S příchodem jara a probouzející se přírodou nezahálí ani členové AMK Ecce Homo Šternberk

Sdílet

Novinky | úterý 26.03.2019

Mimo každoročního jarního úklidu okolí závodní tratě a přilehlých mezí, připravili na třetí dubnový víkend jezdci a pořadatelé šternberského AMK třídenní program na části závodní tratě Ecce homo.


Víkendový program 19.-21.4. zahají páteční prezentace a autogramiáda jezdců šternberského automotoklubu v prostoru Starého startu, kde jezdci přivítají dětí z dětských domovů Olomouckého kraje. Pro děti bude připraven bohatý program včetně představení závodní techniky, bezpečnostní výbavy jezdců a projížďky po naší slavné trati. Dále je pro děti připraven program v Ecce Homo parku, kde se děti seznámí s historií našeho slavného závodu.

Páteční večer jsou všichni účastníci a nejen oni zváni na závodnický maškarní bál, který proběhne v Lesnickém učilišti na Opavské ulici.

V sobotu v 8:30 bude zahájena sportovní část víkendu , která je věnována památce nedávno zesnulých kolegů Jiřího Sedláčka a Antonína Muchy. Víkendové závody se pojedou jako jejich memoriál a jsou součástí bohatě obsazeného seriálu Maverick Rescue Euro Cup. Závodů se mimo reprezentantů AMK Ecce Homo Šternberk zúčastní i zahraniční jezdci jako například reprezentat Rakouska Ferdi Madrian, nebo loňský šampion seriálu Wilhelm Philipp z Němcka (oba na prototypech Norma). Zajímavostí zajisté bude i obnovená premiára šternberské kopcové legendy 80-tých let Pavla Kopečka, který postavil repliku svého původního monopostu Metalex, se kterým sbíral vavříny před více jak čtvrt stoletím.

Dopolední tréninkové jízdy vystřídají kolem 13-ti hodin odpolední závodní jízdy. Dekorování vítězů sobotního závodu proběhne okolo 18-té hodiny v prostoru startu.

Nedělní program proběhne ve stejném formátu a slavnostní ukončení závodu a vyhlášení se uskuteční opět v prostoru startu kolem 18-té hodiny.

Letošní dubnové závody proběhnou na netradiční části závodní tratě Ecce Homo. Start bude situován na konec rovinky pod Starým startem, PZS bude umístěno po celé délce rovinky až po křižovatku s ulicí Lesní, tedy na části závodní tratě Ecce Homo. Cíl bude na Lipinské křižovatce. K tomuto netradičnímu formátu se odhodlali pořadatelé z důvodu minimalizace omezení obyvatel a běžného provozu. Za případné komplikace se omlouváme.


Případné dotazy spojené s organizací víkendu ochotně zodpoví předseda organizačního výboru

Lukáš Malík tel.: 608 675 676 email: malik@teamtaxi.cz

 

 

 

Ecce Homo Historic 2021
Sternberske Slavnosti 2021
RADIO HANA
NSA
FIA
Olomoucký kraj
Sternberk
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
pivovar Litovel
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk