Mistr Evropy Robert Šenkýř zpět na Ecce Homo!

Sdílet

Novinky | pondělí 13.05.2013

Tento brněnský závodník slaví deset let od zisku titulu Mistra Evropy a na počest tohoto výročí nám do Šternberka přijede ukázat své nové BMW M3 E92 3500 GTR.


 

Robert Šenkýř získal titul Mistra Evropy v roce 2003, v té době na voze BMW M3 E36 skupiny A. Kromě obhajoby českého vrchařského titulu získal i titul nejcennější - titul mistra Evropy v absolutním hodnocení kategorie I cestovních vozů. Robert zvítězil v sedmi z celkově osmi započítávaných závodů a titul si zajistil již v předposledním závodě ve francouzském Turckheimu. 

Tento jezdec zanechal na legendární trati Ecce Homo nejen stopu velmi rychlé jízdy, ale také si jistě většina z nás pamatuje Šenkýřův „výlet“ hned za starým startem. Ono kritické místo se dodnes nazývá „Šenkýřovka“.  Nevzpomíná na to jen sám Robert, ale i pořadatelé, kterým rázem chybělo 30m svodidel. 

Čelní pozice v náročných vytrvalostních závodech, stejně jako rychlost v krátkých vrchařských závodech, udělaly z brněnského týmu Robert Šenkýř – Motorsport specialistu orientující se především na tuningové, sportovní a závodní úpravy vozů BMW. S poradenstvím a  technickou podporou týmu Šenkýř Motorsport dnes jezdí mnoho spřátelených týmů v České republice a na Slovensku, stejně tak jako i v mnoha evropských i světových zemích.

Letos tu máme pana Šenkýře zpět! Velmi známý a úspěšný okruhový jezdec se nám představí v novém voze ve skvělé formě s maximálním nasazením. Do Šternberka se moc těší a my se těšíme na jeho účast a jeho výkon s novým BMW.

 

 

Milena Schärferová, tisková mluvčí AMK Ecce Homo

 

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk