Podzimní Liška 2014 je za námi

Sdílet

Novinky | středa 22.10.2014

V letošním roce se díky zájmu posádek uskutečnila Jarní i Podzimní Liška 2014. Jedná se o mototuristickou soutěž, která se těší velké oblibě již mnoho let.

Tentokrát soutěžilo 14 smíšených posádek, účastnili se děti i psi. Cíl cesty nebyl daleký, posádky si trasu pochvalovaly a k tomu se přidalo krásné slunné počasí.

V barvách babího léta tentokrát zvítězila posádka Lukáš Malík – Boleslav Krejčíř, se svým týmem Kristýnka, Terezka a Beba. Jedná se o tradiční účastníky této soutěže, kterou pořádá místní Automotoklub již mnoho let.

Druhé místo si odvezli Peter Verčinský a Michaela Verčinská, spolu s Justínem Bednářem. Třetí místo obsadila posádka, která poslední dobou vítězí v jarních etapách soutěže, Jan Jura, Antonín Beran a Petr Hlavík.

Ani tentokrát nechybělo vyhlášení Dámského poháru. Zúčastnil se rekordní počet dam, celkem dvanáct, které mezi sebou soutěžily ve vědomostním testu, dále v soutěžích „rybičky“, házení klínovými řemeny na cíl, střílení ze vzduchovky, házení šipek na terč a jejich poslední disciplínou byl běh s balonem. Nejlépe si tentokrát vedla manželka našeho fotografa, Hana Krejčí.

Jaké jiné disciplíny kromě těch vyjmenovaných se týkaly posádek? Byla to například jízda na čtyřkolce, jízda zručnosti v osobním autě, obalování zbytku posádky toaletním papírem, zatloukání hřebíků a další.

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili Podzimní Lišky 2014, těm stálým a tradičním posádkám, ale i novým, kteří se zúčastnili úplně poprvé.