Na Ecce Homo překonán traťový rekord

Sdílet

Novinky | neděle 29.05.2022

Nedělní počasí vyšlo a ve druhé závodní jízdě byl překonán traťový rekord z loňského roku. Ital Christian Merli překonal svůj vlastní loňský čas a hodnotu traťového rekordu opět posunul. Nový nejlepší čas na trati Ecce Homo činí 2:39,80. Merli je absolutním vítězem závodu Ecce Homo 2022.

Christian Merli, foto: Jiří Baran

Obrovský úspěch zaznamenal domácí Petr Trnka, kterému se o víkendu velmi dařilo. Zajel nejrychlejší čas 2:44,53 a umístil se v absolutním pořadí na druhém místě za nejrychlejším Italem. Trnka bere také 1. místo ve skupině E2-SC a co víc, posunul český traťový rekord a překonal tak Miloše Beneše z loňského roku.

Petr Trnka, foto: Jiří Baran

Třetí místo absolutně obsadil Alexander Hin z Německa. Do Šternberka přivezl krásnou Osellu a zajel s ní nejrychlejší čas 2:50,73.

vítězové, foto: Czech hillclimb Photographs

Na čtvrtém místě se umístil Švýcar Robin Faustini se svým novým vozem Osella FA 30 a skončil ve skupině D/E2-SS na skvělém druhém místě za Christianem Merlim. Faustini zajel 2:52,96, což je s novým vozem opravdu skvělý výkon.

Robin Faustini, foto: Jiří Baran

Fantastický úspěch zaznamenal český jezdec Petr Vítek, který obsadil 5. místo v obrovské konkurenci. S Osellou PA30 byl jeho nejrychlejší čas 2:57,52 a obstál před velmi rychlými jezdci.

Na osmém místě absolutně se umístil rakouský jezdec Karl Schargerl. Se svým VW Golf Rallye byl prvním jezdcem z Kategorie 1 v TOP 10. Všichni jezdci před ním pilotovali otevřené vozy.

Karl Schagerl, foto: Jiří Baran

Závod nabral zpoždění hned v první jízdě. Během dne bylo několik menších havárií a poměrně hodně úniků kapalin z vozů a dalších technických závad.

Diváků kolem trati byla velká spousta, první odhady se pohybují kolem čísla 20.000.

Podrobnější výsledky zmíníme později. 41. ročník Mistrovství Evropy je za námi, děkujeme všem jezdcům, divákům, partnerům, pořadatelům, médiím a všem ostatním za přízeň.