Vydařená Jarní Liška 2015

Sdílet

Novinky | neděle 19.04.2015

V sobotu 18. dubna jsme se opět sešli v 8 hodin ráno v Autokempu Dolní Žleb, abychom zahájili další klání Jarní Lišky Ecce Homo. Počasí se naštěstí umoudřilo a mohli jsme ranní rozpravou přivítat všech 13 zúčastněných posádek.


Po jízdě zručnosti na čtyřkolce, posádky obdržely itineráře a vyrazily na cca 80 km dlouhou trať, která je zavedla na severovýchod od našeho krásného města. Nepříznivé počasí sice zabránilo posádkám navštívit původně plánovaný cíl, pramen řeky Odry, ale přesto navštívily další významné památky a zajímavosti našeho kraje. Např. zříceniny kartuziánského kláštera v Dolanech, zámky ve Velké Bystřici a Tršicích, pěkný zatopený lom ve Výklekách i památník tragédie ze sklonku II. světové války v Zákřově.

 

Po návratu do kempu a nezbytném občerstvení, zdolávaly posádky úskalí různých soutěží, jež pro ně pořadatelé připravili, a bylo jich hodně. Jízda zručnosti v řízení automobilu, převážení nákladu, házení PET lahvemi na cíl, střelba ze vzduchovky, házení šipek, řezání dřeva, test paměti, chytání rybiček, slalom dvojic s míčkem i slalom s dětskou Tatrou. Na závěr čekal posádky vědomostní test z historie Ecce homo a pro dámy i děvčata, která se přihlásila do Dámského poháru, také test dámský.

 

A jak to celé dopadlo?

V dámském poháru zvítězila už podruhé Hanka Krejčí, která podala vyrovnané výkony ve všech disciplínách a na druhém místě o pouhý jeden bod skončila Veronika Kusá, která byla nejlepší ze všech žen ve střelbě vzduchovkou, vědomostním testu, i jízdě na čtyřkolce.

 

Mezi posádkami byl těsný souboj. Nakonec se na třetím místě umístila rodina Grygarů, druzí skončili matadoři Radek Matějka a Marek Přichystal a první místo obsadili kluci Czech Dakar teamu Radim Kaplánek a Jarda Sedláček, kteří na Lišce debutovali. Ve večerních hodinách jsme obdrželi protest posádky z druhého místa, která si výsledky z notebooku přefotila na mobil. V jedné disciplíně se nám otočilo seřazení pořadí a tak byly nepřesně přiřazeny body. To má za následek dodatečnou přeměnu prvního a druhého místa, ostatních pozic se to netýká. Posádce Matějka - Přichystal nakonec startovní číslo 13 přineslo štěstí a stala se velmi velmi těsně vítěznou i v letošním roce. Za chybu se dodatečně omlouváme.

 

Automotoklub Ecce Homo děkuje za přípravu tratě a jednotlivých disciplín Laďovi Kotoučovi a Monice Langové a všem sobotním pomocníkům – Kuba, Matěj, Erina, Barča, Ivoš s Marcelou, Franta s Jirkou a Pavlem. Děkujeme za pomoc!

 

Těšíme se opět na Vás všechny v říjnu na Podzimní Lišce 2015!

 

Milena Schärferová

Tisková mluvčí AMK Ecce Homo 

Start Ecce Homo 2024:
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk
radioking.cz