Velký úspěch Josefa Hlavinky v IHC 2022

Sdílet

Novinky | středa 10.08.2022

Prestižní seriál International Hill Climb Cup zná pro letošní rok své vítěze. Velký úspěch zaznamenal jezdec domácího AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK Josef Hlavinka ml., který získal krásné 3. místo v kategorii 2.


Celkem čtyři podniky mají za sebou jezdci, kteří se přihlásili do toho šampionátu. Navštívili tak závody v Polsku, Itálii, Slovinsku a Německu. Právě poslední německý Osnabrück byl finálovým dílem seriálu IHC 2022. „O tomto víkendu jsem zažil nejlepší závod své dosavadní kariéry,“ svěřil se litovelský rodák Josef Hlavinka. Velmi se mu dařilo a pokořil dokonce magickou hranici jedné minuty. Jeho výsledný čas mu zajistil místo druhého nejrychlejšího Čecha na tomto závodě a to, jak sám řekl, pro něj hodně znamená.

 
Foto: Filip Žídek
 

„Před pár lety pro mě bylo nemyslitelné startovat na závodech takového formátu,“ zmínil Hlavinka a nyní ve FIA International Hill Climb Cup slaví 3. místo ve své kategorii:

1. Sébastien Pétit (Nova NP 01-2)

2. Petr Vítek (Osella PA30)

3. Josef Hlavinka (Gloria C8F). 

Foto: archiv Josefa Hlavinky ml.
 

Gratulujeme k velkému úspěchu Pepovi a jeho celému týmu a přejeme, ať se mu daří v dalších závodech MČR, které má ještě letos v plánu. Děkujeme za skvělou reprezentaci domácího automotoklubu.

Zdroj: FIA.com
 

Na místě je potřeba pogratulovat také dalším českým jezdcům, kteří se rozhodli účastnit tohoto evropského seriálu a v Osnabrücku se jim dařilo: Danu Michlovi (vítěz IHC 2022 Kategorie 1), Petru Vítkovi (2. místo IHC 2022 Kategorie 2), předvedl se také Karel Berger (i ten pokořil hranici jedné minuty) nebo šternberskému kamarádovi Laďovi Šubovi, který v tomto šampionátu končí na 5. místě absolutně v kategorii 1.

 

Bc. Milena Schärferová

Tisková mluvčí AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK

 

Start Ecce Homo 2024:
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk
radioking.cz