On-line Výsledky - On-line results

ecce homo 2.6. - 4.6.2023
me ehc 2023 me hhc 2023 eh 2023

Opustil nás Ivan Partyka…

Sdílet

Novinky | pátek 17.05.2019

Dne 16. května nás navždy opustil jeden z největších fanoušků motorsportu a Ecce Homo především, pan Ivan Partyka. Odešel v 83 letech a bude nám všem velmi chybět. Už nás nepřijde podpořit na start závodu, jako to dělával s železnou pravidelností, dokud mu zdraví sloužilo.


Pan Partyka je jedním z těch, kteří se zasloužili, aby se zde ve Šternberku vůbec pořádalo Ecce Homo Historic, sám byl roky jedním z pořadatelů a teprve později účastníkem, se svým krásným veteránem Škoda 450 Roadster.

 

Ivan Partyka (*1935) začínal spoluorganizovat setkání vozidel a motocyklů pod Svazarmem při VOP 026 kolem 60. roku, což je už dneska mnoho let zpět. „Spolupracoval jsem i s panem Zelinkou. Já jsem byl při Vojenském opravárenském podniku 026, Zelinka při Chronotechně.“ Pan Partyka navázal přátelství a vztahy i za hranicí města, například s Kroměříží, s nimiž rozjeli spolupráci ve větším rozsahu. Ivan Partyka sám vlastnil krásný stroj Škoda 450 Roadster a ani jedinkrát nepřemýšlel nad tím, že by se vozidla zbavil. Dokonce měl na Škodovku výhodné nabídky, ale „Nikdy bych ji neprodal.“ (vyjmuto z článku v programu Ecce Homo Historic 2018)

 
 

Ivan Partyka byl dědečkem našeho domácího jezdce Lukáše Tomečka. K závodům ho víceméně přivedl on, byl jeho dlouholetým učitelem a velkou podporou. Právě Lukáše můžeme poslední roky vídat s milovaným veteránem Škoda 450 Roadster, při zmiňovaných závodech Ecce Homo Historic.

Pan Partyka i dál zanechává stopu na závodech Ecce Homo, jeho dcera, stejně jako oba vnuci Jiří i Lukáš, se podílí na pořádání závodů Ecce Homo.

 

Bude nám chybět člověk takového formátu, jakým pan Partyka byl. Byl milým, starostlivým a upřímným člověkem. Je to velmi smutná zpráva a žádná slova nezmírní bolest, kterou prožívají jeho nejbližší. Bude ve vzpomínkách stále s námi při každém dalším ročníku Ecce Homo. Vzpomínáme s úctou a vyjadřujeme hlubokou upřímnou soustrast jeho rodině.

Výbor AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK

Foto: Pavel Malý, Antonín Malý, archiv Ecce Homo
 

Start Ecce Homo 2023:
ME 2023
Doprovodný program 2023
NSA
FIA
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
SONS LOCATION
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk