FIA HILL CLIMB MASTERS: počet přihlášených národů stoupá!

Sdílet

Novinky | čtvrtek 15.09.2016

Největší a nejprestižnější událost této sezóny se nezadržitelně blíží a již za necelý měsíc vypukne velké bienále vrchařského motorsportu. Pohár národů (The Nations Cup), součást FIA HILL CLIMB MASTERS, přivítá letos více zemí než v roce 2014 v lucemburském Eschdorfu.


Událost připadající na 8. a 9. října se odehraje ve Šternberku v České republice. Tyto závody do vrchu budou něčím více než jen individuálním zápolením každého jednotlivého jezdce s časem. Samozřejmě, že nejlepší účastníci tří kategorií FIA HILL CLIMB MASTERS budou opět odměněni zlatou medailí, avšak národní tým, který předvede nejlepší kolektivní výkon, bude také odměněn a bude moci převzít trofej speciálně navrženou pro danou soutěž, a tuto si pak odveze do své země.

Každý tým se bude skládat ze čtyř pilotů vybraných ASN a ke každému týmu bude patřit jeden kapitán. Mají-li přivést svůj národní tým ke slávě, budou muset předvést velmi soustředěný výkon.
Ve skutečnosti bude klasifikace Poháru národů založena na kritériích jízdy pravidelnosti a ne pouze na nejrychlejší jízdě. Toto by mělo dát možnost a šanci i zemi, která nebude mít nutně ty nejrychlejší vozy, protože její národní technické předpisy mohou být více omezující než v jiných zemích.

Klasifikační index bude vycházet z rozdílu mezi časy ze dvou závodů každého z nominovaných jezdců - a vítězný tým bude ten, který dosáhne nejmenšího rozdílu u svých tří nejlepších pilotů.
 
V roce 2014 se Poháru národů účastnilo dvanáct týmů. A byla to Itálie, která se stala vítězným týmem, s jezdci Simonem Faggiolim, Christianem Merlim, Faustem Bormolinim a Omarem Maglionou, ve vedení s kapitánem Fiorenzem Dalmerim. Dalmeri bude kapitánem italského týmu i letos (8. a 9. října ve Šternberku) se snahou úspěšně obhájit trofej pro další rok.

Na stupně vítězů se v Lucembursku postavili také Švýcaři a Rakušané. I tyto země se nyní pokusí udělat vše proto, aby se dostaly opět na špici. Švýcarsko má nového kapitána Patricka Falka. Rakousko zůstává pod vedením Wolfganga Sauera.

Z novinek pro druhý ročník Masters bude Rumunsko na startovní listině. Ve vedení této země bude Marius Stoenan.

Protože klasifikační kritéria se liší od veškerých dalších závodů, předvídat výsledek je vcelku hazardní a rozhodně není vyloučeno vítězství kteréhokoliv z devíti dalších týmů - jmenovitě Německo, Belgie, Francie, Velká Británie, Lucembursko, Irsko, Polsko, Slovensko, a Česká republika, která věří, že před svým domácím publikem zazáří.

Je samozřejmě možné, že se počet národů ještě zvýší do termínu uzavírky přihlášek, v případě, že se přihlásí víc než čtyři držitelé licence z doposud neregistrované země.

Tisková zpráva v anglickém jazyce zde/ Press release in English here:

Milena Schärferová
The head of Press centre

 

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk