Jaro s vůní benzínu – již ZÍTRA!!!

Sdílet

Novinky | pátek 06.04.2018

Také už vám chybí burácející motory? Dorazte zítra na trať Ecce Homo, bude to stát za to!
V sobotu 7. dubna od 9 hodin můžete být přítomni testování závodních vozů, a to od starého startu po Lipinský oblouk.


Před pár lety, když se testování uspořádalo poprvé, jsme ještě netušili, do jakých rozměrů se tento jarní testovací den dostane. K dnešnímu dni je přihlášeno 53 vozů, které budete mít možnost vidět ještě před tím, než většina z nich vyrazí do prvního ostrého závodu v Náměšti nad Oslavou. Někteří jezdci se zúčastnili brněnského prologu na automotodromu, ale ne všichni stihli své stroje připravit, proto bude zítřejší test letošní premiérou po dlouhé zimě.

Řeč je například o opavském jezdci Petru Vítkovi, kterého technika trápí již pěkně dlouho. Zvládnul přes zimu vyřešit problémy s jeho Osellou? Necháme se překvapit.

Ani pány z Michl motorsport jsme v Brně nepotkali, proto se můžeme těšit na jejich krásné stroje, Danův Lotus Elise, i Porsche 911 Michla staršího.

Potěšením pro oko bude třeba také červená a velmi rychlá Norma Dušana Nevěřila.

Z AMK Ecce Homo teamu uvidíme hned několik jezdců, mezi nimiž nebudeme chybět Jiří Theimer st. s Peugeotem 306 maxi, Radek Krakovič s formulí FIKS 09RK, který je loňským vítězem třídy E2-SH-SS-1400 a třetí absolutně v absolutním pořadí České Trofeje.

 

 

V krásných modrých barvách bude k vidění i Norma Zdeňka Chudoby, která má úplně nový design a vy máte jedinečnou možnost se v ní svézt, více o soutěži na facebooku Ecce Homo Šternberk. Ze stejného týmu přijede pro informace z prvních kilometrů i Zdeněk Kráčmar se svým krásným speciálem Demon Car 1000.

 

 

Koho ale na druhou stranu neuvidíme, je domácí Lukáš Tomeček, který zažil na brněnském okruhu horké chvilky, a to doslova. Plameny pod kapotou jeho Golfu nevěstily nic dobrého. Prasklá ojnice a díra v bloku motoru znamenají prozatímní stopku pro šternberského jezdce. Zítra ale chybět nebude, je totiž jedním z pořadatelů.

 

 

V tomto případě je řeč i o našem nejúspěšnějším jezdci Petru Trnkovi, který se svým Ligierem nestihl závod v Brně a bohužel nezvládne ani zítřejší test. Důvodem naštěstí není žádná technická závada, ale motor jeho krásného vozu stále přečkává v dílně známé a velmi uznávané motorářské společnosti LRM Motors. První „nakopnutí“ tohoto vylepšeného motoru bohužel neproběhne ani na prvním závodě seriálu Mistrovství Evropy ve Francii, ale Trnka Racing zahájí letošní sezónu pravděpodobně až v rakouském Rechbergu.

 

 
 

Těšíme se na vás zítra od 9 hodin v prostorách starého startu až po Lipinu.


Milena Schärferová

Tisková mluvčí AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK

 
NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk