S příchodem jara a probouzející se přírodou nezahálí ani členové AMK Ecce Homo Šternberk

Sdílet

Novinky | úterý 26.03.2019

Mimo každoročního jarního úklidu okolí závodní tratě a přilehlých mezí, připravili na třetí dubnový víkend jezdci a pořadatelé šternberského AMK třídenní program na části závodní tratě Ecce homo.


Víkendový program 19.-21.4. zahají páteční prezentace a autogramiáda jezdců šternberského automotoklubu v prostoru Starého startu, kde jezdci přivítají dětí z dětských domovů Olomouckého kraje. Pro děti bude připraven bohatý program včetně představení závodní techniky, bezpečnostní výbavy jezdců a projížďky po naší slavné trati. Dále je pro děti připraven program v Ecce Homo parku, kde se děti seznámí s historií našeho slavného závodu.

Páteční večer jsou všichni účastníci a nejen oni zváni na závodnický maškarní bál, který proběhne v Lesnickém učilišti na Opavské ulici.

V sobotu v 8:30 bude zahájena sportovní část víkendu , která je věnována památce nedávno zesnulých kolegů Jiřího Sedláčka a Antonína Muchy. Víkendové závody se pojedou jako jejich memoriál a jsou součástí bohatě obsazeného seriálu Maverick Rescue Euro Cup. Závodů se mimo reprezentantů AMK Ecce Homo Šternberk zúčastní i zahraniční jezdci jako například reprezentat Rakouska Ferdi Madrian, nebo loňský šampion seriálu Wilhelm Philipp z Němcka (oba na prototypech Norma). Zajímavostí zajisté bude i obnovená premiára šternberské kopcové legendy 80-tých let Pavla Kopečka, který postavil repliku svého původního monopostu Metalex, se kterým sbíral vavříny před více jak čtvrt stoletím.

Dopolední tréninkové jízdy vystřídají kolem 13-ti hodin odpolední závodní jízdy. Dekorování vítězů sobotního závodu proběhne okolo 18-té hodiny v prostoru startu.

Nedělní program proběhne ve stejném formátu a slavnostní ukončení závodu a vyhlášení se uskuteční opět v prostoru startu kolem 18-té hodiny.

Letošní dubnové závody proběhnou na netradiční části závodní tratě Ecce Homo. Start bude situován na konec rovinky pod Starým startem, PZS bude umístěno po celé délce rovinky až po křižovatku s ulicí Lesní, tedy na části závodní tratě Ecce Homo. Cíl bude na Lipinské křižovatce. K tomuto netradičnímu formátu se odhodlali pořadatelé z důvodu minimalizace omezení obyvatel a běžného provozu. Za případné komplikace se omlouváme.


Případné dotazy spojené s organizací víkendu ochotně zodpoví předseda organizačního výboru

Lukáš Malík tel.: 608 675 676 email: malik@teamtaxi.cz

 

 

 

ME 2023
NSA
FIA
Olomoucký kraj
Sternberk
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
pivovar Litovel
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk