Na letošním Ecce Homo VIP host Lukáš Šembera

Sdílet

Novinky | sobota 02.06.2012

Známý motocyklový závodník, devatenáctiletý Lukáš Šembera, přijel jako VIP host na letošní, již 32.ročník Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu.


Od dnešního rána se kochá pohledem na 135 převzatých vozů a nasává atmosféru motoristického závodu.
Mladík z moravského hlavního města v roce 2009 vstoupil do Moto GP ve stopětadvacítkách. Jednoho nešťastného dne Lukáš upadl v exhibiční show na malých motorkách, zvaných pitbike. Pouhých pár metrů do cíle zbývalo, když z neznámých důvodů podklouzl a narazil hlavou do obrubníku, který nebyl bohužel dostatečně chráněn balíky slámy. Lukáš byl okamžitě převezen do brněnské úrazové nemocnice, kde byl čtyři hodiny operován. Utrpěl rozdrcení 5. a 6. obratle a poranění míchy. Od té doby nemůže hýbat dolními končetinami. Mladý, velmi nadějný a talentovaný motocyklový závodník je tak od tohoto okamžiku ochrnutý na dolní polovinu těla. I po několika operacích stále zůstává na vozíku, ale jeho optimismus je věčný.
„Každý den cvičím, smiřuji se s tím, že už se možná nikdy nepostavím na nohy. Musím žít. A musím žít s tímhle. Takže nemá cenu být zalezlý a je lepší se životem bavit dál. Nezdá se to, ale i na vozíku se dá dělat spousta věcí. Život je přece fajn, tak proč bych seděl doma na zadku a trápil se, že jsem na vozíku?“
Jsme rádi, že na náš šternberský závod Lukáš dorazil se kouknout a přejeme, aby rehabilitace, kterou denodenně prodělává, konečně nabírala optimističtější směr.

http://www.youtube.com/watch?v=QJw6F6MOTPc&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=I8BaeCaJoqQ

Ecce Homo 2012, sobota 2.6., foto Grip TV

lukas1
 
lukas2Milena Schärferová
Tisková mluvčí AMK Ecce Homo
Zdroj: http://sport.idnes.cz/ , www.motorkari.cz

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk