Vítězem Winter Trialu 2017 je nádherné BMW 3,0 CSi Alpina

Sdílet

Novinky | úterý 31.01.2017

Letošní Winter Trial Rally dojela do cíle. Šestidenní boje byly u konce v pátek 27. ledna na cílové rampě v Sankt Wolfgang v Rakousku. Ne všechny posádky však měly to štěstí spatřit cíl. Velký úpadek jsme zaznamenali již pří příjezdu do Šternberku, další velké ztráty se uskutečnily na známých tratích Rallye Český Krumlov.


Foto: Antotnín Gerža

Zhruba 50 posádek se vydalo z Olomoucka na jih Čech, kde tým ČK motorsport ve spolupráci s pořadateli z ÚAMK Automotoklubu Rallye Český Krumlov zajistili královskou etapu sedmnáctého ročníku zimní dálkové rallye veteránů The Winter Trial 2017. Jednalo se o náročnou trať se sněhem a ledem. Přestože se převážně jelo poměrně dost klidně a umírněně, hned několik posádek zde skončilo v lese a propadlo se tak do hloubi startovního pole. Zledovatělá místa v zatáčkách byla prokletím hned několika posádek, zejména ta za horizontem mezi Lužnicí a Pohorskou Vsí, kde skončily po příkopech hned čtyři vozy, bohužel se jednalo o posádky z TOP 10 prestižní kategorie Trial. Zatímco Porsche 911 T dokázalo po vyproštění odjet samo, s Mercedesem 280 S se terénní vozidlo pořadatelů notně potrápilo. Nejhůře dopadla Alfa Romeo 1750 GTV white, která nejprve trefila pařez, a poté ji dorazilo ještě BMW 2002. Záchranné práce hluboko v lesích nedaleko česko-rakouských hranic skončily až v pátek kolem půl druhé ráno.

Celkovým vítězem letošní zimní rallye se stalo krásné kupé BMW 3,0 CSi Alpina z roku 1973 se startovním číslem 1. Ve voze soutěžili manželé Alexander a Shirley Van der Lof.

Foto: Michal Heřmanovský

Kategorii Club ovládl Werner Budding s Maiko Wellinkem na Mercedesu 450 SLC grey z roku 1974.

zdroj: ČK motorsport, motormix.cz

Foto ze šternberské trati Ecce Homo:

https://www.motormix.cz/album/3516 

 

Milena Schärferová

Tisková mluvčí AMK Ecce Homo v ÚAMK

 

Odjezd na Dakar 2024
Společenský večer 2023
NSA
FIA
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk