Jaro s vůní benzínu – již ZÍTRA!!!

Sdílet

Novinky | pátek 06.04.2018

Také už vám chybí burácející motory? Dorazte zítra na trať Ecce Homo, bude to stát za to!
V sobotu 7. dubna od 9 hodin můžete být přítomni testování závodních vozů, a to od starého startu po Lipinský oblouk.


Před pár lety, když se testování uspořádalo poprvé, jsme ještě netušili, do jakých rozměrů se tento jarní testovací den dostane. K dnešnímu dni je přihlášeno 53 vozů, které budete mít možnost vidět ještě před tím, než většina z nich vyrazí do prvního ostrého závodu v Náměšti nad Oslavou. Někteří jezdci se zúčastnili brněnského prologu na automotodromu, ale ne všichni stihli své stroje připravit, proto bude zítřejší test letošní premiérou po dlouhé zimě.

Řeč je například o opavském jezdci Petru Vítkovi, kterého technika trápí již pěkně dlouho. Zvládnul přes zimu vyřešit problémy s jeho Osellou? Necháme se překvapit.

Ani pány z Michl motorsport jsme v Brně nepotkali, proto se můžeme těšit na jejich krásné stroje, Danův Lotus Elise, i Porsche 911 Michla staršího.

Potěšením pro oko bude třeba také červená a velmi rychlá Norma Dušana Nevěřila.

Z AMK Ecce Homo teamu uvidíme hned několik jezdců, mezi nimiž nebudeme chybět Jiří Theimer st. s Peugeotem 306 maxi, Radek Krakovič s formulí FIKS 09RK, který je loňským vítězem třídy E2-SH-SS-1400 a třetí absolutně v absolutním pořadí České Trofeje.

 

 

V krásných modrých barvách bude k vidění i Norma Zdeňka Chudoby, která má úplně nový design a vy máte jedinečnou možnost se v ní svézt, více o soutěži na facebooku Ecce Homo Šternberk. Ze stejného týmu přijede pro informace z prvních kilometrů i Zdeněk Kráčmar se svým krásným speciálem Demon Car 1000.

 

 

Koho ale na druhou stranu neuvidíme, je domácí Lukáš Tomeček, který zažil na brněnském okruhu horké chvilky, a to doslova. Plameny pod kapotou jeho Golfu nevěstily nic dobrého. Prasklá ojnice a díra v bloku motoru znamenají prozatímní stopku pro šternberského jezdce. Zítra ale chybět nebude, je totiž jedním z pořadatelů.

 

 

V tomto případě je řeč i o našem nejúspěšnějším jezdci Petru Trnkovi, který se svým Ligierem nestihl závod v Brně a bohužel nezvládne ani zítřejší test. Důvodem naštěstí není žádná technická závada, ale motor jeho krásného vozu stále přečkává v dílně známé a velmi uznávané motorářské společnosti LRM Motors. První „nakopnutí“ tohoto vylepšeného motoru bohužel neproběhne ani na prvním závodě seriálu Mistrovství Evropy ve Francii, ale Trnka Racing zahájí letošní sezónu pravděpodobně až v rakouském Rechbergu.

 

 
 

Těšíme se na vás zítra od 9 hodin v prostorách starého startu až po Lipinu.


Milena Schärferová

Tisková mluvčí AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK

 
Ecce Homo Historic 2021
Sternberske Slavnosti 2021
RADIO HANA
NSA
FIA
Olomoucký kraj
Sternberk
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
pivovar Litovel
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk