Sobotní tréninkový den je za námi

Sdílet

Novinky | sobota 06.06.2009

Dnešní shrnutí začneme historickými vozy, kde suverénně zvítězil Petr Vondrák na voze MARCH 752. Svým časem konkuruje dost očividně i soudobým vozidlům. Ve své druhé závodní jízdě zajel čas 3:23,090. Za Petrem Vondrákem je s časem 3:34,620 Luigi Bormolini. V absolutním pořadí se na třetím místě mezi historickými vozidly umístil Jaroslav Prášek na svém CHEVRONu B42. Jeho čas měl hodnotu 3:35,590.


Nyní přejdeme na kategorii soudobých vozidel, kde se bylo dnes opravdu na co dívat. Jezdci předváděli perfektní výkony a závodní stroje "šlapaly jako hodinky".

Ve skupině A zvítězil pňovický vrchař Václav Janík, který zajel čas 3:31,680. Janík má letos velké plány a k jejich splnění má v letošní sezóně velmi dobře našlápnuto.

Velký dravec, nejen na českých kopcích, David Kostruh je první ve skupině CN. Jeho NORMA MF 20 zajela úžasný čas 3:15,410.

Vítězství v tréninku ve skupině E1 si dnešním bravurním výkonem vybojoval šternberský jezdec Milan Kašpárek. I přes zdravotní problémy a letošní velkou absenci na závodech dokázal se svým vozem AUDI TT-R DTM zajet čas 3:23,379 a porazit tak Felixe Pailera s Lancií Integrale, Vladimíra Vitvera s velmi specifickým prototypem WR-9/1-Lotus, nechal za sebou i silné PORSCHE 911 GT 3, se kterým v tomto závodě startuje jezdec Karel Hubáček a mnoho dalších.

Roland Wanek je pro dnešní den vítězem skupiny N. S MITSUBISHI LANCER EVO IX zajel čas, který má hodnotu 3:42,740.

Alfa Romeo 147 TS, kterou měl v dnešním tréninku pod kontrolou Lukáš Vojáček, vítězí pro skupinu SP.

A samozřejmě to nejlepší na konec! Stalo se, jak většina z nás předpokládala. Ze všech nejlépe si se šternberskou tratí rozuměl Ital Simone Faggioli, který zajel čas 2:54,569 !!! Pokud znáte historii výsledků, dobře víte, že už nechybí moc od překonání traťového rekordu, který stále ještě z roku 2005 drží Španěl Ander Vilariňo. Jeho hodnota je 2:53,96. Jestli se téměř nepřekonatelný Faggioli jen rozehříval a opravdu pouze trénoval, myslím, že se máme zítra na co těšit.

V absolutních výsledcích je tedy pořadí následující: 1. Simone Faggioli (OSELLA FA 30), 2. Fausto Bormolini (REYNARD 95 D), 3. Jaroslav Krajči (LOLA B02/50).

Dnešní tréninkové jízdy se odjely téměř bez sebemenšího problému, až na jedno hořící BMW. Překrásný vůz Ericha Edlingera se v úseku č.14 změnil téměř v popeliště. Vůz se hasil poměrně dlouhou dobu, proto už nepřipadalo v úvahu, že by jezdec mohl s tímto BMW dále závodit. Žádné větší prostoje se neudály a my tedy můžeme sobotní tréninkovou část považovat za velmi vydařenou.

Do zítřejšího závodu přejeme všem jezdcům mnoho úspěchů a pořadatelům co nejméně komplikací a úplně všem, včetně diváků, fanoušků, mechaniků, stánkařů, pozorovatelů a dalším, přejeme to nejlepší možné počasí, abychom si tento nádherný závod mohli vychutnat.

Pozvánka na dnešní večer:
- DAVID SPILKA - JAMES D.S. a skupina CALIBOS - Hl.náměstí ve Šternberku
- KART RACING OLOMOUC - motokáry v Olomouci (nadzemní garáže Hanáckého pluku) - závod pro jezdce, mechaniky, manželky, přítelkyně atd.

Milena Schärferová
Vedoucí tiskového odboru Ecce Homo

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk