Opustil nás Ivan Partyka…

Sdílet

Novinky | pátek 17.05.2019

Dne 16. května nás navždy opustil jeden z největších fanoušků motorsportu a Ecce Homo především, pan Ivan Partyka. Odešel v 83 letech a bude nám všem velmi chybět. Už nás nepřijde podpořit na start závodu, jako to dělával s železnou pravidelností, dokud mu zdraví sloužilo.


Pan Partyka je jedním z těch, kteří se zasloužili, aby se zde ve Šternberku vůbec pořádalo Ecce Homo Historic, sám byl roky jedním z pořadatelů a teprve později účastníkem, se svým krásným veteránem Škoda 450 Roadster.

 

Ivan Partyka (*1935) začínal spoluorganizovat setkání vozidel a motocyklů pod Svazarmem při VOP 026 kolem 60. roku, což je už dneska mnoho let zpět. „Spolupracoval jsem i s panem Zelinkou. Já jsem byl při Vojenském opravárenském podniku 026, Zelinka při Chronotechně.“ Pan Partyka navázal přátelství a vztahy i za hranicí města, například s Kroměříží, s nimiž rozjeli spolupráci ve větším rozsahu. Ivan Partyka sám vlastnil krásný stroj Škoda 450 Roadster a ani jedinkrát nepřemýšlel nad tím, že by se vozidla zbavil. Dokonce měl na Škodovku výhodné nabídky, ale „Nikdy bych ji neprodal.“ (vyjmuto z článku v programu Ecce Homo Historic 2018)

 
 

Ivan Partyka byl dědečkem našeho domácího jezdce Lukáše Tomečka. K závodům ho víceméně přivedl on, byl jeho dlouholetým učitelem a velkou podporou. Právě Lukáše můžeme poslední roky vídat s milovaným veteránem Škoda 450 Roadster, při zmiňovaných závodech Ecce Homo Historic.

Pan Partyka i dál zanechává stopu na závodech Ecce Homo, jeho dcera, stejně jako oba vnuci Jiří i Lukáš, se podílí na pořádání závodů Ecce Homo.

 

Bude nám chybět člověk takového formátu, jakým pan Partyka byl. Byl milým, starostlivým a upřímným člověkem. Je to velmi smutná zpráva a žádná slova nezmírní bolest, kterou prožívají jeho nejbližší. Bude ve vzpomínkách stále s námi při každém dalším ročníku Ecce Homo. Vzpomínáme s úctou a vyjadřujeme hlubokou upřímnou soustrast jeho rodině.

Výbor AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK

Foto: Pavel Malý, Antonín Malý, archiv Ecce Homo
 

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk