On-line Výsledky - On-line results

ecce homo 2.6. - 4.6.2023
me ehc 2023 me hhc 2023 eh 2023

Petr Trnka – nová zbraň prototyp Ligier JS 53 EVO 2

Sdílet

Novinky | pátek 17.03.2017

Ta nejočekávanější událost letošní sezóny je bezesporu domácí jezdec Petr Trnka a jeho nový závodní stroj Ligier. Nejen nový vůz, ale také plány na celý evropský seriál jsou novinkou ve šternberském Trnka Racing. Peťa ve své závodní kariéře postupuje mílovými kroky kupředu. Budeme věřit a doufat, že francouzský Ligier byla správná volba a „popere“ se s tímto vozem statečně.


Jestli se těšíš, je asi zbytečná otázka, že?

Samozřejmě! Zimní přestávka je pro mě jako pro závodníka hrozně dlouhá a už se na první svezení moc těším. Celý tým je zvědavý a plný očekávání.

Řekni nám, jak se to vůbec podařilo? Kdo Ti pomohl ke splnění snu?

Byla to dlouhá cesta celého týmu. Máme za sebou několik, troufám si říct povedených sezón, kde jsme nabrali mnoho zkušeností a následně nám to umožnilo posunout se dál. To by však nešlo realizovat bez našich sponzorů a partnerů. Tímto jim patří velký dík.

Je to pro Tebe jistě další nová výzva. Jak to vidíš v letošní sezóně? Když auto bude dobře fungovat, doufáš ve vyšší příčky?

Nová výzva to rozhodně je. Letošní rok bude pro náš tým hlavně o sbírání dat a zkušeností s novým autem, které pro nás budou cenné hlavně do budoucna. To však neznamená, že bychom se letos nesnažili o dobrý výsledek. 

 Co se změnilo v týmu Trnka Racing? Co přináší taková změna vozového parku? Byla potřeba zapojit do týmu více lidí nebo vše zůstalo při starém?

Změn je spousta, auto je potřeba kompletně připravit a s tím souvisí také úprava a budování zázemí, jak u nás na dílně, tak i na závodech. Základ našeho týmu je už několikátý rok stejný a jsem za to moc rád. 

Dočetli jsme se, že plánuješ s novým Ligierem seriál Mistrovství Evropy. Jaké závody pojedeš určitě? Kde Tě uvidíme?

Rádi bychom se zúčastnili co největšího počtu závodů ME. Přesný kalendář je na našich stránkách.

 


Na novém voze jsi nechal i světla, znamená to, že se účastníš i některého okruhového závodu?

Ano, plánujeme se zúčastnit okruhových závodů, abychom najeli co nejvíce kilometrů. Kvůli nabitému kalendáři ME se budeme moci zúčastnit pouze dvou vybraných závodů (Brno, Most). 

 


 

Kdy nový Ligier pořádně zahřeješ? První testování se uskuteční v Brně začátkem dubna nebo se svezeš ještě dřív?

Vzhledem ke stále probíhajícím přípravám na voze proběhne první testování v Brně ve dnech 31. 3. - 2. 4. 2017. Bude to úplná premiéra a už se moc těším. Tímto bych rád pozval všechny naše fanoušky do Brna, rádi vás uvidíme. 

 


 

Jaká jsou Tvá očekávání od Ligieru oproti Normě, kterou jsi měl možnost vyzkoušet?

Ještě jsem neměl možnost Ligiera vyzkoušet, tak jsem sám zvědavý, jak bude fungovat v porovnání s Normou. Na základě porovnávání technických parametrů a konstrukce obou aut věříme, že bude Ligier posun kupředu.  

 


 
 
 

 

Děkujeme Ti za krátký rozhovor před sezónou a přejeme jen samé úspěchy. Ať je letošní rok maximálně vydařený a všechna Tvoje očekávání naplněna.

 

Milena Schärferová

Tisková mluvčí AMK Ecce Homo v ÚAMK

 

Foto: archiv Petra Trnky

 

Start Ecce Homo 2023:
ME 2023
Doprovodný program 2023
NSA
FIA
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
SONS LOCATION
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk