Mistrem ČR je Komárek, Metalinda ohromila šternberské publikum

Sdílet

Novinky | sobota 19.09.2015

První zářijový víkend proběhl tradiční podnik Ecce Homo Historic, který již mnoho let pořádá místní automotoklub. Sešlo se na 150 majitelů historických automobilů a motocyklů. V pátek vyrazili na rally a jejich útočištěm byl tentokrát zámek Úsov. V sobotu v dopoledních hodinách vystavovali na Radniční ulili a milovníci historie se mohli pokochat krásnými stroji z let dávno minulých.

Odpoledne se vydali na spanilou jízdu po okolí a od 19 hodin se účastnili Moravského večera, kde jim zahrála historická hudba Rabussa, vyhlášeni byli vítězové páteční rally a sobotních diváckých anket. Moravský večer se uskutečnil v příjemném prostředí bývalého augustiniánského kláštera. Absolutním vítězem letošního Ecce Homo Historic v kategorii automobilů se stal Vítězslav Zilvar na voze Škoda 120 S Rally. Diference jeho dvou časů v soutěži pravidelnosti činila pouhých 0,00.02. Poprvé vyjel na Lipinu v čase 3,16.66 a druhou jízdu se v cíli 4800 m stopky zastavily v čase 3,16.68. Kategorii motocyklů vyhrál pravidelný účastník šternberských historiků Josef Gaja, soutěžící za Historic Car Club Mohelnice. Předvedl krásnou Jawu 350/361 Sport. Diference jeho svou časů činila 0,00.17.

V sobotu proběhlo také Mistrovství ČR v závodech automobilů do vrchu a historických automobilů do vrchu. Šternberského dílu seriálu MČR se zúčastnilo kolem třiceti vozů, vítězem se stal domácí pilot Václav Janík. Ten letos poprvé pilotuje Normu a dokazuje, že je vynikajícím jezdcem, který i první sezónu s novým strojem dokáže porážet zkušené kolegy. Ve všech závodech s novým náčiním se mu velmi daří, na domácí trati obzvlášť. Vyhrál zářijové Ecce Homo absolutně, i ve skupině E2-SC-3000. Druhý za ním skončil David Komárek, který ve Šternberku oslavil titul Mistra ČR.

Místní automotoklub si letos vzal pod svá křídla i uspořádání doprovodného programu na náměstí, Šternberské slavnosti 2015. Tradičně vystoupily šternberské kapely: The Gardeners, Target Attack a Superface. Hlavním hostem byla slovenská legenda Metalinda, která pořádně rozproudila kotel návštěvníků na náměstí. Burácelo celé náměstí s zpívali si známé hity. Doprovodným programem byly stánky, nafukovací atrakce pro děti, závod šlapacích motokár pro děti Ecce Homo Pedal nebo třeba laserová střelnice, kterou pro děti připravila Městská policie Šternberk.

V tomto roce nás ještě čeká Společenský večer AMK EH, který se uskuteční v nově zrekonstruovaném sále Městského klubu, 20. listopadu 2015. Jste srdečně zváni!