56. vyhlášení Mistrů Evropy v závodech automobilů do vrchu

Sdílet

Tiskové zprávy | čtvrtek 08.11.2012

Vrchařská sezóna uplynula jako voda v řece a během uplynulého víkendu jsme se sešli při 56. vyhlašování Mistrů Evropy v závodech automobilů do vrchu, a tentokrát po deseti letech opět v České republice.


Do ČR se sjeli organizátoři evropských závodů sezóny 2012 i ti, kteří budou závody do vrchu pořádat nově v roce 2013.
Veškeré dění se o víkendu odehrávalo v luxusním hotelu NH Olomouc Congress.
V pátek v odpoledních hodinách proběhlo zasedání organizátorů, kde se hodnotily jednotlivé závody uplynulé sezóny, řešily se stěžejní body a postřehy, kterých by se měli organizátoři vyvarovat a většina času se věnovala nadcházející sezóně, do které vstupují nově Glasbach (Německo) a Ascoli Piceno (Itálie). Ti se zařadili do kalendáře seriálu Mistrovství Evropy. Paul Gutgahr z FIA, který celé zasedání, jak již bývá zvykem, vedl, potvrdil data závodů na příští sezónu, pro Ecce Homo tedy platí první červnový víkend, tedy 1. – 2. června 2013. Pro doprovod všech činovníků byla v pátečních odpoledních hodinách připravena prohlídka památek a významných objektů města Olomouce. Páteční večer všichni účastníci tohoto víkendu strávili v Golf Resort Olomouc a při hovězím bifteku poslouchali cimbálovou muziku, která ideálně dotvořila odlehčenou a příjemnou atmosféru.

Sobotní program byl velmi pestrý. Celý den začal návštěvou šternberského unikátního projektu Expozice času, kde byla pro účastníky připravena krátká komentovaná prohlídka, coffeebreak a především přivítání místostarostou města Šternberka, Michalem Oborným.
Poté následovala prohlídka trati Ecce Homo a výborné čtyřchodové menu v Restauraci Na Svatém Kopečku u Olomouce. Odpoledne se všichni účastníci přesunuli do Veteran Areny v Olomouci, kde měli možnost prohlédnout si výstavu historických automobilů.

Kolem půl osmé večerní se začali scházet první hosté na slavnostní galavečer u příležitosti vyhlášení Mistrů Evropy. V NH Olomouc Congress se před sálem Evropa, ve kterém se odehrál slavnostní večer, začal podávat finger food. Po welcome drinku a rautu začala samotná galaakce, kterou zahájila břišní tanečnice s křídly Isis Andrea Žiačiková.

První kategorie, která byla na programu vyhlášení, byla FIA International Hill-Climb Challenge, kterou vyhrál domácí Vašek Janík.

 

Vašek Janík

 

Kategorii FIA European Hill-Climb Cup vyhrál taktéž český jezdec, Dan Michl z Kuřimi.

 

Dan Michl

 

Po vystoupení Charlestonu, který předvedl Spolek elegantních dam a francouzské skladbě v podání zpěvačky Markéty Šubové se vyhlásila Kategorie 1 FIA European Hill-Climb Championship. Kategorii 1 vyhrál srbský jezdec Dušan Borković.

 

 

Dušan Borkovič

Po kankánu a UV Light show přišla na řadu Kategorie 2 FIA European Hill-Climb Championship, ve které kraloval kdo jiný než přemožitel všech evropských kopců, sympatický, příjemný a velmi skromný Simone Faggioli.

 

 

Simone Faggioli

Po vyhlášení tohoto neuvěřitelně rychlého Itala probíhalo v sále fotografování a gratulace v několika vlnách. Poté již následovala volná zábava v režii poslechové skupiny Syrinx.

Jsme velice rádi za účast těch, kteří se této akce zúčastnili. Ať už samotných jezdců, pořadatelů, příznivců motorismu, tak především orgánů, kteří nás podporují v činnosti. Na mysli máme zástupce FIA, zástupce Ústředního automotoklubu JUDr. Miroslava Fiřta, zástupce kopcové komise ČR ve FIA, Ing. Stnislava Mináříka, naše pozvání přijal i přes své další povinnosti hejtman Olomouckého kraje Ing. Martin Tesařík, místostarostové města Šternberka, Michal Oborný a Ing. Pavel Stonawský.

Celá akce, kterou měl v režii šternberský automotoklub, dopadla bez problémů, děkujeme všem, kteří se na přípravě podíleli, za pomoc a podporu a těšíme se opět za deset let na Vyhlášení evropských mistrů zde v České republice.

Milena Schärferová, Dagmar Schärferová, AMK Ecce Homo


 

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk