On-line Výsledky - On-line results

ecce homo 2.6. - 4.6.2023
me ehc 2023 me hhc 2023 eh 2023

Hauser, Petit, Faggioli… vrchařský ráj pro všechny fanoušky

Sdílet

Novinky | středa 03.06.2015

Ecce Homo slaví jubileum a chystá velký závod. Ani po 110 letech sláva věhlasného jména této tratě neutichá. Tradicí, jako má šternberská trať, se může pyšnit opravdu málokdo. Aby tato dvě významná výročí byla důstojně oslavena, otevíráme pro Vás motoristické muzeum s názvem Ecce Homo Park, plné interaktivních prvků. Všichni, koho zajímá historie tohoto závodu, tam nesmí chybět. Nejen „Park“ byl cílem pořadatelů, ale bylo vynaloženo velké úsilí na to, abychom Vám, fanouškům, v tom krásném historickém městě, představili ty nejlepší jezdce.


Ač to bude znít nevděčně, vrchařský Bůh Simone Faggioli, je na tomto závodě nutnou samozřejmostí. Kdo na EH překonal třikrát vlastní traťový rekord? Kdo vyhrál Ecce posledních šest let? Prostě tento laskavý italský sympaťák ve startovní listině nesmí chybět. Aby se ale vítězství Simoneho nestalo notorickou samozřejmostí, chceme ho potrápit a proto se podařilo pozvat další rychlé evropské jezdce, kteří mají aspoň teoretickou šanci se časům Faggioliho přiblížit. Slovo „potrápit“ je asi příliš silné, cílem je však zprostředkovat vám ty nejlepší zážitky, které se nezapomínají.

 

Činovníka pro styk s jezdci v letošním roce převzala slečna Dagmar Schärferová, DiS., která dokázala vyjednat přijatelné podmínky pro Lucemburčana Davida Hausera s neskutečnou technikou značky Wolf a sáhodlouhá jednání probíhala také s Francouzem Sébastinem Petitem, jenž je do závodu přihlášen s formulí Lola. Tohoto jezdce můžete spatřit i s Normou, ovšem pouze na domácích kopcích. 

Jaká byla komunikace s těmito jezdci? Jsem v údivu. Po pravdě jsem nečekala, že uslyším tolik nápadů a příběhů za účelem odpuštění startovného. Nebo snad jim ještě zaplatit za to, aby přijeli :-) Bylo mi nepříjemné jim psát a volat, že nelze někomu udělovat výjimky, ale patří to k téhle práci.

A pobavili tě někteří? Rozhodně. Třeba právě teď. Většina přihlášených už je nachystaná, téměř na cestě do ČR a tým Davida Hausera mi napsal, že už mají vše připravené na odjezd, i vozík, pouze to auto jim tam chybí   Ale moc se na všechny těším. Vždy usměvavý Faggioli nebo nenapravitelný Igor Drotár. Kdo mi ale letos bude opravdu chybět, je věčně „urýpaný“ a stále nespokojený Otakar Krámský. Byla to s ním vždycky slušná slovní přestřelka a teď mi to bude chybět.

A jaký je Tvůj tým? Představ nám odbor Styk s jezdci, potažmo Administrativní přejímku? Licencovaným činovníkem pro styk s jezdci je stejně jako každý rok Ing. Martin Krejčíř, který na mě pomalu a postupně přenechává kousek po kousku jeho práci. Je prozatím ale nutnou součástí našeho týmu, má zkušenosti a už zná téměř všechny jezdce, co k nám jezdí. Administrativu a komunikaci s jezdci a taky administrativní přejímku jsem si letos vzala na starosti já a levou a pravou rukou zároveň nám jsou a budou Hanka Tomášková, Verča Bartoňková a Jirka Tomeček.

Z rychlých jezdců a královských tříd se bez sebemenších pochyb těšíme na domácí jezdce a oba úplně nově v Normě. Václav Janík s Normou M20 FC a stejně tak Petr Trnka. Druhý jmenovaný letos již na závodech předvedl, že bude soupeřit s těmi nejrychlejšími a tomu se říká raketový vzestup, velký talent a obrovská Petrova píle. Do tohoto souboje se přidá třetí s Normou, taktéž z profesionálního týmu Janík Motorsport, a opět šternberský jezdec, Jiří Svoboda.  Čeká nás krásný souboj formulí i placek.

Jména jako Dušan Nevěřil, Miloš Beneš, David Komárek nebo Hermann Waldy, ti jsou samozřejmostí na seznamu startovní listiny Ecce Homo.

Kategorie I cestovních vozů je neméně zajímavá. Těšíte se třeba na Ferrari 430 GT3 v rukou matadora Petra Vojáčka? Nebo co třeba speciál Audi W-TT-R DTM, který ve Šternberku všichni dobře známe? Do tohoto vozu neusedne nikdo jiný než náchodský Vladimír Vitver. Po několika letech se do závodního víru nechal vtáhnout bývalý Mistr Evropy, pražský právník Tomáš Vavřinec. Můžete ho na startovní čáře vidět ve voze Mitsubishi Evo X Gábinky Jermanové Sajlerové. Zářivě oranžovou Lancii Integrale s ohlušivým zvukem z Rakouska i v letošním roce přiveze Felix Pailer. 

 S napětím očekáváme i rodinný souboj Michlů. Papá Michla jsme zvyklí vídat ve žlutém Porsche postaršího data výroby, ovšem na letošek si pro nás připravil otec a syn “potvory“ Lotus Evora a její slabší sestřičku Lotus Elise.

Ecce Homo je také jeden z dílů seriálu Mistrovství Evropy historických automobilů. Právě v této kategorii najdeme také různé skvosty. Rozhodně největší radost nám udělala přihláška jeho eminence Jean-Marie Almerase a jeho krásným Porsche. Nemůže samozřejmě chybět legenda našeho závodu Miroslav Adámek s NSU TT. Spousta fanoušků se těší také na Itala Uberta Bonucciho se starší, ale stále velmi rychlou Osellou.

Všichni fanoušci a příznivci, zveme Vás na 110. výročí trati Ecce Homo a 35. ročník Mistrovství Evropy již tento víkend. Letos se máte opravdu na co těšit, lákáme Vás na 171 přihlášených jezdců. Nezapomeňte na letošní změnu, sportovní víkend zahajujeme už v pátek 5. června v 18 hodin na Hlavním náměstí ve Šternberku.

Nenechte si ujít tento motoristický svátek, srdečně Vás zve ředitel podniku, pan Vlastimil Malík.

 

Milena Schärferová

Tisková mluvčí AMK Ecce Homo 

Start Ecce Homo 2023:
ME 2023
Doprovodný program 2023
NSA
FIA
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
SONS LOCATION
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk