On-line Výsledky - On-line results

ecce homo 2.6. - 4.6.2023
me ehc 2023 me hhc 2023 eh 2023

Nový závodní tým začal dvojitým vítězstvím – jezdci AMK EH

Sdílet

Novinky | čtvrtek 11.09.2014

NOiR Racing Team. Tak o tomhle závodním týmu teď budete slýchávat. Racing Team složený z dvou talentovaných závodníků jedné rodiny, se na samém počátku dostal na výsluní. Z vášně k automobilovému sportu, tomu kopcovému zvlášť, vznikl tento český tým, prozatím o dvou mužích činu. Názvem týmu vyjádřili dík svému největšímu sponzorovi. Stavební firma NOiR Interier, sídlící v Olomouci a Uničově je hlavním partnerem tohoto začínajícího týmu. 


NOiR Racing Team debutoval letos na podniku MMČR a MČR ZAV 3. Bratrušovské serpentiny a hned velmi úspěšně. Tříkilometrová trať poblíž Šumperka se jela v rámci MMČR vůbec poprvé. Technicky náročnou trať, místy velmi rychlou, si závodníci oblíbili. Během osmi odjetých jízd měli možnost nasbírat jednak potřebné zkušenosti, také ale zlepšovat své časy a dotahovat se na své zkušenější kolegy. O tomto víkendu jim ale počasí nepřálo a povětrnostní podmínky nebyly vůbec příznivé, zejména výběr pneumatik byl spíše loterií. Dešťové přeháňky dělaly závod zajímavějším, ale mnohem náročnějším.

Úplným nováčkem ve vrchařském světě je majitel firmy NOiR Interier, třiatřicetiletý sympatický Lukáš Černý s tmavomodrým vozem BMW E36. Závodí ve skupině nad 2000 ccm a v sobotním závodě při svých prvních ostrých jízdách dokázal svým technickým i jezdeckým přístupem ze svého závodního stroje dostat maximum.  Stanul na stupních vítězů na nejvyšší příčce. V součtu dvou časů nechal druhého Davida Felcmana za sebou, o celkem šest vteřin. V nedělním závodě se opět radoval z vítězství. Před svým stájovým kolegou měl náskok necelých pět sekund, což ukazuje na jeho rychlý progres. Vítězství, které Lukáš Černý udržel i v neděli, znamená double pro NOiR Racing Team.

Foto: Tomáš Tichý VT photo 

 

Foto: Vítězslav Klígl

Kolegou, švagrem a konkurentem je Zdeněk Kučera, pocházející z Litovle. Vidět ho můžete za volantem krásného černého vozu Renault Laguna. Zdeňkovi je devětadvacet let, má dvě krásné děti a není úplným elévem ve vrchařském sportu. S jeho Lagunou (+2000ccm) ho můžeme na kopcích vídat několik let. Nově ale s Lukášem Černým tvoří společný tým, který jak sami říkají, táhne za jeden provaz. 

Známou skladbu “Dva roky jezdím bez nehod“ si mohl Zdeněk zpívat až do posledního závodu v Bratrušově. Tam si svou porci smůly vybral se vším všudy a atakoval svodidla hned čtyřikrát. I přes několik krizových situací a vytočených “hodin“ na mokré trati obsadil v sobotu třetí a v neděli druhou pozici ve své třídě. 

Pro fanoušky NOiR Racing Teamu se nabízí dobrá příležitost vidět své „hrdiny“ v akci, kde opět poměří své síly se silnou konkurencí, a tou je další podnik "IX.DIVÁCKÁ 13°"DIVÁKY U HUSTOPEČ  12.-14.09.2014, tak držme palce !

 

Milena Schärferová, tisková mluvčí AMK Ecce Homo 

Start Ecce Homo 2023:
ME 2023
Doprovodný program 2023
NSA
FIA
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
SONS LOCATION
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk