Katarína Knechtová zaplnila šternberské náměstí k prasknutí

Sdílet

Novinky | úterý 29.10.2019

V pátek a sobotu 6. – 7. září proběhly tradiční Šternberské slavnosti, které jsou každým rokem součástí víkendu Ecce Homo Historic. Hlavními hosty byla česká kapela Turbo a slovenská zpěvačka Katarína Knechtová. Návštěvníků i přes nevlídné počasí přišlo velmi mnoho. Déšť je neodradil a s Katarínou zpívalo její hity celé náměstí.


Program začal v pátek v 17 hodin, kdy Šternberské slavnosti zahájila dvojice, říkající si Hamanaca. Po nich vystoupila známá šternberská kapela Výsledek a hlavním hřebem pátečního programu bylo bubenické vystoupení v podání Jumping Drums. Neskutečnou show předvedl Ivo Batoušek a jeho tým. Po nich nastoupil ještě DJ Gajdy, který páteční akci moderoval a na závěr bavil všechny, kteří měli ještě chuť zůstat až do pozdních hodin.

strhující bubenická show v podání Jumping Drums, foto: Michal Heřmanovský
 

V sobotu dopoledne probíhala výstava historických vozidel a motocyklů a představování unikátních strojů, které si vzal na starost zkušený Lukáš Karásek z Brna. Toto představování se střídalo s programem na podiu, kde vystoupila např. Základní škola Dr. Hrubého s aerobicem nebo Městský dechový orchestr. Proběhlo také slavnostní zahájení, kterého se zúčastnil starosta města Šternberka Ing. Stanislav Orság, spolu s ním oba místostarostové, 1. náměstek hejtmana, pan Mgr. Jiří Zemánek a předseda Automotoklubu Ecce Homo, pořádající organizace, pan Vlastimil Malík.

 

ZŠ Dr. Hrubého – aerobic, foto: David Sedlák
 
Městský dechový orchestr, foto: David Sedlák
 
Oficiální zahájení Šternberských slavností, foto: David Sedlák
 

Krátce po poledni proběhlo vyhlášení anket a poté opustili prostor Radniční ulice a Hlavního náměstí účastníci Ecce Homo Historic a na podiu se připravovalo další vystoupení, tentokrát seskupení Groovy Mallets při ZUŠ Šternberk. Velmi nadaní žáci předvedli krásný bubenický vstup. Po nich se mikrofonu ujal Hudební institut Olomouc, kde zazpívali jeho žáci a dokonce i sám Adam B. Sychrow.

 

Hudební institut Olomouc, foto: David Sedlák
 

V 16 hodin vystoupila jedna z hvězd letošních slavností, kapela Turbo, která zazpívala své největší hity. Náměstí sice zaplnilo spoustu deštníků, i přesto ale lidé, kteří přišli, zpívali s nimi písničky Hráč, Chtěl jsem mít, Láska z pasáží a další.

 

kapela Turbo, foto: David Sedlák
 
Kapela Turbo, foto: David Sedlák
 

Po kapele Turbo dostala prostor prostějovská rocková skupina Minami, po které následoval AOR (Adult Oriented Rock) v podání skvělých Black Tiger. Kluci z kapely Black Tiger to na náměstí pořádně rozjeli a zahráli to nejlepší z jejich poslední tvorby.

 

Black Tiger, foto: Michal Heřmanovský
 

Ve 21 hodin na podiu vystoupila známá slovenská zpěvačka Katarína Knechtová, která naprosto uchvátila všechny přítomné. Její koncert byl jedinečný a neprohloupil nikdo, kdo na náměstí přišel. Její vystoupení bylo strhující a šternberské náměstí zaplněné k prasknutí.

 

Katarína Knechtová – hlavní host Šternberských slavností 2019, foto: Michal Heřmanovský
 
Katarína Knechtová – hlavní host Šternberských slavností 2019, foto: Michal Heřmanovský
 

Po Kataríně následoval poslední vstup, o který se postaral DJ Sly, který všem, kteří na náměstí zůstali, hrál Oldies party.

Sobotní den moderoval Dušan Alka.

Součástí Šternberských slavností byl 3. ročník Pivního festivalu – přehlídka malých a středních pivovarů. Měli jste možnost ochutnat několik druhů piva. K snědku kromě tradičního sortimentu přibyly tortilly a hamburgery, maso na dřevě, grilované sýry apod. Zejména pro dětské návštěvníky měl opět velký úspěch Andyho trdelník.

Připraven byl i program pro děti v podobě výtvarných dílniček, airbrush tetování nebo třeba modelování balónků.

modelování balónků, foto: David Sedlák
 

Šternberské slavnosti 2019 jsou za námi, děkujeme za velkou návštěvnost a těšíme se na Vás opět v roce 2020.

Bc. Milena Schärferová
Tisková mluvčí AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

 

 

 

 

 

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk