Letošní Ecce Homo zrušeno!

Sdílet

Novinky | pondělí 22.06.2020

Vážení příznivci motorsportu, závodů do vrchu, podniku Ecce Homo ve Šternberku, vyjadřujeme se k situaci, která letos okolo závodění vznikla.
Před nedávnem jsme psali o odloženém závodě a celou tu dobu jsme se snažili najít cestu, jak Vám fanouškům a jezdcům udělat radost a Ecce Homo uspořádat v pozdějším termínu.


Stále platí některá omezení kvůli koronaviru, jako je omezený počet lidí na akcích apod.

FIA také vydala prohlášení o zrušení celého seriálu Mistrovství Evropy v závodech do vrchu, což bylo zásadní pro naše snahy závod uspořádat.

Dotace, které jsme získali na pořádání Mistrovství Evropy Ecce Homo, jsme museli vrátit a zbývala tedy myšlenka uspořádat pouze díl seriálu MČR nebo něco jako volný závod.

I když by závod nebyl v takovém rozsahu jako Mistrovství Evropy, jsou činnosti a služby, bez kterých se neobejde ani takový volnější závod - traťoví komisaři, pořadatelé, časoměřiči, záchranná služba, zdravotní sestřičky, hasiči a spoustu dalšího, co stojí mnoho peněz.

Spoustu těchto služeb je nyní nedostupných a neradi bychom pořádali závod, který bude mít mnoho nedostatků a nedostačujících opatření.

Vedení Automotoklubu Ecce Homo Šternberk v ÚAMK, spolu s Radou Města Šternberka, se tedy rozhodlo závod v letošním roce neuspořádat. Rozhodnutí tak padlo nejen z důvodu koronavirových opatření, ale také z finančních a organizačních důvodů, které jsou v tomto roce více než náročné.

Mistrovství Evropy Ecce Homo bude v roce 2021 slavit všechna výročí, která jsme měli oslavit v letošním roce. Už teď se na Vás všechny těšíme.

Děkujeme za pochopení a srdečně Vás zveme na akci Ecce Homo Historic, která se uskuteční 5. a 6. 9. 2020.

 

Výbor AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK
Vlastimil Malík, ředitel závodu

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk