ročník Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu Ecce Homo ve Šternberku.
Při pohledu na seznam přihlášených nejedno motoristické srdce zaplesá.


Kolem 160 přihlášených jezdců, bohatě obsazené třídy i skupiny, na čtyři desítky formulí, to si rozhodně nesmíte nechat ujít. Letošní ročník šternberského závodu hostí celkem devět podniků, kromě Mistrovství Evropy také Mistrovství Rakouska, Slovenska, FIA Zóny Střední Evropy, Mezinárodní mistrovství ČR, Česká trofej a další. Nezapomínáme samozřejmě ani na prestižní podniky historických automobilů.

Pro milovníky královské E2 třídy máme výbornou zprávu. E2 je plně obsazena těmi nejlepšími stroji, které jsou možné k vidění na evropských kopcích. Těmto rychlých strojům dominují jednoznačně Oselly, známé jako “placky“. S Osellou FA30 nepojede nikdo jiný než držitel traťového rekordu na naší trati, několikanásobný Mistr Evropy, Simone Faggioli. Tento typ vozu bude pilotovat také Marcel Steiner, Vladimir Stankovič a velmi rychlý jezdec hájící barvy českého národa, Miloš Beneš, který vyměnil svůj Ralt. Miloš Beneš není ale jediným Čechem, který vyměnil svůj závodní vůz za silnější. Opavský pilot Petr Vítek přesedlal ze slabšího typu Oselly na PA30. Jeho první sezóna v TOP týmu s TOP učitelem je rozhodně pro Petra Vítka splněním snu. Spolupráci s Mistrem Evropy si Petr nemůže vynachválit.

Faggioli
Foto Faggioli


Beneš
Foto Beneš


Chybět nebude legenda vrchařských závodů Otakar Krámský se svým Reynardem, domácí Václav Janík s Lolou, velmi rychlý a s Normou absolutně vyrovnaný Dušan Nevěřil nebo italští Renzo Napione a Fausto Bormolini s Reynardem K02, kteří jsou našemu závodu stále věrni.

Krámský
Foto Krámský


Janík
Foto Janík


Pokud patříte k těm, co tíhnou k názoru, že auto má mít střechu, i pro vás máme dobrou zprávu. Nabídnout vám můžeme skvělé obsazení v E1. Takové jméno jako Herbert Pregartner a jeho Porsche 911 GT2 RSR potěší nejednoho obdivovatele plechových vozů. Dalším takovým, jehož jízdu zbožňují a naplno prožívají všichni diváci u trati, je s Lancií Integrale, Felix Pailer. Za SVC Náchod Motorsport s oběma Lotusy pojedou Martin Novotný a Edita Prášková. Krásná závodnice pojede s WR 12. V E1 je ale mnohem víc lákadel, přijďte se sami přesvědčit.

Pregartner
Foto Pregartner


Zajímavou podívanou poskytne bez pochyby skupina E2-SH, v které bude soutěžit a bojovat o příčky nejvyšší náchodský Vláďa Vitver a přiveze nám do Šternberka zpět vůz Audi Milana Kašpárka. Nyní už v rukou Vitvera, těšte se nově upravenou, taktéž nově přenastavenou a nově designovanou AUDI WTTR. Co dál nabízí E2-SH? Herberta Stolze s Porsche 935 nebo Karla Hubáčka s BMW M3 E92 GTR.

Vitver
Foto Vitver


Zveme Vás také na podívanou domácích jezdců. Přijďte fandit těm, co dobře reprezentují naše město i šternberský automotoklub, a to nejen na domácím závodě. Místo ve svém kalendáři si udělal Mistr ČR ve formulových závodech na okruzích Divize 3, Šternberan Petr Trnka. Ten nám i v letošním roce představí Formuli Gloria C8. Bude se rozhodně na co dívat, protože trať velmi dobře zná a je od získání titulu v té nejlepší kondici.
Letos budeme mít možnost na trati spatřit jeden jediný vůz Radical, který nám předvede další ze šternberských pilotů, nováček v kopcových závodech a v aktivním závodění vůbec, Jiří Svoboda.

Pozvánka na letošní závod je nejlákavější za několik posledních let. Ujít byste si neměli nechat slovenského rallyového jezdce Igora Drotára, který jezdí i na naši AZ pneu Rally Jeseníky, závod pořádaný Automotoklubem Ecce Homo. Jeho jezdecký styl ve Škodě Fabii WRC bude stát za to. Na Ecce Homo zavítají Zajelsnikovi se dvěma speciály Norma M20 F. S Normou ještě Nicolas Brebsom, s Osellou po Petru Vítkovi pak Aleš Ryš, nový člen AG motorsport teamu a famózní zprávou je přihlášení jezdce Jeana Marie Almerase s Porsche 935.

Pozadu nezůstáváme ani v řadách historických automobilů. Krásu historických, ale přesto stále velmi rychlých automobilů, nám předvede Martin Vondrák a jeho March, který svým časem každoročně zamotá hlavu nejednomu jezdci současných automobilů. Přijede i Jaroslav Prášek s Chevronem, Josef Michl s Porsche Carrera RS, tradičně Miroslav Adámek s NSU TT nebo s krásnou Škodou 130 RS pražský jezdec Pavel Kolář a mnozí další.

Michl
Foto Michl


Všichni milovníci automobilů, rychlé jízdy, fanoušci vrchařských závodů, přijďte o víkendu 2. - 3. června.

Na Vaši účast se těší AMK Ecce Homo.

Milena Schärferová
Tisková mluvčí AMK EH

Foto: Rechberg 2012: Antonín Malý, Pavel Malý

 

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk