Jarní Flóra 2010

Sdílet

Novinky | pondělí 03.05.2010

Ve dnech 22. – 25.4.2010 se AMK Ecce Homo společně s Městem Šternberk prezentovali na Výstavišti Flora Olomouc. Letošní jarní Flora 2010 se nesla v duchu Zahrada času aneb Labyrint světa a ráj srdce a návštěvnost byla kolem osmdesáti tisíc lidí. AMK EH a Město Šternberk jsou tradičními vystavovateli jak na jarní, tak na podzimní etapě Flory. Tentokrát automotoklub zval přítomné návštěvníy na 30. Mistrovsví Evropy v závodech automobilů do vrchu na trati Ecce Homo v termínu 5.-6. června 2010.


Expozici stejně jako každým rokem připravovala Liběna Hrešková. Expozice byla velice atraktivní, zapůjčen byl historický vůz – “aerovka“ z roku 1936 - který byl dekorován květinami.

V letošním roce jsme poprvé zabodovali v soutěži svatební vazba - svatební kytka a polštářek pod prstýnky. Kytice a polštářek pod prstýnky jsme vytvořili velmi neobyčejně. Naše vazba byla tvořena ze zeleniny a to batáty, kořen taro a celer. Polštářek pod prstýnky tvořila fontánka, která nesla prsteny a vyřezané růže z brambor - batátů. Na soutěži jsme spolupracovaly společně, ale vyřezávání dělala celé paní Anna Strnadlová. Naše kytice a fontánka sklidily velký obdiv i u návštěvníků. Svaz květinářů a floristů nás ocenil zvláštním oceněním, které ještě nikdo nedostal a to čestné uznání za originální ztvárnění svatební kytice. Je to pro nás velká čest utkat se s velkými profesionály a odnést si ocenění“, řekla zhotovitelka expozice Liběna Hrešková.>

Milena Schärferová, Liběna Hrešková
AMK Ecce Homo

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk