Přihláška - Entry Form - Anmeldeformular - Ecce Homo 2019

Seznam přihlášených - Entry list - Nennliste

Sobotní tréninkový den je za námi

Sdílet

Novinky | sobota 06.06.2009

Dnešní shrnutí začneme historickými vozy, kde suverénně zvítězil Petr Vondrák na voze MARCH 752. Svým časem konkuruje dost očividně i soudobým vozidlům. Ve své druhé závodní jízdě zajel čas 3:23,090. Za Petrem Vondrákem je s časem 3:34,620 Luigi Bormolini. V absolutním pořadí se na třetím místě mezi historickými vozidly umístil Jaroslav Prášek na svém CHEVRONu B42. Jeho čas měl hodnotu 3:35,590.


Nyní přejdeme na kategorii soudobých vozidel, kde se bylo dnes opravdu na co dívat. Jezdci předváděli perfektní výkony a závodní stroje "šlapaly jako hodinky".

Ve skupině A zvítězil pňovický vrchař Václav Janík, který zajel čas 3:31,680. Janík má letos velké plány a k jejich splnění má v letošní sezóně velmi dobře našlápnuto.

Velký dravec, nejen na českých kopcích, David Kostruh je první ve skupině CN. Jeho NORMA MF 20 zajela úžasný čas 3:15,410.

Vítězství v tréninku ve skupině E1 si dnešním bravurním výkonem vybojoval šternberský jezdec Milan Kašpárek. I přes zdravotní problémy a letošní velkou absenci na závodech dokázal se svým vozem AUDI TT-R DTM zajet čas 3:23,379 a porazit tak Felixe Pailera s Lancií Integrale, Vladimíra Vitvera s velmi specifickým prototypem WR-9/1-Lotus, nechal za sebou i silné PORSCHE 911 GT 3, se kterým v tomto závodě startuje jezdec Karel Hubáček a mnoho dalších.

Roland Wanek je pro dnešní den vítězem skupiny N. S MITSUBISHI LANCER EVO IX zajel čas, který má hodnotu 3:42,740.

Alfa Romeo 147 TS, kterou měl v dnešním tréninku pod kontrolou Lukáš Vojáček, vítězí pro skupinu SP.

A samozřejmě to nejlepší na konec! Stalo se, jak většina z nás předpokládala. Ze všech nejlépe si se šternberskou tratí rozuměl Ital Simone Faggioli, který zajel čas 2:54,569 !!! Pokud znáte historii výsledků, dobře víte, že už nechybí moc od překonání traťového rekordu, který stále ještě z roku 2005 drží Španěl Ander Vilariňo. Jeho hodnota je 2:53,96. Jestli se téměř nepřekonatelný Faggioli jen rozehříval a opravdu pouze trénoval, myslím, že se máme zítra na co těšit.

V absolutních výsledcích je tedy pořadí následující: 1. Simone Faggioli (OSELLA FA 30), 2. Fausto Bormolini (REYNARD 95 D), 3. Jaroslav Krajči (LOLA B02/50).

Dnešní tréninkové jízdy se odjely téměř bez sebemenšího problému, až na jedno hořící BMW. Překrásný vůz Ericha Edlingera se v úseku č.14 změnil téměř v popeliště. Vůz se hasil poměrně dlouhou dobu, proto už nepřipadalo v úvahu, že by jezdec mohl s tímto BMW dále závodit. Žádné větší prostoje se neudály a my tedy můžeme sobotní tréninkovou část považovat za velmi vydařenou.

Do zítřejšího závodu přejeme všem jezdcům mnoho úspěchů a pořadatelům co nejméně komplikací a úplně všem, včetně diváků, fanoušků, mechaniků, stánkařů, pozorovatelů a dalším, přejeme to nejlepší možné počasí, abychom si tento nádherný závod mohli vychutnat.

Pozvánka na dnešní večer:
- DAVID SPILKA - JAMES D.S. a skupina CALIBOS - Hl.náměstí ve Šternberku
- KART RACING OLOMOUC - motokáry v Olomouci (nadzemní garáže Hanáckého pluku) - závod pro jezdce, mechaniky, manželky, přítelkyně atd.

Milena Schärferová
Vedoucí tiskového odboru Ecce Homo

ME 2019
Doprovodný program 2019
-->
FIA
Olomoucký kraj
Sternberk
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
pivovar Litovel
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk