Přeplněné náměstí na Petra Koláře

Sdílet

Novinky | čtvrtek 21.09.2017

V den magického data 9. 9. se na šternberském Hlavním náměstí uskutečnily tradiční Šternberské slavnosti. Program byl velmi pestrý a od samého rána se náměstí zaplnilo obyvateli města. Dopolední program byl zaměřený především na děti, byl pro ně připraven skákací hrad a pro ty větší nafukovací skluzavka. Mohly si také zajezdit na šlapacích kárách nebo si třeba nechat namalovat na obličej nějaký zajímavý ornament nebo nechat vyrobit třpytivou tetovačku. Také si mohli zastřílet na laserové střelnici, kterou nám poskytla na Šternberské slavnosti Městská policie Šternberk.


 
 

V dopoledních hodinách vystoupily Bohuňovické mažoretky, jak skupina mladších, tak starších žaček, zazpívaly Dominika Lhotská a úspěšná studentka pražské konzervatoře Sabina Ulmanová, kterou možná znáte z televizní soutěže Česko Slovenská Superstar. Zahrála nám také místní dechovka Šternberanka a v pravé poledne už si vzaly slovo kapely s pořádným nasazením a šternberská skupina Plán C tak zahájila maraton koncertů místních kapel. 

 

Po těchto borcích jsme z Radniční ulice vypustili kolonu historických automobilů a motocyklů, kteří se vydali na Spanilou jízdu po okolí.
Ve 14 hodin se toho ujala rocková kapela Black Tiger, po nich následovaly ve Šternberku velmi známé kapely True Colors a The Gardeners a konečně v 17 hodin přišel na řadu hřeb slavností, když vystoupil Petr Kolář s kapelou. Šternberské náměstí se rázem zaplnilo k prasknutí. S Kolářem zpívaly jeho největší hity davy lidí.

 
 

Po něm si své místo na podiu zabrala studentská kapela Výsledek, která velmi překvapila všechny přítomné naprosto skvělým profesionálním vystoupením a výběrem repertoáru. Frontman kapely Tadeáš Mánek se postaral o skvělou show a důstojně tak vyplnili program  před další známou kapelou, Ready Kirken. Ti se chopili mikrofonů a nástrojů po osmé hodině večerní a 90 minut byl Šternberk jejich. 

 
 

Poslední a závěrečnou kapelou byli slovenští Bijouterrier. Kdo zůstal, rozhodně neprohloupil, protože takovou show, kterou předvedla Zita Rigondeaux, ve Šternberku zase dlouho nezažijeme.

Součástí Šternberských slavností byl Pivní festival, návštěvníci měli možnost ochutnat několik značek piv malých a středních pivovarů, speciály z Velkorakovského pivovaru, Pivovaru Welzl Zábřeh, Pivovaru Zašová, Pivovaru Chomout, Pivovaru Koníček a další.

Děkujeme všem návštěvníkům, kteří dorazili na Šternberské slavnosti 2017, ať už na některou z kapel, dobré pivo nebo program pro děti.

Milena Schärferová
Tisková mluvčí AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK

 

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk