Liška Ecce Homo - 7.10.2023 - přihláška

Exhibiční jízda MARTINA KOLOMÉHO na Ecce Homo

Sdílet

Novinky | pátek 18.04.2014


Když vyslovíme jméno Martin Kolomý, každému z nás se vybaví Dakar. Jeden z nejúspěšnějších jezdců nejobtížnějšího automobilového závodu Rallye Dakar. Martin Kolomý je z Bruntálu a jak sám říká: „Bruntál je drsný kraj, proto jezdím DAKAR - nejdrsnější rally na světě!“ Letošní šestatřicátý ročník jihoamerické Rallye Dakar bohužel nedokončil, odstoupil ze závodu po 7. etapě. V letech předchozích se mu ale velmi dařilo: 

    DAKAR 2013 - 5. místo v celkovém pořadí
    DAKAR 2012 - 7. místo v celkovém pořadí
    EL CHOTT (SAHARA RALLYE DE TUNISIE) 2012 - 1. místo
    EL CHOTT (SAHARA RALLYE DE TUNISIE) 2011 - 1. Místo

Čtyřicetiletý Kolomý je vybavený tou nejlepší dostupnou technikou, závodním speciálem TATRA 815 - BUGGYRA "FAT BOY". Nový kamion váží 8,5 tuny, má 900 koňských sil a v těžkém terénu spotřebuje až 300 litrů paliva na 100 kilometrů. A nosí přezdívku Fat Boy, tedy tlouštík. Vznikl díky novému projektu, v němž své síly spojily kopřivnická automobilka Tatra a společnost Buggyra, která se doposud prezentovala v okruhových závodech tahačů. "Je to nejlepší auto, ve kterém jsem jel," pochvaluje si Kolomý.

Čerstvou informací je fakt o nově vzniklém spojení Loprais Buggyra Dakar Forces tří špičkových jezdců – Martina Kolomého, Aleše Lopraise a šternberského Jaroslava Valtra!

Právě uzavřený sňatek z rozumu, případně dakarská koalice vychází ze spojenectví tří dlouhodobě nejúspěšnějších českých jezdců na Rallye Dakar. Trio elitních jezdců pak bude spoléhat na veškeré vývojové a technologické kapacity týmů Tatra Buggyra Racing a Loprais Instaforex Team. Přestože Aleš Loprais i Martin Kolomý v minulosti ovládli několik dakarských etap, jejich ambice jsou vyšší. „Člověk musí jít pořád dopředu. Všichni víme, že pokud chceme konkurovat značkám jako Kamaz a Iveco, musíme se vydat v ruských stopách, tedy dokázat vyhodnotit stav věcí a určit priority. Nebránil bych se použití termínu týmová strategie,“ upřesnil Martin Kolomý. 

 

„Je to sice složení jezdců, kteří chtějí vyhrávat, stejně tak ale máme jasno v tom, že v jistých částech závodů může ustoupit individuální ambice zájmu aliance. Rusové to předvádí na každém ročníku soutěže. K celkovému úspěchu je nutno dát dohromady silný tým se třemi vyrovnanými jezdci. Parťák, který jede dvě hodiny za vámi, v kritickém momentu nepomůže,“ doplnil Martina Jaroslav Valtr.

Aleš Loprais hovoří v souvislosti s novým projektem o stádu tří tisíc koní ze stáje Gyrtech, které poženou speciály Tatra k umístění na stupních vítězů. A nejlépe k celkovému triumfu,
neboť, jak sám tvrdí, druhý v cíli je vlastně první poražený. „Během soutěže budeme mít jednotné logistické a servisní zázemí. Jsme dohodnuti na testování s cílem unifikace vybraných komponentů, posádky prodělají i společnou fyzickou přípravu.“ 

A právě jednoho z těchto špičkových jezdců budete mít možnost vidět na letošním 34. ročníku ME Ecce Homo. Na základě pozvání od SVC Náchod, s.r.o., které bylo jedním s partnerů teamu Tatra Buggyra Racing a Martina Kolomého na Dakaru 2013/2014, předvede právě Kolomý ve Šternberku svoji unikátní závodní techniku, vážící téměř devět tun a pojede exhibiční jízdu na bezmála osmikilometrové trati. Kamarádi Vláďa Vitver a Martin Kolomý připravují další spolupráci na nadcházejícím ročníku dakarské soutěže. Bude to pro diváky rozhodně nezapomenutelná podívaná. Nebude chybět ani fotografování a autogramiáda.

Máte se na co těšit, nenechte si ujít letošní Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu Ecce Homo, které proběhne o víkendu 7. - 8. června 2014 ve Šternberku.

 

Milena Schärferová, tisková mluvčí AMK Ecce Homo

 

Zdroje:

http://sport.idnes.cz 

http://bruntalsky.denik.cz  

http://talosa.info 

http://autokaleidoskop.cz 

Ecce Homo Historic 2023
Sternberske Slavnosti 2023
NSA
FIA
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
SONS LOCATION
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk