Přihláška - Entry Form - Anmeldeformular - Ecce Homo 2024

Rozhovory se šternberskými jezdci - Lukáš Tomeček

Sdílet

Novinky | čtvrtek 11.04.2013

Přinášíme Vám slíbené rozhovory s našimi šternberskými jezdci. Jako první si můžete přečíst, jak přečkal zimní pauzu Lukáš Tomeček, závodící s Volkswagenem Golf GTi.

Příště se můžete těšit na rozhovor s Jirkou Sedláčkem.


Ing. Lukáš Tomeček
Datum narození: 2. prosince 1985
Vůz: Volkswagen Golf GTI
Soutěžící: AMK Ecce Homo

 foto1 foto2

      
    
Pomalu nám začíná nová sezóna, patříš mezi ty závodníky, kterým zase začíná život. Jak jsi přečkal zimní spánek? Připravoval ses na nadcházející sezónu?


Během zimní přestávky jsem se připravoval, chystali jsme nový motor. Díky technickým problémům při exhibiční jízdě vloni na Ecce Homo Historic, kdy mě potkala totální destrukce motoru, jsem byl nucen poskládat motor nový.  Už to není 1.6 obsah, ale dvoulitr. Nakoupil jsem nové karburátory a zapracovali jsme na podvozku.

 

foto3

 

Co očekáváš od nové sezóny?

Chtěl bych se zúčastnit aspoň 5 podniků MČR v Českomoravském poháru a co nejvíce závodů dokončit.

 

V rámci Českomoravského poháru, který jezdíš, ses měl podle prvotních propozic svézt kromě českých a slovenských tratí i na rakouském Rechbergu. Bohužel tomu tak ale není.

Ano, prvotní informace byla, že Českomoravský pohár se jede na všech podnicích MČR včetně rakouského Rechbergu a až následné pozdní informace, které jsem si musel vyhledat, byly takové, že v Rakousku Českomoravský pohár nebyl vypsán. Mrzí mě to, protože na této trati bych se rád svezl.

 

V minulých letech jsi měl docela smůlu a dost Tě pozlobila technika. Jak to vidíš letos? Připravil jsi auto tak, aby vydrželo?

Každou sezónu připravuji auto tak, aby vydrželo. Pokaždé se ale objeví nový problém. Všechno se odvíjí od dostupných finančních prostředků, připravujeme vše v garáži „na koleni“, vaříme, jak se dá.

foto4

 A co Ty sám? Trénoval jsi přes zimu? Proháněl ses sněhovými závějemi, jak máš ve zvyku?

Trénoval. Převážně v nočních hodinách kdy provoz není takový a na méně frekventovaných, mnohdy neprotažených cestách.

 

Kde Tě můžete vidět nejdříve? Na jaký první závod se chystáš?

První závod, kterého jsem se chtěl zúčastnit, byl Brněnský drak, který následně zrušili.  Momentálně se tedy připravuji na závod v Náměšti nad Oslavou.

 

Když zrovna netrávíš svůj čas v garáži, jak vnímáš svou novou práci, instruktora v autoškole? Máš k autům velmi blízko, znamená to tedy, že chodíš do práce rád?

Jasně. Práce mě velmi baví. Převážně také pracuji s mladými lidmi a těm můžu předat své zkušenosti. V téhle práci jsem se našel.

 

foto5

 

Kdo bude patřit mezi Tvé soupeře?

Mí kamarádi samozřejmě, se kterýma se již dlouho na závodech, i mimo ně, setkáváme. Soupeříme spolu ale jen na tratích. Navzájem se podporujeme.

 

Na závěr nám prozraď, co by Ti udělalo radost?

Rád bych konečně dokončil Ecce Homo. A chtěl bych znormalizovat svůj osobní život :).

foto6

 
Děkuji za rozhovor a přeji Ti sezónu podle svých představ.
Milena Schärferová, AMK Ecce Homo

FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk
radioking.cz