Šternberské slavnosti zvou na Střihavku a Kristínu

Sdílet

Novinky | úterý 21.08.2018

Letošní Šternberské slavnosti se uskuteční druhý zářijový víkend na Hlavním náměstí ve Šternberku. Opět se budou konat v rámci Dnů evropského dědictví a současně s tradiční akcí Ecce Homo Historic.


Slavnosti zahajujeme pátečním večerem, kdy se o rozjezd postará místní zkušený DJ Gajdy a na něj v devět hodin večer naváže hudební skupina Rolling Stones revival Band Brno, která předvede unikátní rockovou show. Kapela byla založena v roce 1997 v Brně, jako pocta této největší legendární, dosud hrající kapele.

V sobotu začíná celodenní program již v devět hodin, kdy si hudební slovo vezme kapela Dunibuch (folk/acoustic) z Dlouhé Loučky, která bude zpříjemňovat atmosféru až do 13. hodiny. Dopoledne bude programem věnováno především rodinám s dětmi. Můžete se těšit na nafukovací skluzavku, malování na obličej, airbrush tetování, na náměstí budou také fotbalové šipky pro malé i velké, pohybová hra Elektrix a děti zajisté ocení i cukrovou vatu, popcorn, bramborové spirálky, nebo hrníčky vyráběné na míru přímo na místě s fotografií z akce. Do Šternberka také poprvé přijede výtečný Andyho trdelník. Během celého dodpoledního programu se můžete kochat výstavou historických automobilů a motocyklů, letos ve velkém, protože bude probíhat i představování jednotlivých veteránů.

Odpoledne je prostor věnován hudebním kapelám. Ve 14 hodin nastoupí Rubbish People, hodinu po nich The Four Elements z Uničova, kteří nedávno vydali své druhé album. Ti budou předskokany slovenské zpěvačce Kristíně Pelákové, známou především pod uměleckým jménem Kristína. Kráska s půvabným hlasem zazpívá své největší hity v 17 hodin. Po této zpěvačce si slovo vezme šternberská kapela Výsledek, kterou jste měli možnost slyšet letos na náměstí už na akci Město v pohybu.

Slovenská zpěvačka Kristína

Po kapele Výsledek bude na řadě hlavní host letošních slavností. Tímto hostem je český zpěvák Kamil Střihavka s kapelou Leaders, jejímž je frontmanem. Střihavka začínal zpívat s power metalovou skupinou Motorband, později přešel od Power Metalu k Hard rocku. Vystupuje také v triu BSP (Balage, Střihavka, Pavlíček), účinkoval i v české adaptaci rockové opery Jesus Christ Superstar, kde ztvárnil ve stovkách repríz Ježíše. Mezi jeho další muzikály patří například Johanka z Arku či Excalibur. Střihavka napsal také divadelní hru Tolik hlav, pro jejíž uvedení založil Divadelní společnost Kamila Střihavky. S kapelou Leaders vystupuje 12 let a my si jejich největší fláky můžeme poslechnout od osmé hodiny večerní. Po Střihavkovi si až do úplného konce vezme slovo opět DJ Gajdy. 

 

český zpěvák Kamil Střihavka

Během sobotního programu bude probíhrat také prezentace společnosti Elektrowin, ekologický program zaměřený na recyklaci elektra. Zábavné hry, kvízy i spousta užitečných informací. ELEKTROWIN a.s. je největším kolektivním systémem zaměřeným na zpětný odběr vysloužilých elektrospotřebičů v České republice. Společnost zajišťuje sběr, zpracování, využití a odstranění elektrozařízení a elektroodpadu. Od svého založení v roce 2005 již zrecykloval více než 19 000 000 vyřazených elektrospotřebičů o celkové hmotnosti více než 330 000 tun.

 

Dalším lákadlem Šternberských slavností je PIVNÍ FESTIVAL, přehlídka malých a středních pivovarů, zejména z našeho okolí. Přijďte podpořit soukromé pivovary, které udržují tradici českého pivovarnictví. Pravá nachmelená vůně a chuť Vás zajisté přiláká do centra dění na Hlavní náměstí. Letos máme pro Vás ještě jednu novinku, své pivo představí i německé partnerské město Günzburg.

Přijďte na oslavy našeho města do jeho hlavního centra 7. – 8. 9. 2018. Těšíme se!

Milena Schärferová, tisková mluvčí AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK
 

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk