Přihláška - Entry Form - Anmeldeformular - Ecce Homo 2019

Seznam přihlášených - Entry list - Nennliste

56. vyhlášení Mistrů Evropy v závodech automobilů do vrchu

Sdílet

Tiskové zprávy | čtvrtek 08.11.2012

Vrchařská sezóna uplynula jako voda v řece a během uplynulého víkendu jsme se sešli při 56. vyhlašování Mistrů Evropy v závodech automobilů do vrchu, a tentokrát po deseti letech opět v České republice.


Do ČR se sjeli organizátoři evropských závodů sezóny 2012 i ti, kteří budou závody do vrchu pořádat nově v roce 2013.
Veškeré dění se o víkendu odehrávalo v luxusním hotelu NH Olomouc Congress.
V pátek v odpoledních hodinách proběhlo zasedání organizátorů, kde se hodnotily jednotlivé závody uplynulé sezóny, řešily se stěžejní body a postřehy, kterých by se měli organizátoři vyvarovat a většina času se věnovala nadcházející sezóně, do které vstupují nově Glasbach (Německo) a Ascoli Piceno (Itálie). Ti se zařadili do kalendáře seriálu Mistrovství Evropy. Paul Gutgahr z FIA, který celé zasedání, jak již bývá zvykem, vedl, potvrdil data závodů na příští sezónu, pro Ecce Homo tedy platí první červnový víkend, tedy 1. – 2. června 2013. Pro doprovod všech činovníků byla v pátečních odpoledních hodinách připravena prohlídka památek a významných objektů města Olomouce. Páteční večer všichni účastníci tohoto víkendu strávili v Golf Resort Olomouc a při hovězím bifteku poslouchali cimbálovou muziku, která ideálně dotvořila odlehčenou a příjemnou atmosféru.

Sobotní program byl velmi pestrý. Celý den začal návštěvou šternberského unikátního projektu Expozice času, kde byla pro účastníky připravena krátká komentovaná prohlídka, coffeebreak a především přivítání místostarostou města Šternberka, Michalem Oborným.
Poté následovala prohlídka trati Ecce Homo a výborné čtyřchodové menu v Restauraci Na Svatém Kopečku u Olomouce. Odpoledne se všichni účastníci přesunuli do Veteran Areny v Olomouci, kde měli možnost prohlédnout si výstavu historických automobilů.

Kolem půl osmé večerní se začali scházet první hosté na slavnostní galavečer u příležitosti vyhlášení Mistrů Evropy. V NH Olomouc Congress se před sálem Evropa, ve kterém se odehrál slavnostní večer, začal podávat finger food. Po welcome drinku a rautu začala samotná galaakce, kterou zahájila břišní tanečnice s křídly Isis Andrea Žiačiková.

První kategorie, která byla na programu vyhlášení, byla FIA International Hill-Climb Challenge, kterou vyhrál domácí Vašek Janík.

 

Vašek Janík

 

Kategorii FIA European Hill-Climb Cup vyhrál taktéž český jezdec, Dan Michl z Kuřimi.

 

Dan Michl

 

Po vystoupení Charlestonu, který předvedl Spolek elegantních dam a francouzské skladbě v podání zpěvačky Markéty Šubové se vyhlásila Kategorie 1 FIA European Hill-Climb Championship. Kategorii 1 vyhrál srbský jezdec Dušan Borković.

 

 

Dušan Borkovič

Po kankánu a UV Light show přišla na řadu Kategorie 2 FIA European Hill-Climb Championship, ve které kraloval kdo jiný než přemožitel všech evropských kopců, sympatický, příjemný a velmi skromný Simone Faggioli.

 

 

Simone Faggioli

Po vyhlášení tohoto neuvěřitelně rychlého Itala probíhalo v sále fotografování a gratulace v několika vlnách. Poté již následovala volná zábava v režii poslechové skupiny Syrinx.

Jsme velice rádi za účast těch, kteří se této akce zúčastnili. Ať už samotných jezdců, pořadatelů, příznivců motorismu, tak především orgánů, kteří nás podporují v činnosti. Na mysli máme zástupce FIA, zástupce Ústředního automotoklubu JUDr. Miroslava Fiřta, zástupce kopcové komise ČR ve FIA, Ing. Stnislava Mináříka, naše pozvání přijal i přes své další povinnosti hejtman Olomouckého kraje Ing. Martin Tesařík, místostarostové města Šternberka, Michal Oborný a Ing. Pavel Stonawský.

Celá akce, kterou měl v režii šternberský automotoklub, dopadla bez problémů, děkujeme všem, kteří se na přípravě podíleli, za pomoc a podporu a těšíme se opět za deset let na Vyhlášení evropských mistrů zde v České republice.

Milena Schärferová, Dagmar Schärferová, AMK Ecce Homo


 

ME 2019
Doprovodný program 2019
-->
FIA
Olomoucký kraj
Sternberk
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
pivovar Litovel
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk