Osella FA30 na prvních třech místech absolutně

Sdílet

Novinky | sobota 02.06.2012

Není žádných pochyb o vítězi sobotního tréninku. Absolutně jej ovládl italský závodník Simone Faggioli s Osellou FA30 s časem 2.49,870.

Dokonce už v tréninkových časech otřásá základy rekordu trati, který si sám v předloňském roce vytvořil. Současný rekord trati činí 2:48,578, překoná zítra Simone sám sebe?

Druhý v absolutním pořadí dojel Miloš Beneš taktéž s Osellou FA30, jehož nejrychlejší dnešní čas činí 2.56,150. Třetí příčku ukořistil Marcel Steiner, jak jinak než opět s Osellou FA30/Zytek. Steinerovi se časomíra v cíli zastavila na 2.58,449.

Domácí pilot Václav Janík, reprezentující závodní tým Nutrend racing, dojel na sedmém místě absolutně. S časem 3.02,689 byl o půl vteřinky rychlejší než Stankovič s další Osellou FA30. Tolik oblíbené “placky“ obsadily dnes první příčky. Až velmi rychlý jezdec Dan Michl tomu udělal přítrž a třináctým místem absolutně přerušil vládu skupin E2-SC a E2-SS a je tedy vítězem plechových aut dnešního tréninku.

Za Michlem druhý v E2-SH dojel Vladimír Vitver s Audi WTT-R DTM a s Porsche 935 třetí Herbert Stolz.

Ve skupině E1 s možností nejvíce úprav na voze, vyhrál Herbert Pregartner s Porsche 911 GT2 RSR. Jeho čas byl 3.21,060. Oblíbený jezdec Felix Pailer na místě třetím ve skupině, kdy ho o pouhou vteřinku předběhl se Subaru Imprezou Michael Jelinek. S Lotusem WR-12 za SVC Náchod Motorsport na pátém místě Edita Prášková. Také dva jezdci startující za AMK Ecce Homo, na sedmém místě Jiří Sedláček a čtrnáctý pak Jiří Theimer s Peugeoutem 306 Maxi.

V E1H obsadil domácí jezdec Lukáš Tomeček s vozem Volkswagen Golf GTI druhé místo. Před něj se dostal pouze Pavel Ulman s BMW M3 E36.

Prvenství ve skupině A si zajistil Christian Schweiger s Mitsubishi Lancer EVO VII, na druhém místě pak za Český národní tým Lukáš Vojáček s Lancerem EVO VIII a rallový jezdec, slovenský Igor Drotár, obsadil příčku třetí. Na kopci Ecce Homo startoval vůbec poprvé, proto čas lišící se pouhými dvěma vteřinkami od prvního ve skupině, je při nejmenším uspokojivý.

Nka s Mitsubishi Lancerem deváté evoluce ovládl Dušan Borkovič, SPéčka Martin Rybníček s Opelem Astrou OPC, se Subaru WRX STI vyhrál skupinu S Ctirad Rozum a GT již tradičně Petr Vojáček.

Večer se na Vás těšíme na Párty pod širým nebem na Lipinské křižovatce a zítra v 8.30 Vás zveme na slavnostní zahájení 32.ročníku ME v závodech automobilů do vrchu Ecce Homo ve Šternberku.