ISŠA Racign projektu F1 ve školách postupuje do republikového finále

Sdílet

Novinky | čtvrtek 09.04.2009

Reprezentanti Integrované střední školy automobilní v Brně v projektu F1 ve školách, tým ISŠA Racing, byli domácími účastníky v moravském kole. Domácího působiště jsme využili na výbornou a předem prozradíme, že jsme jako jediný brněnský tým postoupili do celostátního kola, které se bude konat 25.dubna při příležitosti výstavy AutoPraha 2009.F1 ve školách - ISŠA Racing

Týden před závodem to již vypadalo, že se z celé soutěže odhlásíme, na poslední chvíli jsme našli alternativní řešení a během tří dnů jsme postoupili mílovými kroky kupředu. Do nočních hodin celý tým usilovně pracoval na vzhledu formule a během pátečního večera se začal objevovat první náznak výsledné grafiky. Sobotní ráno pro nás začínalo velmi napjatě, od časných ranních hodin byl náš prezentační box upravený a pouze se čekalo na doladění závěrečných lakýrnických prací. Celé čekání bylo doslova nekonečné a přesně minutu před vypršením časového limitu pro předání formule na technickou kontrolu přiběhli členové týmu s naším "speciálem" v dokonalé povrchové úpravě a byli jsme bez problémů přijati do soutěže.

Celý závodní den probíhal dle daného časové harmonogramu a náš stánek byl lákadlem pro mnoho příchozích diváků. Zvolili jsme efektní propagaci, kde jsme se snažili představit náš vůz v porovnání se skutečným vozem formule mistra České republiky v závodech do vrchu Jakuba Vonšáka, který nám velmi ochotně zapůjčil své vybavení a některé součásti svého vozu. S prezentací před závodem nám pomáhali i naši mediální partneři - televizní pořad MotorTip, internetové stránky e-auto.cz a rádio Kiss Hády a nesmíme opomenout naši sponzory - autoklub Ecce Homo a Integrovanou střední školu automobilní.

Po polední pauze nás čekala ústní prezentace před porotou, kde jsme měli popsat celý vývoj formule- marketing, použití CAD a CAM softwarů, mediální strategie atd. Časový limit byl stanoven na rovných pět minut plus doplňující otázky poroty. Celá prezentace probíhala bez větších problémů a porotu jsme očividně zaujali, což naznačuje i velmi pěkné bodové ohodnocení z této části soutěže. Pro nás byla velmi překvapující účast velkého počtu médií při našem plnění tohoto úkolu. Po návratu k prezentačnímu boxu si nás porota ještě "proklepla" a zkontrolovala si naše technické znalosti, a schopnosti prodat naši marketingovou strategii.

Jedním z dalších bodů v časovém plánu byly jízdy na dráze, kde proti sobě bojovaly vždy dva týmy. Pro nás zásadní nevýhodou byl teprve premiérový start až při ostrém závodě. To se projevilo i na výsledném čase, když jsme zjistili, že máme podstatný handicap oproti konkurenci ve vyšší hmotnosti vozu. Mezi prvním a druhým kolem, kde byl prostor pro mírné úpravy vozu, jsme doladili a důkladně zkontrolovali všechny komponenty vozu a do druhé jízdy jsme šli s vědomím, že čas z první jízdy musíme pokořit. Svůj cíl jsme splnili, čas šel o pár setinek dolů a celý tým byl s naším sobotním účinkováním spokojený. Šli jsme spát s vědomím, že máme šanci na postup.

V neděli jsme se opět všichni sešli na "závodišti". S odstupem času jsme zhodnotili sobotní závodní den a s napětím očekávali vyhlášení výsledků. Velmi překvapivé pro nás bylo zjištění, že tým ISŠA Racing patří mezi postupující týmy do celostátního kola. Naše ztráta na umístění na stupni vítězů byla zanedbatelná. Poučili jsme se z našich chyb, které určitě napravíme a dovedeme náš tým k dokonalosti. Postupem do celostátního kola se nám přiblížil náš sen o postupu do světového kola.

Členové týmu ISŠA Racing:
Týmový manager – Pavel Malý
Zástupce managera / Technický vývojář – David Zubíček
Grafik – Tomáš Fanta
Design inženýr – Martin Marek
Odobrný poradce - Jakub Vonšák (Mistr ČR v závodech automobilů do vrchu)
Odborný poradce II. - Monika Králová (grafická stránka modelu, asistentka)
Zodpovědná osoba – Ing. Pavel Venclovský
Záštita projektu z vedení – Ing. Milan Chylík

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk