Přihláška - Entry Form - Anmeldeformular - Ecce Homo 2024

Vítězem Winter Trialu 2017 je nádherné BMW 3,0 CSi Alpina

Sdílet

Novinky | úterý 31.01.2017

Letošní Winter Trial Rally dojela do cíle. Šestidenní boje byly u konce v pátek 27. ledna na cílové rampě v Sankt Wolfgang v Rakousku. Ne všechny posádky však měly to štěstí spatřit cíl. Velký úpadek jsme zaznamenali již pří příjezdu do Šternberku, další velké ztráty se uskutečnily na známých tratích Rallye Český Krumlov.


Foto: Antotnín Gerža

Zhruba 50 posádek se vydalo z Olomoucka na jih Čech, kde tým ČK motorsport ve spolupráci s pořadateli z ÚAMK Automotoklubu Rallye Český Krumlov zajistili královskou etapu sedmnáctého ročníku zimní dálkové rallye veteránů The Winter Trial 2017. Jednalo se o náročnou trať se sněhem a ledem. Přestože se převážně jelo poměrně dost klidně a umírněně, hned několik posádek zde skončilo v lese a propadlo se tak do hloubi startovního pole. Zledovatělá místa v zatáčkách byla prokletím hned několika posádek, zejména ta za horizontem mezi Lužnicí a Pohorskou Vsí, kde skončily po příkopech hned čtyři vozy, bohužel se jednalo o posádky z TOP 10 prestižní kategorie Trial. Zatímco Porsche 911 T dokázalo po vyproštění odjet samo, s Mercedesem 280 S se terénní vozidlo pořadatelů notně potrápilo. Nejhůře dopadla Alfa Romeo 1750 GTV white, která nejprve trefila pařez, a poté ji dorazilo ještě BMW 2002. Záchranné práce hluboko v lesích nedaleko česko-rakouských hranic skončily až v pátek kolem půl druhé ráno.

Celkovým vítězem letošní zimní rallye se stalo krásné kupé BMW 3,0 CSi Alpina z roku 1973 se startovním číslem 1. Ve voze soutěžili manželé Alexander a Shirley Van der Lof.

Foto: Michal Heřmanovský

Kategorii Club ovládl Werner Budding s Maiko Wellinkem na Mercedesu 450 SLC grey z roku 1974.

zdroj: ČK motorsport, motormix.cz

Foto ze šternberské trati Ecce Homo:

https://www.motormix.cz/album/3516 

 

Milena Schärferová

Tisková mluvčí AMK Ecce Homo v ÚAMK

 

FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk
radioking.cz