Přihláška - Entry Form - Anmeldeformular - Ecce Homo 2024

Jaro Krajči ovládl vrchařský závod v Chorvatsku

Sdílet

Novinky | neděle 02.08.2009

O víkendu 11. - 12. 7. proběhly závody do vrchu na Balkánském poloostrově Čabar 2009. Kromě chorvatského mistrovství jezdci sbírali body v soutěžích FIA International Hill Climb Challenge a FIA European Hill Climb Cup. Z 61 závodníků bylo pouze osm jiné národnosti než chorvatské a právě tyto závodní vozy ozvláštnily a zpestřily celé startovní pole.


Z České republiky přijeli šternberský vrchař Milan Kašpárek s vozem Audi TT-R DTM a Dan Michl s Opel Michl 2.8 vlastní výroby. Oba piloti si v sobotu vyzkoušeli tři tréninkové jízdy a mapovali více jak pět kilometrů dlouhou trať. V nedělním závodě zvítězil ve skupině E1 Michl, šternberský Milan Kašpárek skončil na třetím místě.

O reprezentaci sousedního Slovinska se postarali Marjan a Sanja Smrdelj a především Vladimir Stankovič se stále rychlejším Reynard Ford KLO 1. Zajel neuvěřitelně rychlý čas, ale ani ten mu nestačil na nejrychlejšího pilota závodního víkendu v Chorvatsku, Jara Krajčiho ze Slovenska. Krajči se svou formulí 3000 značky Lola zvítězil absolutně v čabarském závodě s celkovým časem 05:45.766.

Maďarský závodník s Mitsubishi Lancer EVO VIII se v absolutním pořadí umístil na pěkném 12. místě. Bosna a Hercegovina měla také svého zástupce, Bakira Hadžiće, který přijel závodit s Hondou Integra Type R. Nejúspěšnější z chorvatských závodníků byl Niko Pulić na Formula Dallara 393. Pulić dojel na čtvrtém místě absolutně.

Chorvatský závod, startující ve vesničce Smrečje, nabízí technicky náročnou trať, ke které se musí připočítat těžké podmínky týkající se povrchu trati. I přes nespokojenost se svým výkonem si náš jezdec připsal 12 bodů za třetí místo a posunul se tak na druhé místo FIA Cupu, kterému zatím vévodí Dan Michl.

Milena Schärferová
vedoucí tiskového odboru Ecce Homo

FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk
radioking.cz