XXIX. ročník Dobšinského kopce dostal výborné ohodnocení.

Sdílet

Novinky | pondělí 30.07.2012

Právě skončený XXIX. ročník závodů automobilů do vrchu Dobšinský kopec, který se tento rok konal poprvé, jako součást Mistrovství Evropy se hodnotil jako jeden z nejlepších závodů.

Bohatá účast závodníků 122 jezdců z devíti států, mezi kterými nechyběli ani největší hvězdy současného evropského šampionátu v čele s úřadujícím mistrem Evropy Simonem Faggiolim, přitáhlo na Dobšinský kopec mimořádnou návštěvu diváků, kterou v sobotu neodradil ani déšť.
Na trati se bylo opravdu, na co podívat divácky přitažlivé monoposty se přímo konfrontovaly se silnými ,,plackami“ sportovních speciálů a doplnila je paráda za srdce chytajících,,historiků“.
Počasí si v letošním ročníku s jezdci skutečně pohrávalo. Zejména během sobotních tréninkových jízd vyzkoušeli své vozy jak na vodě, tak i na suchu.
Našemu týmu s licencí AMK ECCE HOMO ŠTERNBERK s jezdci Jiřím Theimrem a Tomášem Novosadem se tento závod vydařil.
Dlouholetý jezdec našeho týmu Jiří Theimer absolvoval sobotní trénink s časem 1. jízda 3:58,31, druhou jízdu 3:25,01 zvládl na jedničku a proto se již mohl jen těšit na nedělní závodní jízdu.

Nedělní ráno ukázalo velmi pěkné letní počasí a dávalo naději na překonání osobního rekordu na Dobšinském kopci. V první závodní jízdě se to moc bohužel nepodařilo. Těsně před startem našeho jezdce byl závod zastaven pro poruchu závodního vozu na trati, kterému praskla převodovka a olejem byla znečištěna závodní trať. Po 20 minutovém čištění tratě vapexem byl závod opět odstartován. Přes veškerou snahu pořadatelů byl jeden z klíčových úseků hodně kluzký a nedalo se jet na plno. Přesto dosažený čas byl hodně slušný. Vše si vynahradil při 2. jízdě, kdy podmínky na trati již byly regulérní. Podařilo se mu překonat svůj osobní rekord z loňského roku o 3 vteřiny. Tyto krásné časy přivedly Jiřího na druhou příčku stupnů vítězů ve skupině E2-SH-2000 a na třetí místo v absolutním pořadí ve skupině E2-SH. V celkovém absolutním pořadí se Jiří umístil na krásném 46 místě ze 122 startujících.
Jiří Theimer ve skupině E2-SH-2000 s Peugeotem 306 Maxi kit car měl první závodní jízdu s časem 3:20,51 a druhou jízdu s časem 3:15,39 s celkovým součtem 6:35,90.

dob1

Velké dilema měl v neděli začínající jezdec Tomáš Novosad, který nevěděl, zda do závodu vůbec nastoupí. Při první tréninkové jízdě asi 20 metrů před cílem praskl přední brzdový válec a došlo ke kontaktu se svodidly i přes malé jízdní zkušenosti Tomáše, zareagoval velmi dobře.  Po příjezdu do depa demontovali mechanici auto a pokoušeli se závadu odstranit. Díky kamarádům ze stran jezdců se podařily vadné součástky vyměnit. Mechanici celé odpoledne až do nočních hodin pracovali na autě. Celý tým už přestal doufat, že auto ráno vyrazí na trať. I přes tento handicap a za podpory celého týmu jezdec k závodu nakonec nastoupil. V první jízdě jel velmi opatrně, měl obavy, aby auto fungovalo na 100%. Během druhé jízdy ale zabojoval a odměnou mu bylo překonání svého osobního rekordu. V součtu obou závodních jízd to stačilo na první místo v Českém poháru.
Tomáš Novosad- ve skupině E1H-2000 - Škoda Octavia se umístil v celkovém pořadí na 104 místě s časem 4:17,07 4:03,84 8:20,91 152km/h.
Největší zásluha patří mechanikům Jiřímu Vaškovi a Jaroslavu Malotovi, kteří na autě pracovali do dvou hodin ráno.

dob2

Oba jezdci prezentovali automotoklub ECCE HOMO na Dobšinském kopci, které se jelo jako první ročník Mistrovství Evropy na jedničku. Co jim popřát? Další pěkné závodní úspěchy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!