Vydařené sobotní tréninky ovládl Merli

Sdílet

Novinky | sobota 03.06.2023

Sobotní tréninkové jízdy máme za sebou. Celkem 184 jezdců se dnes postavilo na startovní čáru a nejrychlejším ze všech byl dle očekávání Christian Merli.

Jeho dnešní nejlepší čas byl 2:42,69. Následoval ho domácí Trnka s časem 2:47,19. Třetí místo obsadil Španěl Iraola s vozem Nova NP01. V druhé tréninkové jízdě mu naměřili čas 2:48,86. Zítra může být ale všechno jinak. Na start se první jezdec postaví v 8:30 hod., kdy zahájíme závodní jízdy. Mezi 10 nejrychlejších se z českých jezdců dostal ještě Beneš, Vítek a Janík.

Christian Merli, foto: Jan Stránský

Ve skupině 1 dnes byl nejrychlejší Karl Schagerl s VW Golf Rallye. Jezdec AMK Ecce Homo Šternberk Ronnie Bratschi byl za Schagerlem čtyři vteřinky.

Ronnie Bratschi, foto: Michal Heřmanovský

Dnes někteří z jezdců do cíle nedojeli. Jedním z nich byl Petr Tykal s vozem MTX 1-03, který narazil do svodidel. Igor Stefanovski odstavil dnes v druhé jízdě své vozidlo na Lipině. Štěstí neměly ani vozy BMW. Cíl v druhé závodní jízdě nespatřil Laďa Šuba, který měl technický problém a právě ho v parkovišti závodních stroj řeší. Ivo Krampota dojel bez dveří a v půli trati zůstal i František Grüner.

Dnešní den zpestřily program na trati dakarské kamiony, které udělaly neuvěřitelnou atmosféru. Děkujeme za to Valtr Racing Teamu.

dakarské kamiony, foto: Czech hillclimb Photographs

Děkujeme všem SKVĚLÝM fanouškům a vidíme se zítra!