Stav po sobotním tréninku

Sdílet

Novinky | sobota 31.05.2008

Při sobotním tréninku jsme měli celý den až 30°C. Jezdci byli s dosahovanými časy relativně spokojeni, ale myslím, že se můžeme těšit na závodní jízdu, kdy všichni ještě o hodně zrychlí.


Absolutně nejlepší čas ve skupině historických vozidel zajel opět Petr Vondrák, který překonává traťové rekordy. Svoji druhou tréninkovou jízdu zajel 3.22,15, což je výzva i pro jezdce soudobých vozidel. Další pořadí zůstává stejné. Za Petrem Vondrákem dojel Jaroslav Prášek v CHEVRONU B42 a třetí Pavel Vondrák.
Hranice tří minut byla atakována tak, jak mnozí předpovídali. Mezi armádou nejsilnějších zajel absolutně nejlepší čas Francouz Lionel Régal na voze Reynard 01L. Je to největší úspěch sobotního tréninku, obzvláště, když tento jezdec jede na naší trati úplně poprvé. Tím výjimka potvrzuje pravidlo, že nejlépe trať jezdí domácí jezdci, kteří ji mají dokonale “prostudovanou“. Traťový rekord, který dosud drží Španěl Ander Vilariňo ale překonán zatím nebyl. Jeho hodnota je 2.53,96. Počkejme si tedy na závodní časy. Na druhém místě v absolutním pořadí je Ital Simone Faggioli, který svým časem 3.01,90 odsunul maďarského jezdce Lászla Száze na třetí příčku.
Ve skupině A je největším soupeřem našeho domácího jezdce Václava Janíka Němec Alfred Hilger, který po tréninku nastupuje do závodu jako vítěz skupiny A.
Skupina C má pouze jediného závodníka, za to s velmi zajímavým vozem JEMA 630 GT ( 1000cc ) Vladimíra Doubka.
Obrovský úspěch je trénink šternberského jezdce Milana Kašpárka s neuvěřitelně silným vozem AUDI TT-R DTM , který zajel čas 3.25,73 a tím si zajistil první pozici ve skupině E1. Pět vteřin za ním je David Komárek ve voze MITSUBISHI ECLIPSE EVO 600. Ten jen těsně drží náskok před Danem Michlem.

Přejeme hezký, sportovně prožitý den.

Milena Schärferová
Tisková zpráva

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk