Není baba jako Baba

Sdílet

Novinky | neděle 02.08.2009

Pezinská Baba a EBM Slovakia Matador uspořádali již tradiční závod, který se konal 18.-19.7. na trati dlouhé 5100m.


Přihlášení závodníci se mohli účastnit čtyř podniků: FIA Mistrovství Evropy, FIA Mistrovství Evropy historických automobilů, ale také Mistrovství Slovenské a České republiky.

Nádherný závodní víkend, kterému předcházela velmi zajímavá startovní listina se 130 zářivými jmény. Postrádali jsme letos tolik oblíbeného Simone Faggioliho, ten dal přednost domácímu závodu, ale i tak se bylo na co těšit. Ani letos nechyběla italská zvučná jména jako jsou Fausto Bormolini a Renzo Napione. Z Maďarska přijel závodit se svou formulí 3000 i László Szász. Na start se postavila také česká špička, síly si mezi sebou poměřili český reprezentant Dušan Nevěřil, velmi rychlý Miloš Beneš, závodit přijel i hrdina letošního Trenta Milan Svoboda, dále Otakar Krámský a velice oblíbený, domácí pilot Jaro Krajči. Mezi naše nejrychlejší závodníky je nutno zařadit i Davida Kostruha, který startuje za Speedmaster Racing Team. Tento "blondýn" dosahuje velmi rychlých časů s Normou MF 20.

Počasí si pro tento víkend přichystalo plno překvapení. Sobotní druhý trénink byl z důvodu nepřízně počasí zrušen a tak závodníci využili volný čas k různým činnostem…

Tou nejzajímavější skupinou byly samozřejmě Volné formule skupiny E1 / E2SH. Nejatraktivnější souboje se odehrály mezi kuřimským závodníkem Danem Michlem s velmi specifickým vozem Opel Michl 2.8 a Milanem Kašpárkem s DTM speciálem značky AUDI TT. Pro šternberského pilota Milana Kašpárka byl závod na Pezinské Babě tím nejlepším v sezóně. Jednak se umoudřilo počasí a pro nedělní závod byly ideální podmínky a navíc měl dokonale připravenou AUDI od zkušeného závodníka Jara Krajčiho. Také sobotní teoretická příprava u onboardů přispěla k perfektnímu výkonu v obou závodních jízdách. Na soupeře Dana Michla to sice nestačilo, ale důležité je, že náš šternberský závodník se konečně cítí lépe a vrací se do svého závodnického tempa. To může znamenat, že v následujícím závodě ve Vsetíně překoná i svého doposud největšího konkurenta a pojede si pro vítězství. Čas 2:13,809 je Milanův osobní rekord na těchto "slovenskych pretekov".

Radost nám udělal i Vašek Janík, který dál pokračuje ve své velice úspěšně rozjeté sezóně. Janík v první jízdě nebyl sice na prvním místě, volba pneumatik nebyla ta správná, ale druhým časem vše napravil a stal se tedy vítězem skupiny A. Vašek je stále ve vedení Mistrovství Evropy v Kategorii I. Druhé místo ve skupině A obsadil rallyový jezdec Igor Drotár na voze Octavia WRC.

Skupina jezdců s historickými vozy měla na tomto závodě velkou účast. Čtyřicet jezdců přijelo ukázat své vzácné skvosty. Nejrychlejší čas celé skupiny historiků měl Jaroslav Prášek na svém Chevronu. Jeho hodnota byla 2:20,616, což je pro Jaroslava Práška osobní rekord na Pezinské Babě. Na první místo to ale nestačilo a tak pohár za první místo si opět odnesl absolutní vítěz historických vozidel Petr Vondrák s vozem March 752 BMW.

Kategorii 3 ovládli mladí nadějní jezdci, oba startující za Czech National Team, se stejným vozem Škoda 130 RS. První místo vybojoval Oskar Král a čtyři vteřiny za ním druhou příčku obsadil šestadvacetiletý závodník z Prahy, Pavel Kolář.

Absolutními vítězi závodu se stali Fausto Bormolini se součtem časů 4:00,346, László Szász 4:01,778 a Renzo Napione 4:02,255. Všichni tito borci překonali v druhé závodní jízdě hranici dvou minut!!!

Členka automotoklubu a předsedkyně spolku žen Liběna Hrešková se zúčastnila Mistrovství Evropy v závodech automobilů dovrchu na Pezinské Babě, kde se setkala s prezidentem Slovenské republiky Ivanem Gašparovičem, který se tohoto závodu zúčastnil jako host. Paní Hrešková předala panu prezidentovi propagační materiály závodu Ecce Homo. Pan prezident byl tímto dárkem mile překvapen a velmi nadšen. Na oplátku napsal věnování do kroniky Ecce Homo, kterou si paní Hrešková vede již několik let. "Je to pro mě velká čest osobněmluvit s prezidentem Slovenské republiky. Pan Gašparovič je velmi příjemný člověk, který si rád promluví i s obyčejnými lidmi. Pane prezidente, děkuji Vám za Váš čas.
Liběna Hrešková.

Milena Schärferová
vedoucí tiskového odboru Ecce Homo

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk