LIŠKA JARO 2022 je za námi

Sdílet

Novinky | úterý 26.04.2022

V sobotu 23. 4. 2022 proběhla tradiční mototuristická soutěž Liška pořádaná Automotoklubem Ecce Homo, po dvouleté odmlce zaviněné koronarovými restrikcemi.


Ráno se sjelo celkem devět posádek v našem autokempu, který je již po mnoho let pro naši soutěž příjemným zázemím. Za trochu větrného, ale slunečného počasí, absolvovaly posádky první dvě soutěže, a to jízdu zručnosti a střelbu ze vzduchovky. Poté všichni obdrželi itineráře a vyrazili na 98 km dlouhou trať, která je zavedla různými cestami až do Budišova nad Budišovkou a zase zpět do našeho kempu. Cestou museli najít a identifikovat 34 objektů a zodpovědět 15 záludných otázek. Po návratu pak soutěžily posádky v dalších "náročných" disciplínách, u kterých se nejenom zapotily, ale také si užily docela legrace. Výměna svíček, hod klínovými řemeny na kužel, šipky či petanque si vyžadovali maximální zručnost, stěhování krabic, jízda s dětskou tatrou či slalom s popelnicí se slepými brýlemi, zase rychlost a spolupráci posádky. Prostě byla to zábava.

 

Před vyhlášením vítězů se pak posádky posilnily vydatnou svačinou, a to cigárkem z udírny a spoustou ovoce. Závěr pak patřil, jak jinak, vyhlášení vítězů. Na prvním místě se umístila posádka Michal Grygar, Stanislav Holub, Veronika Veselská a Petr Stano, na místě druhém posádka Pavel Malý a Honza Schubert a třetí skončili zajíčci Matěj Žlutíř a Petra Voglová. Všem samozřejmě gratulujeme. 

 

Závěrem chci poděkovat všem pořadatelům, kteří se na akci jakýmkoliv způsobem podíleli, sponzorům, kteří věnovali ceny i Vladimíru Kočímu a jeho kolektivu, kteří nám, jako pravidelně, konat akci v kempu umožnili. Doufám, že se akce zúčastněným líbila a že se opět na další Lišce potkáme a třeba i ve větším počtu.

 

Vladimír Kotouč za AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK

 

 

 

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk