On-line Výsledky - On-line results

ecce homo 2.6. - 4.6.2023
me ehc 2023 me hhc 2023 eh 2023

Generální partner Ecce Homo – SVC Náchod Motorsport

Sdílet

Novinky | neděle 22.06.2014

 „Mistrovství Evropy v závodech do vrchu, a taky největší vrchařský svátek v Čechách, slavné ECCE Homo, bylo pro team SVC MOTORSPORT skvělým zážitkem.“


34. ročník mimořádně oblíbeného závodu na slavné trati ve Šternberku přilákal na start téměř 200 aut, a protože se povedlo i počasí, tak se není čemu divit, že trať byla doslova obsypána fanoušky. Pro team SVC MOTORSPORT, za který startovali piloti Vláďa Vitver, Martin Novotný a Jan Červenka, to byl velmi napínavý víkend plný adrenalinu i zábavy.

Jan Červenka - závodící novinář a šéfredaktor časopisů SPEED a TOP GEAR, zažil na Ecce Homo svou vrchařskou premiéru a to s vozem Lotus WR-12. Zanechal pozitivní dojem u celého teamu, především u Vládi, který byl velmi zvědav, jak si známý okruhář bude počínat při jízdě do vrchu, navíc v neznámém autě.

„ Chci moc poděkovat Vláďovi Vitverovi a celému týmu SVC, že mně půjčili svoje skvělé nářadí a nechali mě vyzkoušet si vrchy, a to rovnou v závodě v mistrovství Evropy. Ecce Homo je krásná, ale zároveň hodně složitá trať, o čemž svědčí množství bouraček, bože, tam to rozvěsil snad každý desátý pilot!!! Já jsem Lotuse dovezl v pořádku, což byl můj hlavní cíl. Ale taky jsem chtěl zajet čas pod 3:30, což se nepovedlo. Závody do vrchu jsou totiž daleko větší masakr, než jsem si myslel. Sprint na trati, kde není místo na chybu. Stačí na okamžik vypadnout z koncentrace a v tom lepším případě jen ztratíte pár vteřin. V tom horším rána. Každopádně to byla skvělá zkušenost!“  Jan Červenka nakonec dojel na druhém místě mezi dvoulitry, byl pátý ve třídě E2-SH a celkově mu patřila 58. příčka. 

Martin Novotný – pilot Lotusu WR-16 se na ECCE Homo potýkal s drobnými potížemi na voze, které mu bránily vyšvihnout se výš v celkovém umístění, ale i přes tyto drobné komplikace Martin dokázal dosáhnout 1. umístění ve třídě E2-SH.

Vláďa Vitver v první tréninkové jízdě testoval především to, jak se jeho AUDI TT DTM bude chovat na nově vyasfaltovaných pasážích šternberské trati. Druhým tréninkem všem dokázal, že on i jeho vůz jsou v perfektní formě a zajetým časem posunul konkurenci laťku hodně vysoko.

V nedělních závodních jízdách se hodně bouralo, nervozita stoupala a čekání před startovní čárou bylo opravdu nekonečné. Při tom počtu nehod na trati se ale není čemu divit. A drobný incident se bohužel nevyhnul ani týmu SVC MOTORSPORT. Vláďa zajel fantasticky první jízdu, a když chtěl v té druhé dosažený čas minimálně zopakovat, tak udělal drobnou chybu, po které skončil v hodinách a lehce se opřel o svodidla. Jenže Vláďa je bojovník s obrovským závodním duchem, který se jen tak nevzdává… Nezaváhal ani na okamžik, auto otočil a vyrazil dál do cíle. Během několika málo okamžiků mu sice uletěla poškozená kapota a pravý blatník, ale přesto dojel do cíle. Bohužel, v tu chvíli bylo jasné, že se jedná o velkou bodovou ztrátu a že náskok před konkurencí se hodně ztenčil. Nu, alespoň měli diváci nad Sojkovkou na co koukat. „Omlouvám se všem, po kterých jsem něco odhodil,“ usmíval se ale po závodě Vláďa Vitver. „Každopádně vidět letět luftem kapotu v rychlosti 235 km/h, když si vzpomněla, že na mě počká nad Sojkovkou, mohl být také dobrý zážitek.“ 

V Teamu SVC MOTORSPORT i přes tento drobný incident panovala dál velmi dobrá nálada, ostatně na pohodu to ve Šternberku bylo již od čtvrtečního večera. Přispělo k tomu i natáčení reklamního klipu, sousední tým Martina Šípka s okruhovým speciálem teamu RTR Projects, přítomnost známého dakarského pilota Martina KOLOMÉHO a jeho Tatry, a spousta přátel v depu i na startu.

Tým SVC Náchod by chtěl velice poděkovat i pořadatelům závodu, za jejich velkou vstřícnost a super organizaci při závodech, Ecce Homo je vrchařský klenot nejen v Čechách, ale v celé střední Evropě.

zdroj: http://www.svcnachodmotorsport.cz 

Start Ecce Homo 2023:
ME 2023
Doprovodný program 2023
NSA
FIA
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
SONS LOCATION
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk