Liška Ecce Homo - 7.10.2023 - přihláška

Na letošním Ecce Homo VIP host Lukáš Šembera

Sdílet

Novinky | sobota 02.06.2012

Známý motocyklový závodník, devatenáctiletý Lukáš Šembera, přijel jako VIP host na letošní, již 32.ročník Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu.


Od dnešního rána se kochá pohledem na 135 převzatých vozů a nasává atmosféru motoristického závodu.
Mladík z moravského hlavního města v roce 2009 vstoupil do Moto GP ve stopětadvacítkách. Jednoho nešťastného dne Lukáš upadl v exhibiční show na malých motorkách, zvaných pitbike. Pouhých pár metrů do cíle zbývalo, když z neznámých důvodů podklouzl a narazil hlavou do obrubníku, který nebyl bohužel dostatečně chráněn balíky slámy. Lukáš byl okamžitě převezen do brněnské úrazové nemocnice, kde byl čtyři hodiny operován. Utrpěl rozdrcení 5. a 6. obratle a poranění míchy. Od té doby nemůže hýbat dolními končetinami. Mladý, velmi nadějný a talentovaný motocyklový závodník je tak od tohoto okamžiku ochrnutý na dolní polovinu těla. I po několika operacích stále zůstává na vozíku, ale jeho optimismus je věčný.
„Každý den cvičím, smiřuji se s tím, že už se možná nikdy nepostavím na nohy. Musím žít. A musím žít s tímhle. Takže nemá cenu být zalezlý a je lepší se životem bavit dál. Nezdá se to, ale i na vozíku se dá dělat spousta věcí. Život je přece fajn, tak proč bych seděl doma na zadku a trápil se, že jsem na vozíku?“
Jsme rádi, že na náš šternberský závod Lukáš dorazil se kouknout a přejeme, aby rehabilitace, kterou denodenně prodělává, konečně nabírala optimističtější směr.

http://www.youtube.com/watch?v=QJw6F6MOTPc&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=I8BaeCaJoqQ

Ecce Homo 2012, sobota 2.6., foto Grip TV

lukas1
 
lukas2Milena Schärferová
Tisková mluvčí AMK Ecce Homo
Zdroj: http://sport.idnes.cz/ , www.motorkari.cz

Ecce Homo Historic 2023
Sternberske Slavnosti 2023
NSA
FIA
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
SONS LOCATION
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk