Zpráva pozorovatele FIA k ME Ecce Homo 2009

Sdílet

Novinky | středa 10.06.2009

29. ročník Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu Ecce Homo Šternberk 2009 lze hodnotit jako povedený. Letošní ročník se vedle Mistrovství Evropy soudobých vozů uskutečnil i jako Mistrovství Evropy historických vozů, Mezinárodního Mistrovství České republiky, Mistrovství České republiky soudobých vozidel, Mistrovství České republiky historických automobilů a Mistrovství Rakouska.


Již dnes dorazila pořadatelům z AMK Ecce Homo 2009 každoroční zpráva pozorovatele FIA, který byl letos pana Arsen Ulčar z Chorvatska a k jednotlivým částem zprávy dodává:

Způsobilost sekretariátu
"Velmi dobrá práce"

Propozice, dokumentace
"Velmi správně"

Pozorovatel
"Velmi korektní vztah"

Pracovní prostředí
"Pořadatelé mají excelentní vybavení pro řízení závodu, pouze tiskové středisko ale nemá prostor pro autonomní novinářskou práci"

Komunikace
"Vynikající organizace práce s komunikací, není k dispozici další infrastruktura (video)"

Vybavení
"Velmi správně, pořadatel má všechen materiál k pořádání"

Propagace závodu
"Velmi pěkný zahajovací ceremoniál mimo jiné s přítomností důležitých osobnostní, báječné vztahy s úřady, velmi populární závod, mnoho fanoušků, všechna komunikace s tiskem pro mne nebyla dobrá, neobdržel jsem press book, nicméně jsem jej hledal, tiskový mluvčí musí věnovat více času uživatelům, zde větší čas byl věnován editaci pořadatelových www stránkám, neměl jsem informaci o tiskových konferencích (před, během a po závodě)"

Trať
"Neměl bych psát chybu, když je užit vysoký standart. Organizátoři mají velmi profesionální tým pro údržbu tratě. Předstartovní prostor, poblíž startovní čáry je velmi dobře organizován, ale předstartovní prostor je brán prostor z depa až na startovní čáru. Bohužel, část z depa k předstartovnímu prostoru poblíž startu byl kompletně bez kontroly. Jezdci užívají tuto část (okolo 600-700 metrů) pro testování vozů, brzd a zahřátí pneu, což bylo striktně zakázáno. Je to nebezpečné pro diváky užívající tento prostor pro přístup k trati. Vše je možné opravit pár komisaři s vlajkami"

Parkoviště
"Organizátoři připravili nové servisní parkoviště, pro tento počet vozů, pro větší počet musí organizátoři najít rozšíření.

Bezpečnostní plán
"Bezpečnostní plán je velmi dobře připraven, pro vyšší standart chybí dokumentace pro všechny složky organizace. Všechno v bezpečnosti je velmi korektně připraveno"

Bezpečnost diváků
"Vše v oblasti bezpečnosti diváků je velmi dobře připraveno a zařízeno"

Práce činovníků
"Velmi odborná práce sportovních komisařů"

Průběh závodu
"Velmi dobře. Organizátoři užívají velmi dobrý tým, pro který není problém řídit tento podnik"

Časomíra, zpracování
"Excelentní umístění, příprava a řízení časomíry a zpracování. Bohužel tajemník závodu nevyužívá plnohodnotně tyto možnosti (kopírování a rychlá distribuce výsledků)

Výsledky
"Velmi správně"

Vyhlášení:
"Malé zpoždění - odůvodněné. Na hlavním náměstí byl tři dny pořádán program pro všechny (jezdce, mechaniky a diváky). Vrcholem bylo vyhlášení výsledků v neděli. Bohužel, déšť zkazil atmosféru."

Komentář:
"Velmi dobrý podnik, který byl organizován na vysoké úrovni s mnoha zkušenostmi."
"Trať byla velmi dobře připravena"
"Velmi přátelská atmosféra - jezdci, činovníci, diváci"
"Speciálně musím uznat přítomnost autorit během všech tří dní podniku"

Připomínky k dalšímu podniku:
"Organizace před startovního prostoru - vše je možné řešit traťovými komisaři s vlajkami."
"Vše ostatní bylo velmi dobré, některé prvky excelentní."

Celá zpráva pozorovatele FIA ke stažení zde

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk