Šenkýř Motorsport na Ecce Homo 2013

Sdílet

Novinky | úterý 11.06.2013

Deset let od prvního titulu Mistra Evropy a celých devět let od posledního vrchařského závodu kariéry se Robert Šenkýř opět postavil na start závodu do vrchu. V rámci vzpomínky na disciplínu, ve které se rodily největší týmové úspěchy, se tak stalo právě na Ecce Homo ve Šternberku, jediném českém závodě, patřícím do seriálu Mistrovství Evropy.


I když se tým na Ecce Homo nijak speciálně nepřipravoval, dokázal Robert dovézt nové BMW M3 E92 3500 GTR bezpečně do cíle a získat i skvělé třetí místo v hodnocení Mistrovství Evropy skupiny E2-SH upravených cestovních vozů.
 
„Závod jsme pojali spíše exhibičně, chtěli jsme se po letech zase ukázat vrchařskému publiku. Organizátoři závodu nám vyšli maximálně vstříc a jsme moc rádi, že nás i diváci ve Šternberku takhle krásně přijali.
Auto jelo v té nejtvrdší okruhové variantě, neměli jsme připraveny ani měkké kopcové pneumatiky. To bylo cítit po celý víkend, hlavně pak v první závodní jízdě, kdy bylo místy ještě mokro po ranním dešti.
Na první dva lehké kopcové speciály Dana Michla a Vládi Vitvera jsme neměli, ale i třetí místo je pro mě příjemným překvapením,“ zhodnotil svůj ojedinělý start v závodě do vrchu Robert Šenkýř.
 
Tým Šenkýř Motorsport se nyní podrobí dalšímu okruhovému testu a poté již odcestuje na další dva závody Mistrovství zóny Střední Evropy na okruhu na maďarský Pannoriaring a do polské Poznaně.
Přímo z Poznaně pak odlétá Robert s částí týmu do čínského Pekingu na nastavovací test našeho zákazníka s BMW M3 E92 V8 GTR.
 
Onboard Robert Šenkýř Ecce Homo 2013 – BMW M3 E92 3500 GTR
http://www.youtube.com/watch?v=ZlQGXfTlUSo&feature=youtu.be 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk